Genel Bilgi

Garanti İnternet Bankacılığı İle Kredi Notu Nasıl Öğrenilir

Garanti İnternet Bankacılı İle Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Garanti bankası müşterilerine Findeks sistemi üzerinden geçmişe yönelik kredi notu ve çek raporu sorgulama olanağı sağlayan nadir bankalarımızdan biridir. Küçük bir bedel karşılığında bu iki istihbarat sorgulamasını nasıl yapacağınızı sizler için resimli ve uygulamalı bir şekilde anlattım.

Garanti İnternet Bankacılığı İle Kredi Notu Sorgulama

Dahan önce bedava KKB kredi notu sorgulama yöntemleri ile bir çok farklı ücretler ile bankacılık da en çok merak edilen KKB kredi notu nasıl sorgulanır sorularına cevap olmuştuk. Şimdi ise sıra sizler için edindiğim Garanti bankası İnternet şubesi şifrem ile nasıl geçmişe yönelik bankacılık istihbaratınızın sorgulanacağı konusunu resimli bir şekilde anlatmaya geldi. Elinde Garanti İnternet Bireysel girişi için kullanıcı adı ve şifresi olanların işleri biraz daha banka müşterisi olamayanlara nazaran daha kolay.

Şayet Garanti bankasından bir mevduat hesabınız yok ise ve bankanın İnternet sistemi üzerinden bir sorgulama sağlamak istiyor iseniz çok üzgünüm ki bunu yapmanız nerede ise imkansız. Banka müşteri olmayanlar öncelik ile tavsiyem kendilerine bir bankadan mevduat hesabı açmalarıdır. İster TL ister ise dolar yada Avro üzerinden açacağınız bu mevduat hesabında yaklaşık olarak bir 6 TL bulundurmanızda gerekmektedir. Çünkü her bir sorgulama işleminin karşılık bedeli ortalama 6 ile 7 TL arasındandır.

Mevduat hesabı olanların veya bizim uyarılarımız neticesinde açanların da sisteme giriş yapabilmeleri için ” Parolaya ” ihtiyaçları olacaktır. Parolanızı hemen almak için T.C. kimlik numaranızı yada müşteri numaranızı bilmeniz yeterlidir. Bu iki bilgiyi bilenler parola alma işlemlerini BUARADANKİ adresinden yapabilirler. Mevduat hesabı ve sisteme giriş için parola oluşturanlar KKB kredi notu ve çek riks raporu sorgulamalarını aşağıdaki adımları takip ederek yapabilirler.

Garanti İnternet Bankacılığı İle Kredi Notu Sorgulama

Artık mevduat hesabımız ve bu hesabımızın içinde de 7 TL yakın bir sorgulama bedel parası mevcut ise bir kaç adım ile tüm kredi puanımızı kolaylık ile öğrenebiliriz. Bu işlemlerin başlatabilmemiz için ister cep telefonlarımız ile ister ise herhangi bir tablet yada bilgisayar aracılığı ile öncelik ile bu https://www.garanti.com.tr/tr/index.page adrese giriş yapmamız ve ardında resimde de gözüktüğü gibi bireysel bölümünü tıklamanız gerekmektedir.

Bu alanı tıkladığınız vakit site sizden kullanıcı adı (T.C. yada Müşteri Numarası) ile size özel parolanızı girmek isteyecektir. Bu girişi yaptığınız vakit şayet işlemleri sisteme kayıtlı cep telefonu haricinde bir ileri teknoloji aleti ile sağlıyor iseniz mutlaka size gelen onay mesajını alabilmeniz için istemde yer alan cep telefonunuzun yanınızda olması gerekmektedir. SMS onay menüsüne şimdi sistemde kayıtlı olan cep telefonunuza gelen güvenlik kodunu girelim ve lütfen devam edelim.

Ana Menüden İlgili Alanın Seçilmesi ve Sorgulamanın Yapılması

Artık tüm belirttiğim adımları sağladı iseniz Garanti bankasının İnternet bankacılığına giriş yapmış durumda olacaksınız. Bankanın sitesinde bir çok işlemler için menülerin mevcut olduğunu görüyor olmalısınız. Ama biz kredi notu sorgulama işlemi yapacağımız için şimdi üst menüden resimde de gözüktüğü gibi önce ” BAŞVURU ” ardından KKB RAPORU ” bağlantılarını takip etmeliyiz.

Bu işlemleri yaptığınız vakit yeni bir pencerede iki tane seçenek göreceksiniz. Bu seçeneklerden bir tanesi 5 yıl içinde mevcut kredi istihbarat raporunuz bir diğeri de çek ile yapmış olduğunu istihbarat raporlarıdır. Biz yine resimde de gözüktüğü gibi sol tarafta ” Risk Raporu ” yazan alandaki ” Başvur ” metnine girmemiz gerekmektedir.

Sonuca Ulaşmak İçin Son 3 Adım!

Artık Garanti Bankasının İnternet bankacılığı üzerinden kredi notunuzu öğrenmek için son 3 adıma girdiniz. Bu adımlar, 1. adım Rapor bilgilerinin girilmesi 2. adım işleme onay vermeniz ve son 3. adım ise işlemin tamamlanması bölümüdür. Bunların içinde en önemlisi ve dikkatli bir şekilde doldurulması gerekilen adım 1. adım yani rapor bilgilerin doğru bir şekilde seçilmesidir.

Sorgulama Bilgilerin Girilmesi

Bu alanda T.C. kimlik numaranızın ve adres bilgilerinizin doğru bir şekilde yer alması gerekmektedir. Sayfada sizin de gördüğünüz gibi işlem ücreti 2022 yılında sadece 10.5 TL bu bedel gerçekten Tc Kimlik No İle Kredi Notu Sorgulama ücretinden bile yaklaşık olarak 3 TL daha ucuzdur.!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu