Devlet Destekleri

Asgari Ücrette Şok Artış, Asgari Ücret Ne Kadar Olacak! Zam Oranları Belli Oldu İşte Şok Gelişmeler

Asgari Ücret,Asgari Ücret Ne Kadar,Asgari Ücret Zammı,İşçi Maaşları Ne Kadar Olacak,Asgari Ücret Kesintisi,Askari Ücrete Yapılacak Zam,Asgari Ücret Zam Oranı

2023 yılında asgari ücrete yapılması planan zam oranları kulislerde konuşulmaya başlandı bile. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni yılda asgari ücrete yapılacağını söylediği yüksek zam oranları çalışanları büyük bir beklentiye sokmuş durumda. Peki ne kadar zam yapılacağı konuşuluyor, emeklilere de zam yapılacak mı, hangi tarihten itibaren yürürlüğe girecek işte haberin tüm detayları…

Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?

Asgari ücret rakamları açıklandı. Açıklanan ve yapılması düşünülen zam 2023 asgari ücret maaşının 7500 TL yapılmasının planladığı açıklandı. Yüksek enflasyon ve ekonomik krizin ardından vatandaşlar yapılan ikinci asgari ücretliye yapılacak zam ile de geçinemeyince hükümet düğmeye basamaya karar verdi. Yapılacak yeni zam ile birlikte vatandaşın cebini rahatlatmayı düşünen hükümet yeni zam oranlarının 2023 ocak ayında hesaplara yatacağını açıkladı.

Yapılacak zam haberi duyurusu ile beklentiye giren birçok asgari ücretli çalışan yılbaşını bekliyor ve gözleri yapılacak resmi açıklamalara yöneltiyor.

Emekli Maaşlarına da Zam Yapılacak mı?

Yılbaşında asgari ücretliye yapılacak zam oranlarının duyurulmasından sonra emekli aylıklarına da zam yapılıp yapılmayacağı büyük bir merak konusu oldu. Kulis haberlerine göre en düşük emekli maaşlarının da değişeceği ve enflasyon oranlarına bağlı olarak emekli maaşlarında zam yapılacağı söyleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamalara göre en düşük emekli maaşının da 5000 TL yapılması bekleniyor.

Asgari Ücrette Şok Artış, Asgari Ücret Ne Kadar Olacak! Zam Oranları Belli Oldu İşte Şok Gelişmeler

2023 asgari ücretliye yapılacak zam oranlarının yanı sıra en düşük emekli maaşlarının da 5000 TL bandına çekileceği bekleniyor. Cumhurbaşkanı’nın yaptığı açıklamaya göre yeni yılda yani 2023 yılında neredeyse bütün maaşlarda enflasyon oranına bağlı olarak güncelleme yapılacağı duyuruldu. Yüksek enflasyon oranlarının 2023 ocak ayı itibariyle düşüceği sözünü veren Cumhurbaşkanı asgari ücretlinin ve emeklilerin de maaşlarını yükselterek gelirlerin yükseleceğini söyledi.

TOKİ konut projesiyle de her ailenin kolayca ev ve araba sahibi olmasını istediğini ve buna yönelik çalışmalarda yaptığını söyleyen Cumhurbaşkanı 2023 yılında vatandaşın ekonomik olarak rahatlayacağını da ekledi.

Şok Açıklama 15 Yılda Emekli Olabilirsiniz. Prim ve Sigorta Ödemeden 15 Yılda Emekli Olabilirsiniz! isimli yazımızı okumak için linke tıklayın…

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu