Para Kazanma

Dropshipping Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler – Dropshipping Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenlere Uyanlar Ayda 50 Bin TL Kazanıyor!

Dropshipping yaparken dikkat edilmesi gerekenler uyulması halinde ayda 50 Bin TL’ye kadar kazanç sağlamanız normal. Eğer henüz Dropshipping ile tanışmadıysanız işe buradan başlayabilirsiniz. Dropshipping yaparken dikkat edilmesi gerekenler ve 50 Bin kazanç…

Dropshopping yaparken dikkat edilmesi gerekenler için kolları sıvayabilirsiniz. Bir an önce Dropshopping yöntemi ile nasıl para kazanacağınızı öğrenmelisiniz. Stoksuz satış yöntemi olarak bilinen Dropshipping ile kazanmaya başladıktan sonra evinizde oturarak bile ayda 50 Bin TL kazanmanız size gerçek dışı gelmeyecek.

Dropshipping yaparken dikkat edilmesi gerekenler büyük önem taşıyor. Bu dikkat edilmesi gereken noktalara dikkat edenler ve gerekli Dropshipping eğitimi alanlar kar elde etmeye başlıyorlar. Hemen stoksuz satış nasıl yapılır öğrenin ve sistemin içine dahil olun.

Dropshipping Yapmak için Ne Gerekli? Dropshipping Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Var Mı?

Dropshopping yaparken dikkat edilmesi gerekenler içerisinde ilk adım elinizde bulunması gerekenleri öğrenmektir. Elinizde bulunması gerekenleri net bir şekilde bilmezseniz işe eksik ve hatalı başlarsınız. Dropshipping yapmak için ne gerekli sizlere aşağıda tek tek açıkladık:

 • Öncelikle işe başlayan perakendeci olarak kendinize bir tedarikçi bulmanız gerekiyor. Bu tedarikçi direkt şahıslar ya da firmalar da olabilir. Bazen de internet üzerinden satış yapan farklı e-ticaret siteleri olabilir. Tedarikçinizi belirledikten sonra diğer adımlara geçebilirsiniz.
 • Tedarikçi seçim esnasında aslında hangi kategoriden e-ticaret yapacağınızı da belirlemiş olacaksınız. Kategori ve tedarikçiyi seçtikten sonra hangi platformdan Dropshipping yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Dropshipping yapılan siteler arasından seçiminizi yapmalı ve bir mağaza oluşturmalısınız.
 • Açtığınız mağazanıza ürünlerinizi bir entegrasyon yöntemi ile eklersiniz.
 • Ürünlerinizi gören tüketiciler ürününüz için sipariş verir.
 • Verilen siparişi tedarikçiden sağlarsınız ve tedarikçi ürünü sizin verdiğiniz adrese kargolar.
 • Ödemelerinizi yapar ve müşteriden ödemenizi alırsınız.

0 Sermaye ile Dropshipping Yapılır Mı? Dropshipping Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler de Sermaye Var Mı?

Sermayesiz e-ticaret giriş yapmak istiyorsanız en doğru adres Dropshipping’dir. Çünkü stoksuz satış yöntemi olarak bilinen Dropshipping ile az maliyet ile yüksek meblağlar kazanabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken detay; az da olsa sermayenizin bulunması gerektiğidir. Belki bir 10.000 TL, hatta 5.000 TL’ye bile işe giriş yapabilirsiniz. Bu nedenle Dropshipping yaparken dikkat edilmesi gerekenler de sermaye az miktarda olması yetecektir.

Dropshippinge Nasıl Başlanır? Başlangıçta Dropshipping Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dropshipping nasıl başlanır diye merak edenlere hepsini maddeler halinde açıkladık. İşte Dropshipping yaparken dikkat edilmesi gerekenler ve başlama noktası:

 • Dropshipping eğitimi alarak işe başlangıç verebilirsiniz. Haberimizin devamında Dropshippig eğitimi veren yerler hakkında bilgi verdik.
 • Eğitimi aldıktan sonra kendinize bir sektör belirlemeniz gerekiyor. Alacağınız eğitim esnasında size para kazandırabilecek sektörler hakkında bilgi verilir. Bu sektörler arasından tercihinizi yapmalısınız.
 • Sektörünüze uygun bir tedarikçiyle anlaşmanız gerekiyor. Bazı eğitim veren yerler sizlere tedarikçi önerisi yapabiliyor. Tedarikçi bu zincirde büyük önem taşıyor. Çünkü tedarikçi kargolamayı geç yaparsa ya da ürünü temin edemezse müşteri karşısında siz eksi puan alıyorsunuz.
 • Dropshipping tedarikçileri arasından tercihinizi yaptıktan sonra bir entegrasyon firmasıyla anlaşmanız size kolaylık sağlıyor. Entegrasyon sistem için her ne kadar şart görünmese bile sizin işlerinizi kısa sürede bitirmeniz için elzem gibi duruyor. Drophipping eğitimi veren yerler sizlere entegrasyon önerisi ya da desteği sağlayabiliyorlar.

Başlangıç için bu kadar tedarik ve malzeme sizler için yeterli oluyor.

Dropshipping Eğitimi Veren Yerler – Dropshipping Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Eğitimde Anlatılır Mı?

Dropshipping eğitimi ya da diğer adıyla stoksuz satış eğitimi almak isteyenler internet üzerinden bu eğitimi veren kişilerle irtibata geçebilirler. R10 ve diğer birçok platformda bu konuda eğitim veren kişiler bulunmaktadır. Referansı yüksek olan ve ekonomik açıdan çok fahiş fiyatlar sunmayan eğiticilerle anlaşabilirsiniz. Dropshipping yaparken dikkat edilmesi gerekenler bu eğitim kapsamında sizlere anlatılmaktadır.

Hangi Siteden Dropshipping Yapılır? Sitelerden Dropshipping Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dropshipping yapılan siteler oldukça fazladır. Sayıları ise her geçen gün artış göstermektedir. Bu siteler arasında Amazın, Trendyol ve AliExpress ilk sırada kendisini göstermektedir. Dropshipping yaparken dikkat edilmesi gerekenler konusunda aşağıda ipuçları hazırladık:

 • İkinci el ürünler satarak dropshipping yapmak mümkündür. Bu ürünler Dolap gibi uygulamalarda kolaylıkla satılabilmektedir.
 • El yapımı ürünler satarak dropshipping yapmak için Etsy tercih edebileceğiniz güzel bir Dropshipping sitesidir.
 • XML bayiliği ile dropshipping yapmak isteyenler de Amazon, AliExpress, Trendyol gibi platformları tercih edebilirler.

Amazon Dropshipping Nasıl Yapılır? Amazon Dropshipping Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Amazon Dropshipping kazanç açısından karlı bir sistemi sizlere sunmaktadır. Peki Amazon Dropshipping nasıl yapılır ve dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

 • Amazon Dropshipping nasıl yapılır sorusuna ilk olarak mağaza açarak başlamanız gerektiğini belirletelim. Amazon mağazası nasıl açılır diyorsanız linkteki formu doldurarak mağazanızı açabilirsiniz.
 • Mağazanızı açtıktan sonra entegrasyon ve XML ile tedarikçiden aldığınız ürünleri vitrininize ekler ve satışa başlarsınız.

Trendyol Dropshopping Nasıl Yapılır? Trendyol Dropshipping Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Trendyol Dropshopping yaparken dikkat edilmesi gerekenler arasında ilk noktada rekabet yer alıyor. Amazon ile karşılaştırıldığı zaman ülkemizde Trendyol daha fazla tercih ediliyor. Bu nedenle az rekabetli sektör ve kaliteli tedarikçi tercih etmelisiniz. Böylece dropshopping yapanların yorumları arasına olumlu yöndeki yorumunuzu ekleyebilirsiniz.

AliExpress Dropshipping Nasıl Yapılır? AliExpres Dropshipping Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

AliExpress dropshopping nasıl yapılır sorusuna ilk olarak sanal mağazanızı oluşturarak başlayabileceğiniz yönündeki yanıtımı verebiliriz. Mağazanızı açtıktan sonra ürün ekleme ve stok kontrolleri ile birlikte işi bir sisteme oturtmalısınız. Sisteme oturan bir mağazanız varsa Dropshipping yaparken dikkat edilmesi gerekenler konusunda hassas davrandınız demektir. Sermayesiz e-ticaret mümkün mü diyenlere ve 0 sermaye ile e-ticaret için bir önceki konumuzu önermekteyiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu