Taşıt Kredisi

Bankadan Satılık Araçlar Bütün İcralık Satışların Listesi

Bankadan Satılık Araçlar Bütün İcralık Satışların Listesi

Bankadan Satılık Araçlar Bütün İcralık Satışların Listesi Bankalar haciz işlemi başlatmış oldukları rehinli araçları daha çok kendi İnternet siteleri üzerinden satışa çıkarmaktadırlar. İhale yöntemi ile belirlen fiyat üzerine en çok miktara çıkan vatandaşın alma hakkına sahip olduğu icralık araçlar için ihale yöntemini Halk bankası ile İş bankası başta olmak üzere bir çok özel ve kamu bankası düzenlemektedir.

Bireysel ve ticari müşterilerinin tamamen eşit haklar ile katıla bilecekleri bankadan icraya düşmüş 2. el araç alımları için Denizbank ve uygulamaya dahil olan Vakıfbank ile Yapıkredi bankalarının araç listelerini ve talep etmiş oldukları şartları göz önünde bulundurarak bir araya sizler için getirdik.

İcralık Araçlar Alımları İçin Banka Kredisi Kullanabilir Misiniz?

İlk olarak icra yolu ile bankalardan araç alacakların sıklık ile sorup merak ettikleri bir konuya değinmek istiyorum. Bu konumuz icradan alınacak olan araçlar için ihtiyaç yada 2.el araç kredisinin kullanılabileceğidir. Evet, ister icralık olarak alacağınız araca ait bankadan isterseniz de aklınıza yatan diğer herhangi bir bankadan icradan alacağınız araç için kredi kullana bilirsiniz. Ziraat bankası satılık 2.el icralık araç satışları için uygun faiz oranları ile kredi imkanlarını sağladığını bizzat bilmekteyiz.

Ancak hem Ziraat hemde diğer Denizbank gibi özel finansmanlar icradan alacağınız ikinci el araçlar için kullanacağınız kredide bazı şartları sizlerde arar. Bu şartların en başında hiç şüphesiz KKB not ortalamanız gelmektedir. Şayet kredi geçmişi sorgulama işleminde not ortalamanız 1499 puan üzerindeyse birde krediyi ödeyebilecek ispatlanır gelire sahipseniz bu ikisi icralık alacağınız araç için kredi kullanmanız için fazlası ile yeterlidir. Geri kalan gerek duyulan evraklar tamamen formaliteden oldukça kolay edilene bilecek belgelerdir.

Bankaların İcralık Araçlarına Nasıl Başvuru Yapılır?

Yukarıda da isimlerini belirtmiş olduğumuz bankaların hepsi kendi İnternet siteleri üzerinden icra yolları ile el koydukları 2. el araçları satılığa çıkarmaktadır. Tüm bu bankaların ortak olarak ihaleye katılacak olan müşterinden talep etmiş olduğu şart tazminattır. Yani hangi bankanın ihalesine katılacak olursanız olun,bankanın sisin ihale katılım talebinizi dikkate alabilmesi için araç bedelinin en az %3 oranını yatırmanız gerekir. Bu oran %6 kadar bankalara göre değişerek çıkmaktadır. Teminat bedelini bankaya yatırdıktan sonra ise size ihaleye katılım göstere bilmeniz için genelde sizlere İnternet satış sitesine giriş şifresi verirler. Bazı bankalarda ise direk satış bedeli karşılığında İnternet sitesinde yayında olan icralık araç satışı gerçekleşir.

Bankalara Göre Satılık İcralık Araç Lisesi Adresi

İhale usulü ile satışa çıkan her araç için mutlaka teminat bedeli ödenmektedir. Bunun haricinde bankalara göre ihaleye girme yöntemi değişiklik gösterebilmektedir. Kimi banka sırf icradaki malların satışları için ayrı bir isim adı altında bir site oluşturur iken bir çok bankada kendi resmi sitelerinde ihale işlemlerini uygular. Bankalara göre icralık araç listesine erişim ve başvurular ise şu şekildedir.

  • İş bankası icralık olarak satışa almış olduğu araçlar ile gayrimenkul için http://www.istegayrimenkul.com/bankadan-satilik-konut.aspx isimli İnternet sitesini oluşturmuştur. Bankanın İnternet sitesinde beğenmiş olduğunuz icralık mülk yada araca teklif verebilirsiniz. Teklifte belirlenen bedelin tamamı ödenmesi gerekmektedir. Daha detaylı bilgiyi 0-850-724-0-724 numaralı telefon hatlarından öğrenebilirsiniz.
  • Denizbank tarafından satılık olan araçların tamamını https://www.denizbank.com/hakkimizda/tasitlar/ da bulabilirsiniz. Ayrıca yine bu adresten beğenmiş olduğunuz ikinci el araç için teklifte bulunabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için ise direk satış görevlilerinin telefon numaraları olan 0-212-348-39-74 yada 0-212-348-39-73 hatları araya bilirsiniz.
  • Vakıfbank ikinci el araç teklifinde buluna bilmeniz için ilk olarak  https://vakifbankarac.intengo.com/index.intengo?cid=14397 adresine girerek beğenmiş olduğunuz aracın bedelin %6 değerini bankaya ödeyerek bir kullanıcı adı ile şifre almanız gerekir. Daha sonra https://vakifbankarac.intengo.com/login.intengo adresine giriş yaparak ihale teklifinde buluna bilirsiniz.
  • Yapıkredi bankasının araç satış İnternet sitesi https://www.yapikredi.com.tr/yapi-kredi-hakkinda/satilik-gayrimenkuller/ burasıdır. Bu adrese girerek ilanda yer alan araçlara anında teklif de buluna bilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu