Devlet Destek KredileriKonut Kredisi

Albaraka Türk Prefabrik Ev Kredisi Şartları Açıklandı! Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankalardan Albaraka Türk Prefabrik Ev Kredisi Başvurusu

Albaraka Türk prefabrik ev kredisi vereceğini duyurdu. Uzun zamandan beri hayallerini gerçekleştirmek isteyenlere imkan sağlayan Albaraka Türk kredi onaylıyor. Albaraka Türk prefabrik ev kredisi şartları ve başvuru koşulları haberimizde yer alıyor.

Albaraka Türk prefabrik ev kredisi için şartlar ve başvuru koşulları belli oldu. Prefabrik ev kredisi veren bankalar arasında ilk sıraya yazabileceğimiz banka olarak karşımıza çıkıyor. Prefabrik bir ev yaptırmak isteyen ve hayallerini sürekli öteleyen kişilere büyük fırsat doğdu.

Albaraka Türk prefabrik ev kredisi şartları, başvuru kanalı ve daha birçok bilgi için haberimizi okuyabilirsiniz. Üstelik devlet destekli prefabrik ev nasıl alınır sorusuna da yanıt bulabilirsiniz. İşte prefabrik ev kredisi veren bankalardan Albaraka Türk…

Prefabrik Ev Almak Mantıklı Mı?

Prefabrik ev kredisi veren bankalar için araştırma yapmaya başladığınızı biliyoruz. Her ne kadar birçok kişi tarafından tercih edilse de bu evlerin avantajları ve dezavantajları vardır. Bu özellikler hakkında bilgi alarak prefabrik ev almanın mantıklı olup olmadığına karar verirsiniz. Tüm olumlu ve olumsuz özellikleri sizler için paylaştık. Bu özellikleri ölçüp biçtikten sonra Albaraka Türk prefabrik ev kredisi başvurusu yapmanız size avantaj sağlayacaktır.

Prefabrik Evlerin Dezavantajları Nelerdir?

Prefabrik evlerin olumsuz yanları bulunmaktadır. Bunları okuyarak Albaraka Türk prefabrik ev kredisi başvurusu yapmanızda fayda var. İşte prefabrik evlerin olumsuz yanları:

 • Beton evler uzun süre dayanabilir. Ancak prefabrik bir evi en fazla 70 yıl boyunca kullanabilirsiniz. Dolayısıyla ticaretini yapma şansınız pek yoktur.
 • Rüzgar, yağmur ve sel vakalarının çok olduğu yerlerde yaşıyorsanız prefabrik ev size sorun çıkarabilir.
 • Yalıtım açısından problem yaşayabileceğiniz seçenektir.

Prefabrik Evlerin Avantajları Nelerdir?

Prefabrik evlerin olumlu yanlarını sizler için aşağıda paylaşıyoruz. Bu avantajları okuyarak prefabrik ev için devlet desteği başvurusu yapabilirsiniz. Şartları karşılamıyorsanız prefabrik ev kredisi veren bankalara başvuru iletebilirsiniz.

 • Zaman açısından tasarruf sağlar. Çünkü yapımı beton evlere göre daha kolaydır.
 • Maddi açıdan kolaylık sağlar. Çünkü beton evlere göre maliyeti daha azdır.
 • Beton evlere nazaran prefabrik evlere kredi veren bankalar daha az araştırma yapmaktadırlar.
 • Hayat sigortası yaptırma şartı bulunmamaktadır.
 • Evinizde oturmaya başladıktan sonra daha kolay bir şekilde temizleme şansını elde edebilirsiniz.
 • Deprem gibi başımızdaki büyük felaketten korunmanıza beton evlere göre daha fazla avantaj sağlar.
 • Kurulumu kolay olduğundan hemen her yere götürebilirsiniz.
 • Kış aylarındaki doğalgaz masrafından kurtulmanız için büyük bir şanstır.

Prefabrik Ev için Devlet Destek Veriyor Mu? Prefabrik Ev Devlet Desteği Ne Kadar?

Prefabrik ev kredisi veren bankalar için olumlu yanıt alamadıysanız devlet desteğine başvuruda bulunabilirsiniz. İlinizdeki SYDV’ler ile iletişime geçerek devlet desteği alabilirsiniz. Prefabrik ev devlet desteği maddi durumunuza göre; 40 Bin TL ile 150 Bin TL arasında değişiklik göstermektedir.

Devlet Destekli Prefabrik Ev Nasıl Alınır? Prefabrik Ev Taksitle Olur Mu?

Devlet destekli prefabrik ev nasıl alınır merak edenler için hemen açıklayalım. Aşağıdaki gruplara giren kişi ya da kişiler devlet destekli prefabrik ev başvurusu yapabilirler. Başvurularını Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına iletebilirler. Üstelik bu kişiler Albaraka Türk prefabrik ev kredisi için başvurmadan evlerini alabilirler. Eğer aşağıdaki şartları sağlamıyorsanız prefabrik ev kredisi veren bankalar için başvurunuzu iletebilirsiniz. Böylece prefabrik ev taksitle olur mu sorusuna olumlu yanıt alabilirsiniz.

Kimler Prefabrik Ev Desteği Alabilir?

Devlet destekli prefabrik ev nasıl alınır merak edenler için şartları açıkladık. Aşağıdaki şartları sağlayan kişiler prefabrik ev kredisi veren bankalar araştırmasına gerek yoktur.

 • Geçim sıkıntısı yaşayan yaşlılar,
 • Engelli raporu bulunan ve yoksul durumdaki engelliler,
 • Annesi veya babası hayatta bulunmayan yetim – öksüz kişiler,
 • Gelir düzeyi asgari ücret miktarının altında bulunan kişiler.

Prefabrik Ev Vergisi Var Mı?

Prefabrik ev kredisi veren bankalar için araştırmaya girenler yapacaklara eve vergi ödeyip ödemeyeceklerini merak etmektedir. Taşınmaz mallar arasında yer alan evler için ev vergisi ödenmektedir. Evin niteliği burada sadece ödenecek vergi miktarını belirler. Bu nedenle Albaraka Türk prefabrik ev kredisi çektikten sonra ev vergisi ödemeye devam edersiniz.

Prefabrik Ev Yapmak için İmar İzni Gerekir Mi? Köyde Tarlaya Prefabrik Ev Yapılır Mı?

Prefabrik ev kredisi veren bankalar sizlerden kredi onayı için imar izni istemektedir. Belediye ile irtibata geçerek imar iznini almanız şarttır. İsterseniz köydeki herhangi bir tarlaya prefabrik ev yapabilirsiniz. Ancak imar izni, ruhsatı ve uygun projesinin bulunması şarttır.

Arsa Olmadan Prefabrik Ev Yapılır Mı?

Prefabrik ev kredisi veren bankalar için başvuruda bulunmadan önce yasal mevzuata uygun bir şekilde prefabrik evinizin koşullarını hazırlamalısınız. Arsa olmadan prefabrik ev yapılması mümkündür. Ancak belirli koşulları yer almaktadır.

 • Prefabrik evin yapılacağı alanın yola sınırının bulunması,
 • Yapılacak prefabrik evin 250 metrekareden büyük olmaması gerekmektedir.

Bu şartları sağlayanlar Albaraka Türk prefabrik ev kredisi başvurusu yapabilir.

Prefabrik Ev Yapmak için Ne Gerekiyor? Prefabrik Ev için Proje Gerekir Mi?

Prefabrik ev kredisi veren bankalar için araştırma yapmadan önce evinizi yapabilmeniz için gerekli işlemlere göz atmanız gerekiyor. İşte prefabrik ev yapmak için gerekenler:

 • İmar izni alınmalıdır.
 • Evin ruhsatı alınmalıdır.
 • Mimari projesi hazırlanmalıdır.
 • Statik projesi hazırlanmalıdır.

Dolayısıyla Albaraka Türk prefabrik ev kredisi talebinde bulunmadan önce projelerin hazırlanması önem arz etmektedir.

100 Metre Prefabrik Ev Ne Kadara Mal Olur? 200 Bin Liralık Eve Ne Kadar Kredi Çıkar?

Albaraka Türk prefabrik ev kredisi almak isteyenler evin maliyeti hakkında bilgi edinmek istiyorlar. 100 metre prefabrik ev ortalama 150 Bin TL ile 200 Bin TL arasında bir maliyete sahiptir. Bu tutarlar için de kredi talebinde bulunabilmektesiniz.

Prefabrik ev kredisi veren bankalar araştırılırken ne kadar kredi alınabileceği merak edilen konular arasında yer alıyor. Şuan ki mevcut duruma göre ev kredisi çekerken evin tutarının %80’ini kredi olarak talep edebiliyorsunuz. Bu da 200 Bin Liralık prefabrik ev için ne kadar kredi çıkar diyenlere 160 Bin TL kredi çıkacağı anlamına gelmektedir.

Prefabrik Ev Kredi Veren Bankalar

Prefabrik ev kredisi veren bankalar arasında ilk sırada Albaraka Türk yer alıyor. Haberimizden Albaraka Türk prefabrik ev kredisi şartları hakkında bilgi alabilirsiniz. Ancak diğer prefabrik ev kredisi veren bankalar şu şekildedir:

 • Halkbank Prefabrik Ev Kredisi
 • Ziraat Bankası Prefabrik Ev Kredisi
 • Vakıfbank Prefabrik Ev Kredisi

Bu bankalar ile ilgili detaylı bilgiyi prefabrik ev kredisi veren bankalar haberimizden alabilirsiniz.

Albaraka Türk Prefabrik Ev Kredisi

Albaraka Türk prefabrik ev kredisi veren bankalar arasında ilk olarak bakılması gereken kuruluş olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü diğer bankalar genellikle ihtiyaç kredisi adı altında prefabrik ev kredisi verirken; Albaraka Türk düşük faizle direkt prefabrik ev kredisi çıkarmaktadır. Şartları ve başvuru yöntemini haberimizden öğrenebilirsiniz.

Albaraka Türk Prefabrik Ev Kredisi Şartları

Albaraka Türk prefabrik ev kredisi şartları için araştırma yapanlara aşağıdaki listeyi sunmaktayız:

 • Kredi notunun yüksek olması,
 • Sicilinin temiz olması ve adının kara listeye eklenmemiş olması,
 • Teminat gösterebilmesi,
 • Sigortalı bir işte devamlı olarak çalışıyor olması.

Albaraka Türk Prefabrik Ev Kredisi Başvuru Yöntemi

Albaraka Türk prefabrik ev kredisi için internet üzerinden başvuru yapabilmektesiniz. Hemen Albaraka Türk prefabrik ev kredisi linkine giriş yaparak şahsi bilgilerinizin istendiği başvuru formunu doldurabilirsiniz. Formu doldurmanızın ardından iletişim numaranıza bilgilendirme mesajı gelecektir.

Albaraka Türk Prefabrik Ev Kredisi Ödeme Planı

Prefabrik ev kredisi veren bankalar arasındaki Albaraka Türk en iyi ödeme planı sunan banka olarak karşımıza çıkıyor. Banka 50 Bin TL’ye kadar kredi destek talepleriniz için 36 aylık vade sayısını size sunuyor. Eğer 50 Bin TL’den daha üst noktada bir kredi talebiniz olursa vade sayılarınız 24’e düşüyor.

Albaraka Türk Prefabrik Ev Kredisi Tutarı Vade Süresi Kar Payı Oranı Aylık Geri Ödeme
50.000 TL Prefabrik Ev Kredisi 36 Ay %1,95 1.949,64 TL
75.000 TL Prefabrik Ev Kredisi 24 Ay %1,95 3.950,42 TL
100.000 TL Prefabrik Ev Kredisi 24 Ay %1,95 5.267,27 TL
150.000 TL Prefabrik Ev Kredisi 24 Ay %1,95 7.900,90 TL

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu