Genel Bilgi

Esnafa Ücretsiz Yazar Kasa POS Cihazı Veren Bankalar

Esnafa Bedava Ücretsiz Yazar Kasa POS Veren Bankalar

Esnafa Ücretsiz Yazar Kasa POS Cihazı Veren Bankalar  Daha çok müşterileri ile doğrudan satış yapan esnafların en çok ihtiyaç duydukları cihazlardan bir tanesi  POS’dur. Birde bunun yanında GİB tarafından zorunlu hale getirilen yazar kasa temel gereksinimlerin en başında yer almaktadır. Bu iki elektronik cihaz yeni esnaf olanların ciddi manada maddi olarak üzdükleri için bazı bankalar bu iki cihazı ücretsiz tamamen hiç bedel ödemeden bedava olarak vermektedir. Bankalar tarafından yazarkasa ve POS cihazları için düzenlenen kampanyalardan sizlere en uygun olanı seçerek imkanlarını ele aldık.

Bedava yazar kasa ve POS cihazını esnafa bedava olarak veren bankalar hangileridir ?

Esnaflara bankalar düzenledikleri kampanya dahilinde bedava olarak akıllı yazar kasa ile POS cihazlarını ücretsiz olarak vermektedir. Bu kampanyaya dahil olan bankaları sırası ile belirtirsek,

  1. Türkiye Halk Bankası
  2. Vakıfbank
  3. Denizbank
  4. Garanti bankası

listemizin en başında yer almaktadır. Ancak biz bu listede yer alan bedava yazar kasa ile POS cihazı veren bankalar içinde sizlere en avantajlı olarak bunu sağlayan bir tek bankayı seçtik. Seçmiş olduğumuz bu bankayı da sizlere sağladığı imkanları ele aldık.

En uygun şartlarla esnafa yazar kasa ve POS cihazını ücretsiz olarak veren banka hangisidir ?

Bir çok banka esnafa yazar kasa ve POS cihazlarını ücretsiz olarak veriyor. Veriyor ama bazı şartları da sizlerden mutlak suret ile talep ediyor. Bankalar tarafından talep edilen bu şartların en başındaysa vermiş oldukları cihaz üzerinden belli bir paranın çevrilmesidir. Bu para aylık olarak belirlenir. Bankaların talep ettikleri bu miktar aslına bakılırsa çok da fazla bir oran olmasa da yeni küçük esnafa  ciddi rakamlar olarak göze batmaktadır. Bu etkenleri göz önüne alırsak sizin için en uygun şartlar ile yazar kasa ve POS cihazını ücretsiz olarak veren banka Türkiye Halk Bankası’dır.

Türkiye Halk Bankasının yazar kasa ve POS cihazı şartları nedir ?

Türkiye Halk Bankası üzerinden yazar kasa ve POS cihazı alacakların mutlaka kendi meslek odalarına kayıtlı olması aranın. Bunun yanı sıra başvuru sahibinin herhangi bir devletimize ait SGK ve vergi borcununda olmaması gerekir. Bu kriterlere uygun esnaflarımız odaları üzerinde yapacakları esnaf kredilerinde aylık ciroları dahilinde istedikleri 4 modelden biri yazar kasa ve POS cihazını ücretsiz olarak alabilirler. Aylık cirolara göre verilecek olan yazar kasa ve POS cihazları şunlardır.

Aylık ciroya göre bedava yazar kasa ve POS cihazları

48 aylık olarak belirleyeceğiniz nakit para çevrimine göre aşağıdaki modellerden herhangi birine sahip olabilirsiniz. Ayrıca belirtilen aylık ciroya ulaşamadığınız zaman yine açık kalan bakiye dahilinde ek bir ödeme yapmak zorundasınız.

  • VERA & Delta = 48 ay boyunca 3.500 TL aylık para çevirmeniz gerekir. Cihazdan aylık 1 ile 2.000 liraya kadar para çevirirseniz 50 TL ciro ihlali bedeli öderken 2 bin ile 3 bin arasına 35 TL ve son olarak da 3 bin ile 3.499 lira içinde 15 TL bir ihlal bedel cezası ödersiniz.
  • VERA & Delta Plus yada İNFOTEKS & FUSİONS 410 G cihazların 48 aylık işlem ciro taahhüt bedeli aylık 5.400 liradır. Bu iki markadan herhangi biri alan esnafımız aylık olarak belirlenen 5.400 liralık işlem hacmine ulaşmadıkları taktirde açık kalan bakiyeye göre ihlal bedeli öder. Bu bedel; 0 ile 1.999 lira için 60 TL olurken 2.000 lira 3.999 lira için 40 lira 4.000 TL ile 5.399 arasında para çeviren esnafımız ise en fazla 20 lira ihlal parası öderler.

Cihazların teknik özellikleri nedir?

Türkiye Halk Bankasının esnaflara sağladığı bedava yazar kasa ile POS makinesi 2 markadan oluşup 3 modelden ibarettir. Marka ve modellere ait yazar kasa ve POS makinelerinin teknik özellikleri ile görüntüleri ise şöyledir.

Türkiye Halk bankası ayrıca bedava olarak vermiş olduğu yazar kasa ve POS cihazları ile birlikte her bir esnafa 1.700 lira değerinde ön muhasebe programı ile 1.000 lira değerinde iletişim bedelini yine ücretsiz olarak vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu