Bireysel Kredi Kartı

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar  Bankalar müşterilerinden kazanç sağlamak için bir çok imkanları sunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de hiç kuşkusuz kredi kartlarıdır. Milyonlarca vatandaşımızın ceplerinden birden fazla da bu kartların var olduğunu düşünür isek, aidat kesintilerinin oldukça ciddi meblağlar olduğunu tahmin etmek hiçte zor olmaması gerek. Sizlere banka ekstresin de yıllık aidat kesintisinin nasıl alınacağını, bankaların hangi durumlarda sizden bu kesintiyi yapamayacağını ve kart aidatı olmayan yani aidatsız olarak K.kart imkanı sağlayan tüm bankaların başvuru sayfaları hakkında deneyimlerim dahilinde bilgiler vereceğim.

Kredi Kartlardan Yapılan Kesintiler

Bankaların tamamında mutlaka size özel tanımlanmış bir kredi kartı mevcuttur. Bankalar için ciddi bir gelir kapısı olan bu kartları pazarlayabilmesi içinde bir çok promosyonlara baş vurduklarını hepimiz bilmekteyiz. Sizlerde hatırlar iseniz taraftar kartlar, gold ismi ile verilen yüksek kullanım limitli olanlar gibi bir çok örnek mevcuttur. Banka bu kartlardan satın aldığınız ürün firmasından gelir elde eder iken sizden de kazanç sağlamak için denemediği yöntemler yoktur. Bunları iyi takip eder iseniz sizlerde göreceksiniz. Ben sizlere bir kaç örnek vereyim.

 1. Vermiş olduğunuz otomatik ödeme başına yapılan kesintiler. (Ortalama fatura başına 1 TL)
 2. Zamanında ödenmeyen ekstresi için uygulana faizler.
 3. Yıllık kredi kartı aidat kesintileri (Yaklaşık olarak en az 50 TL)
 4. Tek olarak yapmış olduğunuz alış verişleri taksitlendirerek faiz ile para kazanma.
 5. Kredi kartı borcu taksitlendirme işlemleri sırasında elde edilen kar marjları.
 6. İlave olarak taksit ekleyerek elde edilen karlar.

bunlar göz ile gözükenlerden bazılarıdır. Bu saydıklarımızın bir çoğu her ne kadarda bizim elimizde olsa da, bazıları özellik ile kredi kartı aidat kesintileri elimizden olamadan bakalar tarafından otomatik olarak kesilmektedir. Bu daha çok maaş anlaşması bitmiş olan müşterilerde görülen bir üzücü hadisedir. Benimde başıma geldi ne yazık ki, ama ben kaderime razı olmayıp kesilen yaklaşık 55 TL’lik parayı bir sonraki ay geri aldım, nasıl mı? işte cevabı..

Kredi Kartı Aidatını Geri Nasıl Alabilirim?

Hangi banka olur ise olsun sizden kesilen kart aidatını geri alabilirsiniz. Bunun için tüketici hakem heyetlerine gitmenize aylarca beklemenize hiç gerek yoktur. Siz sadece size avantaj sağlayan bankayı belirleyin ve şartların elverişli ise o bankaya ait olan kredi kartını alın ve gönül rahatlığı ile kullanın. Tek sizden ricam bir yılını doldurduğu zaman hesap kesim özetinizi sürekli kontrol ediniz. Şayet hesap özetiniz de K.kart aidat kesintisi veya kullanım bedeli gibi bir ibare görür iseniz yapmanız gerekenleri sıralayayım.

 1. İlk olarak ilgili bankanın bireysel müşteriler bölümüne başvurunuz.
 2. Kartınızdan aidat kesildiğini belirtiniz.
 3. Aylık olarak düşük limitler ile kullanım yapıyor iseniz en az 2 adet otomatik ödeme talimatı vermeniz gerekmektedir. Ardından ise aşağıdaki örnekteki gibi bir itiraz dilekçesi doldurmalısınız.
 4. Şayet kartınız ile yüksek aylık kullanımınız var ise ortalama 2.000 TL ile 3.000 TL arasında hiç bir şey yapmadan banka görevlisi büyük ihtimal sizin için bir itiraz dilekçesi doldurmanızı isteyecektir. Dilekçe ise şu şekilde olacaktır.

……………………. Genel Müdürlüğüne

Bankanıza ait ………………………….. numaralı kredi kartını kullanmaktayım. Tarafınızca kesilen kart aidatının mevcut hesabıma geri yatırılmasını sizden rica ederim.

diye bir dilekçe yazıp imzalamanız yeterli olacaktır. En geç bir ay içinde yapılan kesinti geri yatacaktır. Bu yapılan kesintilerin nasıl geri alınacağına dahildi. Şimdi sizlere hiç bir kart aidatı olmayan kredi kartı başvuruları hakkında bilgiler vereceğim.

Peki Bankalar Sizlerden Hangi Hallerde Aidat Alamaz!

Bir gün bir bakmışsınız kapınızda kurye ve size ait bir kredi kartını teslim etmek için gelmiştir. Bu genellik ile bankalardan herhangi bir kredi çekme işlemlerinde sizin sözlü olarak bilginiz olmasa bile imzaladığınız sözleşme içerisinde yer aldığı için gönderilmiştir. Böyle durumda kaldı iseniz hiç korkmadan kartınızı alabilirsiniz çünkü bankanın göndermiş olduğu bu kartı siz kullanmadığınız sürece sizden aidat bedeli almaya hakkı yoktur. Peki başka hangi hallerde bu hakkı banka kazanamaz.?

 1. Kullanımda olan kart 6 ay boyunca hiç kullanılmaz ise bir daha ki sefere aidat alınmaz. Daha önce hesap özetine konulan aidattan da vazgeçer.
 2. Tüm bankaların mutlaka içinde yıllık bir aidatı olmayan kredi kartı çıkarma zorunluluğu vardır. Bedelsiz K.kart için yapılan başvuru sonucu ret edilse bile size yıllık bir aidatı olan K.kart vermez. Aldığınız aidatı olamayan kartın limiti yine aidatlı kartın limiti kadar olmak zorundadır. Ama banka size özel promosyonlardan kullanma hakkını men edebilir.
 3. Arzu ederseniz aidatı olan K.kartınızı hiç bir beden ödemeden aidatsız olan bir K.kartı ile değiştirebilirsiniz. Banka sizden her hangi bir şart talep edemez.!
 4. Tüm sanal kartlar dan hiç bir kullanım bedeli alınamaz.
 5. Eşiniz için oluşturduğunuz ek kartlardan banka sizden en fazla asıl kartın yıllık ödemesinin yarısı kadar bir ücret alabilir.
 6. 12 ay içinde arzu eder iseniz K.kartınızı 2 defa bedelsiz yenileyebilirsiniz. 2 defadan fazla yenilemelerde ise banka sizden sadece basım için harcanan masrafı alabilir.
 7. Şayet vatandaş arzu eder ise K.kartta her ne kadar borç ve taksit olur ise olsun bankaya başvurması durumda kartı iptal ettirebilir.! Borç devam etse bile aidat yine alınamaz.!

Kart Aidatı Olmayan Kredi Kartı Başvurusu

Yukarıda sizler ile paylaştığım duruma düşmemek ve bu durumdan sıyrılmak için bahsettiğim adımları yapmak istemeyenler için tek tavsiyem kart aidatı olmayan kredi kartı başvuruları yapmalıdırlar. Eskilerden bu seçenek her ne kadarda olmasa da günümüzde kızışan rekabet ortamında artık bazı bankalar vermiş oldukları kartlar için hiç bir yıllık kullanım bedeli almamaktadır. Bun bankalar ise, Akbank gelmektedir.

Banka tüm normal kredi kartlarının özelliğine sahip ”Free axess” isimli bir kartı müşterilerine sunmaktadır. Hiç bir kesintinin olmadığı bu kart için başvuruları cep telefonunuzdan kısa mesaj ile yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ” free yazıp 5990” numaraya göndermenizdir. İnternet üzerinden başvurmak için ise bu adresine giriş yapabilirsiniz.

Sizlere ikinci önereceğimiz aidatsız kart imkanını ise Türkiye İş Bankası sağlamaktadır.

Yine diğer bankalara ait kredi kartlarından hiç bir eksiği olamayan Türkiye İş bankasına ait olan Maximum aidatsız kart ile isteyenler 12 ay vadeli olarak nakit avans dahil çekebilmektedir. Bu kartı cep telefonları ile başvurmak isteyenler AIDATSIZ yazarak -boşluk- Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralarını yazıp 4402 mesaj atmaları yeterli olacaktır.

Arkadaşlar ileride şaşırmamak için sizlere bu bedava olarak verilen kartların eksi yönlerini de belirtmek isterim. Bunların en büyük eksikleri kampanya dahilinde anlaşma sağlanmış olan her türlü kurumlardan indirim istifadesinde bulunmamanız tır.

Üçüncü sırada ise bir çok mağazada geçerliliği olan ve size fazladan taksit imkanı sağlayan Garanti bankasına ait Bonus Flex kartı öneririm. Bu kartın en büyük dikkat çekici özelliği ise yıllık kesintinin aksine harcamalarınıza göre size 50 TL ödeme yapmasıdır. 🙂 İnternet üzerinden anında başvuru yapmak için adrese girmeniz yeterli olacaktır.

Dördüncü ve son olarak sizlere aidat bedel kesintisi olmayan kart önerimiz ise Yapı Kredi Bankasına ait olan ”Word Eko Kart” tır. Bu kart için başvuru ve bilgi almak için 444-0-444 numarayı aramanız yeterlidir.

Kredi Karı Borcunu İhtiyaç Kredisi İle Yapılandırma

Aidatsız kredi kartınızı aldıktan sonra borçlar biriktiği zaman nasıl ödeyeceğim diye düşünmenize gerek yok artık. Bilindiği gibi kredi kartlarının taksit sayıları en fazla 12 ay. Ancak bu vadeli kredi kartı yapılandırma yaparak 36 aya kadar bir çok bankadan çıkara bilirsiniz. Aşağıda yer alan sizin için bu ay belirlemiş olduğum banka ile kredi skorunuz düşük dahi olsa bireysel ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Çekmiş olduğunuz kredi ile bütün borçlarınızı bir araya böylece toplamış olursunuz.

Sizin için bu ay belirlemiş olduğumuz bankamız ICBC bankasıdır. Türkiye pazarına yeni girmesinden ötürü kredi notunuz düşük dahi olsa bu bankamızdan rahatlık ile bireysel ihtiyaç kredisi kullana bilirsiniz. Üstelik her ay neredeyse bütün bankalara göre müşterilerine en düşük faiz imkanlarını sağlamaktadır.

Bankanın ayara göre faiz oran tablosu:

ICBC 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%1.56

Belirlenen faiz oranlarına göre geri ödeme miktarları ise;

ICBC Kredi Hesaplama Tablosu
Miktar 12 Ay 24 Ay 36 Ay
5.000 TL 469,09 TL 260,54 TL 192,15 TL
10.000 TL 938,18 TL 521,08 TL 384,31 TL
15.000 TL 1.407,27 TL 781,61 TL 576,46 TL
20.000 TL 1.876,36 TL 1.042,15 TL 768,62 TL
25.000 TL 2.345,45 TL 1.302,69 TL 960,77 TL
30.000 TL 2.814,54 TL 1.563,23 TL 1.152,93 TL

ÖNEMLİ NOT: Kredi kartı borçlarını bireysel ihtiyaç kredisi ile yapılandırmanın haricinde en fazla 12 ay vadeli olarak da taksitlendirme yapabilirsiniz. Bu işlemdeki faiz oranı bütün bankalarda aynı olup 2023 için belirlenen faiz oranı aylık %1.89 faiz uygulanmaktadır!

Zaman geliyor mevcut kredi kartlarınızın limitleri yetmez hal alıyor. Bu durumda olanlar için kredi kartı limit yükseltme işlemleri nasıl yapılır? resimli bir şekilde anlattığımı bildirmek isterim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu