Genel Bilgi

Dolarda kıyametin kopacağı tarih belli oldu! Dolarınız varsa dikkat!

Dolar Fiyatı,Dolar Ne Zaman Düşecek,Dolar Kuru,Güncel Dolar Fiyatı, 1 Dolar Kaç TL,Dolar Ne Kadar Olur,100 Dolar Ne Kadar

Dolar Fiyatı,Dolar Ne Zaman Düşecek,Dolar Kuru,Güncel Dolar Fiyatı, 1 Dolar Kaç TL,Dolar Ne Kadar Olur? Son yıllarda çok sık dalgalanmaların yaşandığı ülke ekonomisi üzerinde dalgalı piyasa beklentileri yatırımcıları meraka ve belirsizliklere sürüklüyor. Artan enflasyon ve kötü ekonomik koşullar nedeniyle yatırımcıların kafasında nasıl bir yol izlemeleri gerektiği konularında soru işaretleri oluşmaktadır.

Özellikle son günlerdeki dolar tartışmaları ve analizlerinden dolayı pek çok kişi yatırımları konusunda karamsarlığa düştü. Son günlerdeki dolar kuru üzerindeki tartışmalardan sonra dolar kuru için bir dönüm noktası bekleniyor. Dolar yatırımcıları yatırımlarından sonra yükselişleri beklemekte, birikimlerini mevduat hesaplarında nakit olarak tutan yatırımcılar ise ne zaman dolar almaları konusunda kararsız kalmaktalar.

Geçtiğimiz haftanın başlamasıyla birlikte TL/Dolar kuru yükseliş tarafında seyrediyordu. Hatta Euro kuru karşısında bile önemli bir ivme ve yükseliş göstermişti. Bir hafta içerisinde durumlar böyle olunca pek çok dolar kuru takipçisi dolar kurunun majör bir şekilde yükseleceği yönündeki gelişmeleri bekleyişe geçti.

DOLAR DAHA NE KADAR YÜKSELEBİLİR? FED FAİZLERİ NE OLACAK?

FED 22 Eylül’de faiz oranını paylaşacağını açıklarken gözler sadece bu habere çevrildi. Merakla beklenen faiz haberine göre dolar kurunun ne tepki vereceği merak konusu oldu. FED’in açıklayacağı faiz oranına göre dolar kurunun yükseleceği görüşü hakimken çok az bir kesim ise sabit kalacağını düşünüyor.

Dolarda kıyametin kopacağı tarih belli oldu! Dolarınız varsa dikkat!

FED faiz puanını yetmiş beş puan bazında yükseltse bile dolar kurunun fırlayacağı hakim görüşlerden. Doların son dönemlerde yaşadığı ani yükselişler Euro kurunu bile geride bırakırken ülkenin tüm bağlantılarının dolar üzerinden olması ise ülkede büyük bir ekonomik krize sebebiyet veriyor. Geçtiğimiz yıllarda dolar yükselişe geçtiğinde gram altın da yükselişe geçerken şu anki durumda altın bile dolar karşısında erimeye başladı.

FED FAİZİNDEN ÖNCE DOLAR YATIRIMI YAPMAK MANTIKLI MI?

Faiz kararı merakla beklenirken doları kurunun fırlayacağı düşüncesi çok hakim. Bu durumda birçok yatırımcı dolar almaya karar vermiş gibi duruyor. Her ne kadar kur hali hazırda yüksek olsa bile doların 21 bandına çıkması dahi bekleniyor.

Altın ve Gümüş Fiyatları Öyle Bir Düşecekki Neye Uğradığınızı Şaşıracaksınız!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu