Bireysel Kredi Kartı

2023’de En uygun Hayvan Kredisi Veren 5 Banka

2023'de En uygun Hayvan Kredisi Veren 5 Banka!

2023’de En uygun Hayvan Kredisi Veren 5 Banka Canlı olarak her türlü hayvan alımı için artık neredeyse 2023’de tüm bankalar kredi olanakları çiftçilerimize sağlamaktadır. Bu imkanları en uygun olarak sağlayan Türkiye’de sadece 5 banka göze çarpmaktadır. Faiz oranları ve geri ödemedeki esnekliklerini göze alır isek ülkemiz de bu 5 bankanın haricindeki bankalardan hayvansal kredi kullanmak hiç de mantıklı gelmemektedir.

Ancak sizlere tavsiye edeceğimiz en iyi imkanlar ile hayvan kredisi sağlayan 5 bankanın içinde bir tanesi diğerlerine göre açık ara 1 numara olarak en ön plana çıkmaktadır. Bu banka Ziraat bankasıdır. Faizsiz yada senelik sadece %2 den başlayan 5 yıl vadeler sunmuş olduğu teklif gerçekten çok cazip gelmektedir. Onun haricinde Şekerbank’ın ise yıllık %11 den başlayan olanaklarında sağlamış olduğu imkanlarda bir çok bankaya göre daha avantajlıdır.

Hayvan Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Hayvancılık Türk toplumun vazgeçilmez sektörlerinden biridir. Köyü olan herkes nerede ise tarım ile hayvancılık ile uğraşmaktadır. Günümüzde de halen popülerliğini koruyan hayvancılık genel olarak 4 ana kategoriye ayrılır. Bunların hepsi için bankalar yatırım ve işletme dönemine bakmaksızın da kredi imkanı sağlar. Peki, hayvancılığın temelini oluşturan bu 4 ana kategori ne?

 1. Büyükbaş Hayvancılık
 2. Küçükbaş Hayvancılık
 3. Kanatlı Sektörü
 4. Su Ürünleri

Tüm bu 4 ana sektör bankalar tarafından HAYVANSAL KONULAR olarak geçer. Ne yazık ki bu geçen hayvansal konular için bankaların hepsi çiftçilere kredi vermez. Örneğin bir AKBANK dan hayvan almak için kredi kullanamazsınız. Ancak Akbank yada ENPARA gibi finansmanlardan Gelir Belgesiz Kredi kullanarak finansmana ulaşabilirsiniz. Pekala maden çiftçilerimize hayvan kredisi veren bankalar hangileridir?

 1. T.C. Ziraat Bankası
 2. Şekerbank
 3. Finansbank
 4. Yapı Kredi
 5. Türkiye İş Bankası
 6. TEB
 7. Fibabanka

İsmini saymış olduğumuz tüm bu 7 bankadan canlı hayvan alımı için uygun faiz oranları ile besicilik kredisi kullana bilirsiniz.

Devlet Memuru Hayvancılık Çiftçi Kredisi Alabilir, Yapabilir Mi?

Hayvan kredisi veren bankaların hangileri olduğunu sizler için liste halinde yayımladıktan sonra sıra geldi bu krediyi kimlerin kullana bildiğinin yanıtı vermeye. Örneğin bize sıklık ile soruların en başında 657 tabi devlet memurları yada emekliler bu saymış olduğumu bankalardan hayvan kredisi alabilir mi? yada yapabilir mi? sorusudur. Bu sorununun hemen yanıtının ”EVET” olduğunu belirterek, hayvan kredisinin başka kimler alabilir, maddeler ile cevap veriyorum.

 1. ÇKS belgesi yada işletme belgesi olan bütün herkes.
 2. Kullanacakları zirai krediye teminat gösterenler
 3. Devlete herhangi bir vergi borcu olmayanlar
 4. Eşlerinin rızası ile kefil göstere bilenler
 5. Kredi notu risk gurubu içerisinde olmayanlar

hayvancılık kredisi kullanabilir. Bu durumda devlet memurları hayvan kredisi kullanabilir, fakat şöyle bir durum var.

 1. Hayvancılık üzerine ticari bir şirket kuramaz, yönetiminde yer alamaz!
 2. Ticari bir gelir elde edecek faaliyetler de bulunamaz.

Dolayısı ile et, süt yada herhangi bir alış veriş içerisinde bulunamaz. Hazır yeri gelmişken memurlar tarafından en çok merak edilen diğer bir soru olan Devlet Memurları KOSGEB’den Nasıl Faydalanır? yanıtını da sizlere verdiğimi belirtmek isterim.

Bütün Bankaların Hayvancılık Kredilerinde Aradıkları Şartlar!

 1. Hayvan alacak olan çiftçinin ilk olarak kredi notu kesinlik ile sorunsuz olması gerekmektedir. Yani daha önceleri hiç bir banka ile kredi veya kredi katı ile ilgili sorun yaşamamış olmanız oldukça önemlidir. Bu neden ile not ortalaması ”İYİ” seviyesinde gözükmesi şarttır.
 2. ÇKS belgesi, yani Çiftçi Kayıt Sisteminde yer almanız istenilmektedir.
 3. Çiftçilik yapan vatandaşın şayet canlı hayvanları varsa bu hayvanların değerleri kadar şayet yoksa (yeni girişimci çiftçi ise) mutlaka ipotek değeri olan bir mal varlığı istenilir. Kısaca açıklamak gerekirse banka vereceği hayvan kredisi için paranın emniyetini sağlamak amacı ile değerli bir malınızı ipotek eder. Bu illa sizin üzerinize olması gerekmemektedir, bir yakınınızın ev, arsa, traktör gibi değerli üzerinde borcu olmayan bir malı da olabilmektedir.
 4. Hayvansal kredi başvurusu yapan çiftçiden en az çalışan, maaşlı ve bordolu 2 kefil istenilmektedir. Ayrıca kefillerden nüfus cüzdanı suretleri, maaşlarını gösteren imzalı onaylı yazıda aranmaktadır. Son olarak da yapılan yeni düzenleme ile kefilin varsa eşinin de rızasını gösteren banka tarafından verilen formda imzalanması gerekmektedir.
 5. Devlete ait hiç bir kuruma vergi borcu olmaması gerekir. Vergi dairesinden bundan ötürü borcu yoktur yazısı istenilir.

Bu şartlara ilaveten şayet hayvan kredisi kullanmak için Ziraat bankasını tercih edeceksiniz alacağınız hayvana göre RESMİ GAZETEDE YAYIMLANAN ŞARTLARI da yerine getirerek alım yapmanız şarttır.

Bankaların Hayvan Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

Hayvan kredisi kullanacaklara ilk önce önereceğim banka kesinlik ile T.C. Ziraat bankasıdır. Bunun en büyük nedeni ise sürekli beyan etmiş olduğum gibi bankanın bir devlet bankası olmasına istinaden faiz desteklemeleri ise çiftçilere düşük oranlarda kredi vermiş olmasıdır. Ziraat bankası resmi gazete yer alan tebligata göre bir çok kalem altına kredi imkanını bu sayede sağlamaktadır. Peki, canlı hayvan alımları için bankanın sağlamış olduğu bu kalemler nelerdir? İsterseniz ilk buna bakalım sonra bankaların hayvan kredisi için belirlemiş olduğu faiz oranlarına değiniriz.

 1. Sütçü, Kombine Sığır Yetiştiriciliği
 2. Damızlık Düve
 3. Büyükbaş Besicilik
 4. Küçükbaş Hayvancılık
 5. Arıcılık
 6. Kanatlı Sektörü (tavuk, ördek, kaz vb.)
 7. Su Ürünleri
 8. Yaygın Hayvansal Üretim

Gibi faaliyet konuları üzerinden bahsetmiş olduğumuz devlet faiz destekli kredilerden yararlana bilirsiniz. Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi bağlantısında bu konu çok geniş çaplı olduğu için detaylı bir şekilde faiz oranlarını ve hesaplama işlemlerini yaptım. Merak eden çiftçilerimiz güncel olarak faiz oranlarını ve geri ödeme tablosunu bu bağlantıda görebilir.

 

İkinci sırada ise size en uygun olarak her alanda hayvancılık yatırımı yapacak olan çiftçilere kredi olanağı sağlayan banka Şekerbank’ı tavsiye ederim. Banka sizden Ziraat bankası gibi alınacak olan hayvanda ağır şartlar aramayacak tır. Geri ödeme faiz oranları yıllık %12 ile 14 arasında değişmektedir. Kredinin ödeme periyotları ise yine Ziraat da olduğu gibi 3, 6 ve 12 ayda bir olarak tanzim edilmektedir.

 

Üçüncü ve sizlere önereceğim son en uygun faizli hayvancılık kredilerini 2023 senesinde veren banka Denizbank tır. Banka tarımsal yatırımlar adı altında Möö’kemmel bir fırsat slogonu ile 60 ay vadeli fatura bedelin %75 oranını 6 ayda bir geri ödemeli olarak kredilendirme yapmaktadır.

Hayvancılık yapan veya yapmak isteyenler için öneriler

Değerli çiftçilerimiz, yem maliyetlerinin son zamanlarda artması hayvancılık ile uğraşan çiftçilerimizin maalesef belini bükmektedir. Tarlası bulunmayan veya bulunduğu coğrafi bölgenin karlı, soğuk kısacası hayvanların otlatılmasına elverişli olmaması çiftçilerimize yem ile besicilik yapmaya sürüklemektedir.  Yaz günlerin de hazırlanan silaj ile veya videomuz da yer alan teknikler ile maliyetlerinizi düşürebilirsiniz!


Facebook sosyal sayfamızdan bizleri takip ederek, hayvansal veya tarımsal hibe kredilerden anında haberdar olabilirsiniz. Lütfen Facebook sayfamıza erişim sağlayınız.

Koyun Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Daha çok hobi amaçlı yada günlük ev bütçesine biraz katkı olsun amaçlı alacağınız az sayı hayvan için bankaların bireysel ihtiyaçlarını kullanmak çok daha mantıklıdır. Her ne kadarda Ziraat Bankası Koyun Kredisi faiz oranlarından yararlanamayacak olsanız da istenilen şartları sağlamak için harcayacağınız bütçeyi bu şekilde kolaylık ile telafi edebilirsiniz. Üstelik hiç bir kefil yada herhangi bir gelir belgesi yada ipotek gibi şartlara sahip olmadan bu sayede ister kanatlı ister ise etçil yada sütçü canlı hayvan sahibi olabilirsiniz. Bize sorar iseniz;

 • 5 Büyükbaş
 • 20 Küçükbaş
 • 50 Kanatlı hayvan

altında bir canlı hayvan alacaksanız size kesinlik ile tavsiyem ”Tüketici Kredisi” kullanarak bunu sağlamanızdır. Şayet sizler de benim gibi aynı düşünceye sahip iseniz sizlere bu ay hiç zorluk çıkarmadan kredi olanağı sağlayan bir bankayı tanıtmak istiyorum.

Bu bankamız mart için aylık %1.90 faiz oranını 36 ay vadeli olarak veren bankamız olan ODEABANK’dır. Bankamızdan kullanacağınız kredi miktarına göre farklı vadeler ile geri ödeme çizelgesi ise şu şekildedir.

ODEABANK Bireysel Kredisi Hesaplama Tablosu
Miktar 12 Ay 22 Ay 34 Ay
7.500 TL 721,45 TL 437,32 TL 319,41 TL
12.500 TL 1.202,41 TL 728,87 TL 532,35 TL
17.500 TL 1.683,38 TL 1.020,41 TL 745,29 TL
22.500 TL 2.164,35 TL 1.311,96 TL 958,23 TL
27.500 TL 2.645,31 TL 1.603,51 TL 1.171,17 TL

Bankanın kredi başvurusunu şubesine dahi gitmeden İnternet üzerinden sadece cep ve kimlik numaranız ile kolaylık ile buradan da arzu ederseniz yapabilirsiniz. Detaylı bilgiyi de isterseniz ücretsiz olarak 444-8-444 numarayı arayarak öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu