Genel Bilgi

18 Yaşından Küçüklere Borsa Hesabı Açılır Mı? 18 Yaşından Küçüklere Borsa Hesabı Nasıl Açılır?

18 yaşından küçüklere borsa hesabı açılır mı? Ebeveynler 18 yaşından küçük çocuklarına borsa hesabı açtırmak istiyorlar. Bankaların buna müsaade edip etmediğini merak ediyorlar. İşte 18 yaşından küçüklere borsa hesabı açılır mı sorusunun yanıtı…

18 yaşından küçüklere borsa hesabı açılır mı? merak edenler için haberimizde yanıt verdik. Bankalar 18 yaşından küçük çocuğu olan ebeveynler için pek çok kolaylık sağlıyorlar. Ancak borsa yönetimi konusunda ebeveynlere olanak verip verilmediği merak ediliyor. 18 yaş altı borsa hesabı açan bankalar güncel isim bilgilerini sizlerle paylaştık.

18 yaşından küçüklere borsa hesabı nasıl açılır adım adım açıkladık. Sizler de artık 18 yaşından küçük çocuklarınız için borsa hesabı açarak onlara yatırım yapabileceksiniz. Vasi borsa hesabı nasıl açılır açıklıyoruz.

18 Yaşından Küçük Hisse Senedi Alınır Mı? 18 Yaşından Küçüklere Borsa Hesabı Alarak Hisse Senedi Almak Mümkün Mü?

18 yaş altı hisse senedi nasıl alınır merak eden ebeveynler olmaktadır. Eğer 18 yaşından küçük bir çocuğunuz varsa onun adına borsa hesabı açmanız mümkündür. Ancak bu imkan oldukça kısıtlıdır. Ülkemizde 18 yaşından küçüklere borsa hesabı nasıl açılır sorusuna bir tek banka olumlu yönde yanıt vermektedir. Haberimizin ilerleyen bölümlerinde bu bankadan söz edeceğiz.

16 Yaşında Borsaya Girilir Mi? 18 Yaşından Küçüklere Borsa Hesabı Alınır Mı?

Çocuğa borsa hesabı nasıl açılır merak edenler için müjdeyi veriyoruz. Artık 18 yaşından küçük çocuklarınız için borsa hesabı açmanız mümkün gözükmektedir. Dolayısıyla 16 yaşında borsaya girilir mi sorusuna evet yanıtı verebilmekteyiz. Ebeveynlerin birlikte bankaya müracaat etmesi sonucunda 16 yaşında, hatta 2 yaşında bebek bile borsaya girebilmektedir. Henüz bu konuda net ve yeterli bilgi sahibi değilseniz ve 18 yaşından küçüklere borsa hesabı açılır mı merak ediyorsanız haberimizi inceleyin.

17 Yaşında Borsaya Girilir Mi? 18 Yaşından Küçüklere Borsa Hesabı Açmak Mümkün Mü?

Birden fazla borsa hesabı açılır mı şeklinde sorular yönelten yatırımcılar çocukların adına borsa hesabı açmayı talep etmektedirler. Birden fazla borsa hesabı başka bankalar üzerinden açılabilmektedir. Ancak 18 yaşından küçüklere borsa hesabı açılır mı sorusuna tek bir banka evet yanıtı vermektedir. Bu nedenle çocuğunuz için tek bir banka üzerinden işlem yapabilirsiniz. 17 yaşında borsaya girilir mi diyenler için bu banka sayesinde evet diyebilmekteyiz.

18 Yaşından Küçüklere Borsa Hesabı Açan Bankalar

18 yaş altı borsa hesabı açan bankalar araştırması yapıyorsanız sizlere doğru haberde bulunduğunuzu söyleyebiliriz. Çünkü 18 yaş altı çocuğu olan ebeveynler için borsa hesabı açabileceğiniz bankaları sizler için araştırdık. Ancak şunu söylememiz gerekiyor: 18 yaşından küçükler kendilerine ait borsa hesabı açamazlar. Ebeveynlerinin onayları neticesinde bir borsa hesabı açılabilmektedir. İşte 18 yaşından küçüklere borsa hesabı nasıl açılır yanıtı…

Vakıfbank 18 Yaşından Küçüklere Borsa Hesabı Nasıl Açılır?

Çocuğa borsa hesabı nasıl açılır sorusuna ilk vereceğimiz yanıt Vakıfbank üzerinden geliyor. Aşağıdaki adımları uygulayarak 18 yaşından küçüklere Vakıfbank borsa hesabı nasıl açılır öğrenebilirsiniz:

  • Öncelikle Vukuatlı Nüfus Örneği almanız gerekiyor. Bu belgeyi e-devlet üzerinden kolayca alabilirsiniz. Belgeyi eşiniz ya da siz alabilirsiniz. Buradaki amaç hesap açmak istediğiniz çocuğun annesi ve babası olduğunuzu kanıtlamanızdır.
  • Vukuatlı Nüfus Örneğini aldıktan sonra size en yakın Vakıfbank şubesine gidebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta; sizin, eşinizin ve çocuğunuzun kimliğinin yanınızda bulunması gerektiğidir.
  • Banka müşteri temsilcisi tarafından size verilen evrakları imzalayarak 18 yaş altındakilere banka hesabı açan bankalar arasındaki Vakıfbank’ta hesap açma işleminizi tamamlarsınız.
  • Sonrasında mobil bankacılık ya da bilgisayar üzerinden borsa hesabı açma adımlarını kendiniz tamamlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası 18 Yaşından Küçüklere Borsa Hesabı Nasıl Açılır?

18 yaş altı yatırım hesabı açan bankalar arasında Ziraat Bankası yer almaktadır. Ancak burada karıştırılmaması gereken nokta; Ziraat Bankası 18 yaşından küçüklere borsa hesabı açılır mı sorusuna olumsuz yanıt vermektedir. Çünkü hesabı açsanız bile herhangi bir şekilde borsa hesabı açamıyorsunuz.

İş Bankası 18 Yaşından Küçüklere Borsa Hesabı Nasıl Açılır?

18 yaş altı borsa hesabı açan bankalar arasında İş Bankası yer almıyor. Hisse senedi alım satımı yapılan bankalardan birisi İş Bankası olmasına rağmen 18 yaşından küçüklere borsa hesabı açılır mı sorusuna olumsuz yanıt veriyor. Dolayısıyla sadece Vakıfbank üzerinden 18 yaş altı borsa hesabı açım işlemleri yapılabilmektedir. Diğer tüm bankalar sadece yatırım hesabı olarak aktiflik sağlamakta ve size yardımcı olmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu