Genel Bilgi

Altın ve Gümüş Fiyatları Öyle Bir Düşecekki Neye Uğradığınızı Şaşıracaksınız!

Altın Fiyatları,Gümüş Fiyatları,Güncel Altın Ne Kadar,Bilezik Fiyatları,Çeğrek Altın Fiyatları, Ata Altın Fiyatı,Tam Altın Ne Kadar,Altın Ne Zaman Düşecek, Altın Ne Kadar Olur,Yarım Altın Ne Kadar

Altın ve Gümüş fiyatlarında yaşanan ve son dönemlerde gerçekleşen krizlerden sonra piyasaların çok fazla hareketli olması sürekli vatandaşın sürekli olarak piyasayı takip etmesine neden oluyor. Altın fiyatların son iki yıldır inanılmaz yükselişi tüketiciyi gümüşe yönlendirirken, takı gibi ürünlerde de gümüş tercihi artmış durumda. peki altın ve gümüş fiyatları ne olacak, düşecek mi? İşte detaylar…

Altın fiyatlarının artması sonrası gümüşe olan ilgiden sonra düğün ve nişan gibi durumlarda gençler artık altın değil de gümüş takı tercihlerinde bulunabiliyor. Gümüş takıların yanı sıra pırlantaya göre tek taşların daha uygun fiyatlı olmasıda en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Altından sonra gümüşe olan ilgi de son dönemlerde gümüş fiyatlarının da artmasına sebep oldu.

Yatırımcılar Neyi Tercih Etmeli Altını mı Gümüşü mü? Ya da Altın ve Gümüş Birlikte mi Alınmalı?

Özellikle pandemiden sonra yaşanan ekonomik kriz ve enflasyonun yüksek olması vatandaşı tamamen bütçesine uygun yatırımlar yapmaya itti. Gümüşün fiyatının altından daha uygun olması yatırıma daha uygun hale getirse dahi kısa vadede gümüşten çok fazla kar elde etmek pek mümkün olmadığı için gümüş genel anlamda uzun vadeli bir yatırım olarak görülmektedir. Altın fiyatlarındaki sürekli oynamalar ise altını kısa vadede özellikle al sat yaparken daha cazip bir yatırım aracı olarak gösteriyor. Özellikle düğün sezonlarında daha çok tercih edilen altının yerini ise son dönemlerde maddi imkansızlıklardan dolayı gümüş almaya başlamıştır.

Altın ve Gümüş Fiyatları Öyle Bir Düşecekki Neye Uğradığınızı Şaşıracaksınız!

 

Aslında son derece değerli bir maden olan gümüş ülkemizde sadece takı ve hediyelik eşya olarak görülse de dünya çapında uzun vadeli bir yatırım olarak kullanılmaktadır. Altında yaşanan gelişmeler ise gümüşü de pozitif anlamda etkiliyor. Altın fiyatlarının yüksek olamsı sebebiyle gümüşte bir ivme yaşanmaya başlandı. Bütçesi altına yetmeyen ama yine de yatırım yapmak isteyen insanlar için gümüş ilaç gibi geldi. 2020 yılında başlayan pandemiden bu yana ise fiyatlarda %200 oranında bir gelişme yaşamıştır.

 Üniversite Öğrencileri Bu İşi Yaparak Aylık 12 Bin TL Kazanıyor, Peki Nasıl?

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu