Taşıt Kredisi

Aracın Tamamına Kredi Veren Bankalar

Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar (0 Yada 2.El)

Aracın Tamamına Kredi Veren Bankalar, Bankalardan ve özellik ile 2023 yılı itibarı ile bir çok galeri üzerinden alacağınıza aracın tamamına kredi kullana bilirsiniz. Daha çok sıfırdan ziyade ticari yada bireysel ikinci el (2.el) satın alımlarında kasko bedelinin tamamına %100 kredi veren bankalar bir hayli fazladır. Araç fiyatının yüksek kasko bedelinin düşük olmasından ötürü sizlere bu imkanı sağlayan firmalar İstanbul dahil olmak üzere Bursa, İzmir gibi bir çok ilimizde mevcuttur. Bu firmaların adres ve iletişim bilgileri ise ilan bölümümüzde sizler için yer almaktadır.

Peşinatsız Araç Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Sıfır ve ikinci el araç alımları için peşinatsız olarak araç kredisi bankalardan çok rahat bir şekilde kullana bilirsiniz. Sıfır taşıt alımlarından her ne kadar aracın tamamına ”Araç Kredisi” olarak kredi kullanamazsanız da 2.el araç alımlarında doğrudan aracın tamamına kredi kolayca kullana bilirsiniz. Peşinatsız olarak araç kredisi veren bankaların hangileri olduğunu listeleme yaptıktan sonra her iki konuya da açıklık getireceğim. Daha sonra ise kredi kullanmak için sizlere 5 En Uygun Araç Kredisi Veren Bankalar hangileri olduğunu faiz olanakları ile yer vereceğim.

 • Akbank
 • Garanti Bankası
 • Denizbank
 • TEB
 • Türkiye İş Bankası
 • Türkiye Halk Bank
 • Vakıfbank
 • Ziraat Bankası
 • ING
 • QNB Finansbank

Görmüş olduğunuz gibi peşinatsız araç kredisi veren bankaların listesi bir hayli fazla. Dürüst olmak gerekir ise aslında bütün bankalar artık hiç peşinatsız olarak sıfır ve 2.el araç alımları için tamamına kredi vermektedir. Peki nasıl? hangi şartlarda?

 • İkinci el araç alımları için peşinatsız tamamına kredi almak için aracın kasko bedelinin satış bedelinden fazla olması yeterlidir. Çünkü bankalar araç alımları için aracın kasko bedeline göre kredi çıkartmaktadır. Özellik ile Avrupa (Opel, Volkswagen, Mercedes vb.) araçlarının nerede ise hepsinin kasko bedeli yüksek olduğu için kolaylık ile aracın tamamına kredi bütün banklardan kredi kullana bilirsiniz.😉
 • Sıfır araç alımları için aracın tamamına kredi olarak ”Araç Kredisi” kesinlik ile kullanamazsınız. Bunun nedeni ise bankalar sıfır araç alımları için aracın ”FATURA BEDELİ” göre kredi vermektedir. Bu bedel 90.000 TL geçenler için %70 olmaktadır. Şayet kredi notunuz iyi ise geri kalan %30 kısmı için aynı bankadan ihtiyaç kredisi kullanarak yine aracın tamamına kredi almış olursunuz.

Tamamına Kredili Sıfır Ticari Binek Araçlar Faiz Oranları

Tamamına kredili ticari ve bireysel araç kredisi veren bankaları yukarıda sizler için listeledik. Listemizde yer alan bu bankalardan bahsetmiş olduğumuz gibi kredi kullanarak sıfır yada ikinci el ticari veya binek araç kredisi kolaylık ile kullana bilirsiniz. Her iki şekilde araç alacaklar için istenilen en büyük şart ise hiç kuşkusuz iyi bir kredi notu değerine sahip olmanızdır. 1 Kredi Notu Ne Kadar Olmalı 2 En Yüksek Kredi Notu Nedir ? de bu değerin tam olarak kaç olmasını sizler için hesaplama yapmıştım. Şimdi ise size ayın en iyi imkanlar ile sıfır yada ikinci el araç alımları için kredi imkanı sağlayan bankamızı faiz hesaplaması ile taktim ediyorum.

2023 Yılı için sizlere sıfır veya 2.el ticari veya binek araç alımlarımda kredi kullanmanız için tavsiye edeceğim banka aylık %1.45 faiz oranı ile AKBANK tır.

AKBANK Araç Kredisi Faiz Oranları Hesaplama Tablosu
Miktar 48 Ay Taksit Ödeme Miktarı Toplam Maliyet
30.000 TL 927,04 TL 44.497,61 TL
40.000 TL 1.236,05 TL 59.330,26 TL
60.000 TL 1.854,07 TL 88.995,59 TL
80.000 TL 2.472,10 TL 118.660,52 TL
90.000 TL 2.781,11 TL 133.493,12 TL
100.000 TL 3.090,12 TL 148.325,72 TL
110.000 TL 3.399,13 TL 163.158,31 TL
120.000 TL 3.708,14 TL 177.990,90 TL
130.000 TL 4.017,15 TL 192.823,60 TL
140.000 TL 4.326,17 TL 207.655,99 TL
150.000 TL 4.635,18 TL 222.488,44 TL

bankalardan arabanın tamamına nasıl kredi alabileceğimizi gördükten sonra hazırsanız galericilerin sağladığı olanakların neler olduğuna geçe biliriz.

Arabanın Tamamına Kredi Veren Galeriler İstanbul, Ankara, Bursa

İstanbul başta olmak üzere Bursa ve Ankara’da yer alan nerede ise bütün galerideki arabalar için tamamına kredi kullanabilirsiniz. Bu galeriler bankalar ile yapmış olduğu anlaşma kapsamında sizlere uygun faiz imkanları ile kredi olanağı sağlamaktadırlar. Bir çok sıfır ve ikinci el araç sitesinde görmüş olduğunuz ilanlarda ”Aracın Tamamına Kredi” diye başlıklar mutlaka görmüşsünüzdür. Bu başlıkları atabilme nedenini sizlere ”Peşinatsız Araç Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?” de açıklık getirmiştim.

Bu atmış oldukları başlıklar belli araçlar için kesinlik ile doğrudur. Bu imkanlar dahilinde satın almak istediğiniz arabanın tamamına kredi veren galerileri bizim de yorumlardaki ilanlarımızda göre bilirsiniz. Ayrıca arzu ederseniz sizlerde hiç bir ücret ödemeden satın almak istediğiniz aracın özelliklerini bizler ile paylaşıp bu galerilere çok daha hızlı bir şekilde erişim sağlaya bilirsiniz. Yada bu kadar vaktiniz eğer ki yok ise o zaman sizlere tavsiyem 7 En Uzun Vadeli Araç Kredisi Veren Bankalar listesine bir göz atmanızdır. Bu şekilde her keseye uygun olanaklar ile geri ödemeli araç kredilerine de kavuşmuş olursunuz!

 

Peki, galeriler sizlere nasıl kredi kullandırıyor?

Galeriler Nasıl Kredi Kullandırıyor?

Ülkemizde dolandırıcılık olaylarının artmasından ötürü bir çok vatandaşımız galeriler nasıl araç kredisi kullandırıyor sorusunun yanıtı aramaktadırlar. Hali ile bence kesinlikle de haklılar da.! Bizlerde bu sorunun yanıtı bulmak için sıfır araç satan galeriler ile bir görüşme yaptık. Daha çok sıfır araç satan galeriler kurumsal kimliğe sahip oldukları için bankalar ile toplu olarak kredi anlaşması sağlamaktadırlar. Her ticari yada binek otomobil satışı yapan firmalar farklı bankalar ile bu anlaşmayı sağlarlar.

Yapmış oldukları bu anlaşma kapsamında her ne kadar kredinin vadesine yasalar gereği bir müdahalede bulunamazlar ise de faiz oranları için özel teklifler alırlar. Almış oldukları bu özel teklifleri sizlere bir form üzerinden sunarlar. Şayet sizin de hesabınıza gelir ise sadece nüfuz cüzdan fotokopimiz ile kredi başvuru talebinizi anlaşma yaptıkları bankaya iletirler. Banka anında olarak kredi teklifinizi değerlendir. Şayet kredi notu değerinizi göz önünde bulundurduğu bu talebe onay verir ise bankanın otomobil galerilerine bırakmış olduğu ”ARAÇ KREDİSİ BAŞVURU VE SÖZLEŞME FORMU” doldurulur. Bu şekilde otomobil galerileri sizlere araç kredisi kullandırır. Bir neyi banka görevlisinin yapmış olduğu işlemi araç satış danışmanı yapmış olur.!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu