İhtiyaç Kredisi

Eksi Hesaptan Para Çekme Nasıl Yapılır? Eksi Hesaptan Para Çekme 2023

Eksi hesaptan para çekme birçok kişinin sorduğu konuların başında gelmektedir. Çünkü kredi onayı alamayan ya da kredi puanı düşük olan tüketiciler eksi hesaptan para çekme yöntemini kullanarak nakit ihtiyaçlarını karşılamayı düşünüyorlar.

Eksi hesaptan para çekme herkesin net olarak bilmediği, eğer kontrol altına alınmazsa büyük borçlara sebebiyet verebilecek işlemler arasında yer almaktadır. Henüz eksi hesabın ne olduğunu bilmiyorsanız ve kredili mevduat hesabı nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız sizlere haberimizde açıklıyoruz.

Eksi hesaptan para çekme adımlarını sizlerle paylaşarak nakit ihtiyacınızın doğması halinde başvurabileceğiniz bir yöntem olduğunu söylemek istiyoruz. Eğer ek hesap faiz hesaplama adımlarını doğru şekilde uygularsanız eksi hesabınızdan herhangi bir sıkıntı yaşamadan kurtulabilirsiniz.

Eksi Hesaptan Para Çekilir Mi? Eksi Hesaptan Para Çekme Mümkün Mü?

Eksi hesaptan para çekmek caiz mi diye soran pek çok finansal tüketici bulunmaktadır. Bankalardan alınan krediler, kredi kartları, nakit avanslar ve eksi hesaplar faiz sistemine göre işlediğinden dolayı eksi hesabın caiz olduğunu söylemek mümkün değildir. Ancak nakit ihtiyacınız söz konusu olduğunda yeniden düşünmeniz gerekmektedir. Özellikle daha önce bankadan faizli ürün alımınız olduysa aynı sistem içerisinde bulunduğunuzu söyleyebiliriz.

Eksi hesabın pek çok adı bulunmaktadır. Bazıları eksi hesap, bazıları ek hesap, bazıları ise kredili mevduat hesabı adını vermektedir. Tüm hesaplar aynı sistemi ifade etmektedir. Bu nedenle eksi hesap dediğimizde diğer bildiklerinizde aklınıza gelirse sıkıntı olmaz. Ek hesap ya da eksi hesap üzerinden para çekmek mümkündür.

Eksi Hesaptan Para Çekiliyor Mu? Eksi Hesaptan Para Çekme Riski Mi?

Eksi hesap faiz oranı diğer banka ürünlerine nazaran daha fazla bir şekilde işlemektedir. Özellikle FED ve Ekonomi Bakanlığı tarafından yapılan faiz artımı haberlerinden fazlasıyla etkilenen bir sisteme sahiptir. Henüz ek hesaptan para çekmediyseniz taksitli eksi hesap faiz hesaplama yöntemlerini kullanarak çekmeyi tercih ediniz. Aksi halde eksi hesaptan para çekme riskli bir durum teşkil edebilir.

Eksi Hesaptan Para Çekme Ziraat Bankası Adımlar

Eksi hesap faiz hesaplama adımlarını kullanabileceğiniz bankalardan birisi Ziraat Bankası’dır. Ziraat Bankası müşterisiyseniz ve müşteri olarak bankanın gözünde güveniniz yüksekse para çekebilirsiniz. Ziraat Bankası eksi hesaptan para çekme adımları aşağıdaki gibidir:

  • Eksi hesap borcu nasıl ödenir diyorsanız bunun için bir limit söz konusu değildir. Çünkü ihtiyaç ya da konut kredilerinde olduğu gibi herhangi bir şekilde vade sayısına bölme söz konusu değildir. Durum böyle olunca Ziraat Bankası başvuru kanalları aracılığıyla eksi hesabınıza limit arttırma için başvuru yapabilirsiniz.
  • Ziraat Bankası eksi hesap limit arttırma adımları için müşteri hizmetleriyle görüşünüz.
  • İhtiyacınız olan nakit miktarını müşteri temsilcinizden talep ediniz.
  • Tüm banka geçmişiniz taranır ve onaylanırsa hesabınıza dilediğiniz tutar yatar.
  • Sonrasında siz yatan parayı nakit olarak çekersiniz.
  • Her ödemediğiniz gün için kalan eksi tutarına oranla faiz işler.
  • Faiz miktarının azalması için elinize para geçtikçe ödemeye özen göstermelisiniz.

Eksi Hesaptan Para Çekme Vakıfbank Adımlar

Eksi hesaptan para çekme adımlarını uygulayabileceğiniz bankalardan birisi Vakıfbank’tır. Devlet bankaları arasında yer alan Vakıfbank’tan eksi hesap para çekme adımlarını şu şekilde uygulayabilirsiniz:

  • Kredili Mevduat hesabı nasıl kullanılır anlattığımız haberimize Vakıfbank ile devam ediyoruz. Vakıfbank’ta bu hesap ek hesap adıyla anılmaktadır. Ek hesabı açmak için başvuru kanallarından talebinizi iletebilirsiniz.
  • Talebiniz onaylandıktan sonra ek hesap limitiniz kadar para çekimi yapabilirsiniz.
  • Ek hesap güncel faiz oranları için Vakıfbank müşteri temsilcileriyle görüşebilirsiniz.

Eksi Hesaptan Para Çekme Faizi Ne Kadar? Eksi Hesaptan Para Çekme Faizi Hesaplama

Ek hesap limiti nedir diye soran tüketicilere limiti bankanın koşulları ve sizin kredi puanınız belirlemektedir. Kredi puanınız yüksekse ve güven veren bir tüketiciyseniz yüksek limitli ek hesaba sahip olabilirsiniz. Eksi hesap faiz hesaplama ise bankadan bankaya göre değişmektedir. Üstelik değişen ekonomi politikaları faiz oranlarında değişiklik yapılmasına sebebiyet vermektedir. Bunun için bankaların müşteri temsilcileriyle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Eksi Hesaptan Para Çekmek Kredi Notunu Düşürür Mü?

Eksi hesaptan para çekme kredi notunu etkiler mi diyen tüketicilere hemen açıklayalım. Eksi hesap kredi notunuzu doğrudan doğruya etkileyen bir üründür. Eğer eksi hesabınızı sürekli ekside bırakırsanız hemen kapatmazsanız ve fazla faiz işlerse kredi notunuz düşer. Ancak eksi hesabınızı kapatarak olumlu tarafa geçmeniz halinde kredi puanınızda yeniden artış gözlenecektir. Kredi notunuzu bilmiyorsanız hemen mesajla kredi notu öğrenme haberimize göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu