Bireysel Kredi Kartı

Blokeli Kredi Kartı Nasıl Alınır? Kara Listede Olanlara Kesin Çözüm

Blokeli Kredi Kartı Kara Listede Olanlara Kesin Çözüm!

Blokeli Kredi Kartı Nasıl Alınır? Kara Listede Olanlara Kesin Çözüm Borcum yok ama kredi kartı alamıyorum diyorsanız bunun tek nedeni kredi notunuzun düşük olmasından dolayıdır. Böyle durumlarda bankaların hele birde kara listesine düştüyseniz 5 yıl boyunca kredi kartı almayı unutabilirsiniz.

Emin olun, kredi notunuz düşük olduğunda maaş aldığım banka bile kredi kartı bana vermiyor diye gezinirsiniz. Bu durumda olanlar için kredi kartı almanın en garanti ve kesin yolu ise bloke teminatlı kredi kartı almaktan geçmektedir. Peki, bloke ipotek teminatlı bu bahsetmiş olduğum kredi kartı nedir? Hangi bankalar müşterilerine nasıl vermektedir?

Bloke Teminatlı Kredi Kartları Nedir? Kimler Alabilir?

Artık bildiğiniz gibi tüm bankaların bir kredi kartı vardır. Hayatımızın alış veriş imkanlarını ciddi anlamda kolaylaştıran bu kredi kartlarını almanın da bir çok şartı vardır. Bu şartların en başında ise iyi bir kredi notuna sahip olunması gelmektedir. İyi bir kredi notuna sahip olmayanlar için ise bloke teminatlı kredi kartı nedir? sorusunun yanıtı yatmaktadır. Böylece ister kara listede olun isterseniz de avukatlık hatta icralık dahi olsanız ipotek teminatını göstermeniz durumunda kredi kartı alabilmektesiniz. Kimler alabilir diye soruyorsanız da buna net olarak 18 yaşını tamamlamış, nakit ipoteğe sahip olan herkes diyebilir.

İpotek teminatlı harici kredi kartı almanın başka bir çok yolu da ayrıca bulunduğunu bilmenizi de isterim. Tabi, icralık yada kara listede değilseniz bu yolları deneye bilmektesiniz. Bu yöntemlerin hangileri olduğunu ise Kredi Kartı Asgarisi Ödemezsem Ne Olur?da açıkladığım için burada bu mevzuya fazla değinmeyeceğim. Bundan dolayı hemen konumuzu dağıtmadan yeniden bloke teminatlı kredi kartı nasıl alınır? başlığına geçiyorum.

İpotek Teminatlı Kredi Kartı Bankalardan Nasıl Alınır?

Bankalardan kredi kartı ne yapsanız alamıyorsanız emin olun ki bu yönteme başvuru yapmamışsınızdır. Çünkü, birazdan bahsedeceğimiz ipotek teminatlı kredi kartı nasıl alınır? sorunun yanıtında tüm başvurular kesin olarak onay almaktadır. Kredi notunuz düşük olsa bile göstereceğiniz ipotek paranıza karşın bankaların neredeyse tamamından böyle kredi kartı alabiliyor olacaksınız. Peki, ipotek teminatlı kredi kartı almak için nasıl bir yol izlemeniz gerekir. Şayet, kredi kartı almak istediğim banka şubesinin müşteri hizmetlerini ararım diye düşünüyorsanız. Hiç o zahmete boş yere girmeyin! Ben sizler için çünkü girdim ve telefon üzerinden bu karta sahip olamayacağımın yanıtını aldım. Teminat ipotekli kredi kartı alabilmeniz için sizin izlemeniz gereken yok ise şu şekilde olmalıdır.

  1. İlk olarak sahibi olmak istediğiniz kredi kartını doğru bir şekilde belirlemenizi öneririm. Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren En İyi Bankalar’dan 5 Tanesi tanesin de benim önermiş olduğum kredi kartları yer almaktadır.
  2. Almak istediğiniz kredi kartı banka şubesine gitmelisiniz
  3. Bankanın bireysel müşteriler departmanı üzerinden bir vadesiz mevduat hesabı açtırmalısınız
  4. Ücretsiz ve sadece kimlik belgenizle açtıracağınız vadesiz hesap numaranıza ipotek ettireceğiniz nakit paranızı yatırmalısınız

En son olarak ilgili bankanın yine bireysel müşteriler departmanına giderek mevduat hesabınızdaki parayı rehin ettirip kredi kartı almak istediğinizi beyan etmelisiniz. Yapmış olduğunuz başvuru hemen kesin bir şekilde onay alacak ve sözleşmeleri imzalayarak kredi kartınızın sahibi olabileceksiniz. Peki, alacağınız teminat ipotekli kredi kartının üst kullanım limiti kaç TL olacak? Hadi şimdi de birlikte bunun hesaplamasını yapalım.

Bloke Teminatlı İpotekli Kredi Kartlarının Üst Limiti Kaç TL

Kredi kartlarının üst limitlerinin hesaplaması normalde hane gelirine göre ele alınmaktadır. Hane geliriniz, yani siz ve vasisi olduğunuz kişilerin toplam aylık kazançlarının en fazla böyle 4 katına kadar kullanabilir kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Buna örnek vermem gerekirse hanenizin kanıtlana bilir toplam geliri 4.000 TL ise bunu 4x yaparak 16.000 TL üst limitli kredi kartı alabilirsiniz. Fakat iş teminat ipotekli kredi kartı üst limit hesaplamasına gelince biraz işin rengi değişmektedir.

Teminat ipotekli kredi kartı hesaplamasında hane geliri çünkü göz önünde bulundurulmaz. Hesaplamada göz önüne alınacak olan ise mevduat hesabınıza blokeli olarak yatırmış olduğunuz nakit paradır. Dolayısıyla mevduat hesabınıza 7.000 TL ipotek ederek para yatırırsanız alacağınız kredi kartının üst kullanım limiti de o kadar olacaktır. Bu limiti artırmanın ise elbette bir çok yolu vardır. Bunun için ne yapacağınızı Kredi Kartı Limit Yükseltme İşlemleri Nasıl Yapılır? da yer alan işlemleri yerine getirmeniz yeterli olacaktır.

Bloke İpotek Teminatlı Kredi Kartı Hangi Bankalar Veriyor?

Kredi kartı almakta zorluk çekenler için bir çok içeriğe imza attık. Bunlardan bir tanesi de 12 Yaş İçin En İyi Kredi Kartı Hangisi? de sizler de göre bilirsiniz. Aynı şekilde kredi kartı almıyorum diyenler için de bu içeriğimiz de kesin çözüm yolunu gösterdik. Bunlardan bir tanesi de yukarıda bloke ipotekli kredi kartları için merak edilen bir çok soruya yanıtlar verdik. Sıra şimdi ise bloke teminatlı olarak kredi kartını hangi bankalar tarafından verildiğine geldi. Aslında ipotek ettirilerek kredi kartını neredeyse bir çok bankadan alabilirsiniz. Ancak, benim sizlere bu noktada tavsiyem alacağınız kredi kartının en azından yıllık aidatı olmamasıdır. Bunu göz önüne alarak da bloke ipotek teminatlı kredi kartı hangi bankalar veriyor listemi o şekilde düzenledim.

  1. ENPARA
  2. QNB Finansbank
  3. AKBANK
  4. Garanti BBVA
  5. ING
  6. ODEABANK

Listemizde yer alan ipotek teminatlı kredi kartı veren bankalardan 1 numarada yer alan ENPARA ömür boyu olarak aidatız kredi kartı vermektedir. İlk olarak tercihinizi bundan yana kullanmanızı bu nedenle sizlere tavsiye ederim. Yine aynı şekilde ENPARA kredi kartı sahibi olmanız durumunda gelir belgesiz dahi kredi başvurusunda buluna bileceğinizi bilmenizi isterim. Bu başvuruların nasıl yapabileceğinizi de sizlere resimli bir şekilde 4 İşlemle ENPARA’dan Gelir Belgesiz Kredi Alabilirsiniz de bahsettim. Şimdiden hem krediniz hem ise kredi kartınız hayırlı olsun.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu