Taşıt Kredisi

72 Ay Vadeli Traktör Kredisi Veren Bankalar

72 Ay Vadeli Traktör Kredisi Veren Bankalar - KOSGEB Kredi

72 Ay Vadeli Traktör Kredisi Veren Bankalar 2023 yılı kredi ile traktör alacak olan çiftçilerimizin senesi oldu adeta. Başta TEB bankası olmak üzere bir çok banka traktör kredilerini 72 aya çıkardı. İsmini sıkça tarımsal alandaki çiftçilerimize sağladığı destek vermeleri ile zikir ettiren Ziraat bankası  ve Vakıfbank gibi kamu bankaları ile özel sermaye kuruluş finansmanı olan Denizbank’da traktör alacak olan çiftçilerimize kefilsiz kredi verme olanaklarının yanı sıra düşük faiz oranları sergilemeye başlamışlardır.

Ayrıca KOÇ finans CASE IH modelleri ile New Holland modellerindeki alınacak olan traktörler için nerede ise tamamına tam 16 ay sonra çiftçiye ödemelerine başlamaları için planlama cetveli oluşturuyorlar. Tüm ÇKS belgeli çiftçilerimiz den istenilen şartlar ve size sağlanan olanakları bir araya getirip bu sayfamızda yer verdik.

Bankalardan Traktör Kredisi Almaya Acaba Uygun musunuz?

TEB dahil olmak üzere herhangi banka yada KOÇ gibi finansman guruplarından dahil olmak üzere kredi ile traktör alacak iseniz bazı şartları taşımanız şarttır. Bu şartların listesi şu şekildedir.

  1. Başvuru sahibinden mutlak suret ile ister erkek olsun ister ise kadın çiftçi ÇKS belgesi istenilmektedir. ÇKS Belgesi Nasıl Çıkarılır
  2. Başvuru da bulunan çiftçimizin kredi notu Risk Merkezi & Findeks KKB tarafından sorgulanmaktadır. Geçmiş dönemlerde tarımsal alandaki bankalar ile yaşadıkları ticari ilişkiler dahil olmak üzere tüm kredi kartlarının ödemeleri incelenmektedir. Şayet ilk defa kredi kullanacak ve daha önce hiç kredi kartınız yok ise bu sorgulamadan çok daha sağlıklı bir şekilde çıkarsınız. Aynı şekilde tüm bankalara olan ödemelerini zamanında ödeyen çiftçilerimizde bu adımı rahatlık ile geçeceğini düşünüyoruz.
  3. Kimlik belgenizin fotokopisi
  4. Almış olduğunuz traktöre rehin konulacağı için bir çok banka sizden kefil istemeyecektir. Ama bazıları Kredi Notu değeriniz göz önüne alarak kefil talep edebilirler.

Bu şartları uygun iseniz aşağıdaki tüm olanaklardan kolayca yararlanabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) 72  Ay Vadeli Traktör Kredisi Veriyor!

Kuruluşunun 82 yılında da çiftçilerimizin her alanda yanında olan TEB kredi ile traktör alacak olan ÇKS belgeli üreticilerimize tam 72 ay vadeli kredi imkanı sağlayarak Türkiye’de bir ilke imzasını atmıştır. Çiftçiler gününde almış olduğu bu kara doğrultusunda ” Tarımsal Finansman Başarı ” ödülüne 2018 layık görülmüştür. Normal şartlarda en faz 60 ay vadeli olarak verilen traktör desteklemeleri TEB bankası öncülüğünde 72 aya çıkarılmıştır. Faiz oranları %0.99 geri ödeme seçenekleri ise çiftçimizin arzusuna göre senede 1 yada yılda 2 veya isterler ise 3 aylık aralıklar ile ödeme şeklindedir. TEB bankası aracılığı ile Massey Ferguson marka traktör alacaklar için ise faiz oranları %5 oranında daha düşük olup %0,95 civarlarındadır.

Ziraat Bankası Traktör Alacaklara Kredi Desteği

Her yıl olduğu gibi 2023 yılında da iste sıfır ister ise 5 yaşına kadar istediğiniz modeldeki alacağınız traktör için  Ziraat bankası sizlere kredi imkanı sağlamaktadır. En fazla 60 ay yani 5 yıl geri ödeme imkanları ile sunulan bu olanaklarda geri ödemeler oldukça esnektir. İsteyen 12 ayda bir isteyen ise yılda 2 defa ödemelerini yapabilirler. Kredi miktarı sıfır traktörler için fatura bedelinin ikinci eller için içinde kasko bedelinin %75 kadar kredi çıkmaktadır. Yani alacağınız traktör ister sıfır iter ise 2. el olsun şayet varsayalım ki 100.000 TL ise size 75.000 TL kadar traktör kredisi rahatlık ile çıkacaktır.

KOÇ Finans 16 Ay Sonra Ödemeli Traktör Desteği Veriyor.!

KOÇ Finans kendi bünyesindeki ürünlerden almak isteyenlere bankalardan daha cazip imkanlar ile kredi sistemi kurmuştur. Arçelik ürünlerinin pazarlanması ile başlayan bu sürece CASE ve New Holland marka traktör almak isteyen çiftçilerimiz de dahil edilmiştir. Belki bize inanmayacaksınız ama yapılan KKB sorgulamasında sorunsuz olan çiftçilerim için verilen kredinin ödemeleri tam 16 ay sonra başlamaktadır. 12 + 4 ertelemeli olanakları ile sunulan CAVE ile New Holland marka sıfır traktör almak isteyenlerin ödeme planları 60 aya göre planlanmaktadır. İsteyenin hasat zamanında yani senede bir kere geri ödeme imkanları ile sunulan bu olanaklar da kefil şartı yoktur. Sadece her bankada olduğu gibi satın almış olduğunuz traktörler kredi vadesi bitene kadar kasko yapılır size de hayat sigortası uygulanmaktadır.

Denizbank’da 72 Ay Traktör Kredi Desteği Sağlamaktadır.

Rekabetten düşmek istemeyen Denizbank 2023 yılında çiftçilerimize %0,99 ile %1,09 arasında değişen faiz oranları ile 72 ay vadeli traktör kredisi imkanları sağlamaktadır. 7 yıl vadeli olarak verilen bu imkanlardan başvuru sahiplerinden ortalama 450 TL kadar bir ilme ücreti kesilmektedir. Türk Traktör ve Case için %0,99 faiz imkanı sunan banka diğer tüm modeller için bu faiz oranını %1,09 olarak belirlemiştir. Buna göre ödeme örnek ödeme planları ise aşağıdaki gibidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu