İhtiyaç Kredisi

HALKBANK İhtiyaç Destek Kredisi Başvurusu Devam Ediyor Mu?

HALKBANK İhtiyaç Destek Kredisi Başvurusu Türkiye Halk Bankası pandemi döneminde bir çok vatandaşımıza 6 ay ödemesiz olarak temel ihtiyaç destek kredisi vermiştir. Böylelikle tatil, mobilya yada beyaz eşya veya nakit para ihtiyaçlarını çok cazip imkanlarla sağlamıştır. Bu imkanların haricinde HALKBANK halen müşterilerine düşük faiz oranlarıyla bireysel tüketici kredisi vermeye de ayrıca devam etmektedir.

Konut alacaklara da 180 ay yani 15 yıla kadar geri ödeme vade olanağınla düşük faizlerle kredi sağlaması, bankaya başvuru işlemlerinde ciddi artışa neden olmuştur. Yapılan tüm bu başvuruların sonuçlarını ise vatandaşlarımıza bankamız öğrenmeleri için üç seçenek sunmaktadır. Bu üç yöntemle anında yapmış olduğunuz araç kredisi dahil olmak üzere kredi başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz. Maaş müşterisi olmasanız dahi nasıl sorgulama yapacağını bilmeyen arkadaşlarımız için bunun cevabını burada videolu olarak veriyorum.

HALKBANK Müşteri Hizmetlerine Doğrudan Bağlanarak Kredi Sonucu Öğrenme

Halkbank 50.000 TL İhtiyaç Kredisi 5 Paket Halinde Veriliyor da başvurularınızı çok uygun faiz oranlarıyla yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz bu kredi başvurularının sonuçlarını ise anında müşteri hizmetlerine direk bağlanarak öğrenebilirsiniz. Doğrudan müşteri hizmetlerine bağlanarak sadece temel ihtiyaç kredisi sonuçlarını öğrenmekle kalmayıp diğer başvurularınızın sonuçlarını da öğrene bilirsiniz. Kredi kartı dahil olmak üzere konut ve araç kredilerinizin başvuru sonuçlarını da anında öğrenme imkanı veren müşteri hizmetlerine doğrudan bağlanma numaraları ise şu şekildedir.

 1. İlk olarak mümkünse size ait Türkiye Halk Bankası sistemine kayıtlı cep telefonunuzdan 0-850-222-04-00 numarayı arayınız.
 2. Şimdi hiç zaman kaybetmeden direk * tuşuna basınız
 3. Ardından da kredi başvurularınızın neticesini öğrenmek için 2 tuşuna basınız.

Telesekreter yapmış olduğunuz kredi başvurularınızın sonucu sizlere böylece olumlu yada olumsuz olarak sesli bir şekilde cevaplayacaktır. Türkiye Halk Bankası kredi başvurusu sonucu öğrenmek için ilk yöntem bu şekildedir arkadaşlar. Peki, diğer ikinci yöntem nasıldır?

HALKBANK İnternet Bankacılığı Üzerinden Kredi Sonucu Öğrenme

Türkiye Halk bankası özellikle konut ve esnaflara sağlamış olduğu uygun faiz oranlarıyla krediyle kendinden sıklıkla bahsettiren bir bankamızdır. Kamu Çalışanlarına Özel HALKBANK İhtiyaç Kredisi! ayrıca sağladığını da burada bahsetmiş olduğum gibi bilmenizi de isterim. Bireysel yada ticari olarak bu ve diğer nakit imkanlarınız için başvuru yapmış olduğunuz HALKBANK kredi başvurularınızın sonucu öğrenmek için İnternet bankacılık hesabınızı kullana bilirsiniz.

Şayet, Türkiye Halk Bankasına ait İnternet bankacılığı hesabına sahip değilseniz de bunu kolaylıkla üç yöntemden herhangi biriyle sahip olabilirsiniz. Bu bahsedeceğim üç yöntem için de mutlaka bankaya ait bir vadeli yada vadesiz mevduat hesabına sahip olmanız gerektiğini bilmenizi isterim. Şimdi gelin hadi, HALKBANK İnternet bankacılığı üzerinden kredi başvurusu sonucunu nasıl öğreneceğimize geçmeden önce İnternet bankacılık hesabı açtırmak için bu üç yöntemin neler olduğuna bir bakalım.

 1. İlk yöntem HALKBANK şubelerine giderektir. Bireysel müşteriler departmanına giderek kolaylıkla İnternet bankacılık giriş şifrenizi öğrene bilirsiniz.
 2. 0-850-222-0400 müşteri hizmetlerini arayarak anne kızlık soy ismi ve babanızın ismini bilmeniz haliyle şifrenizi oluştura bilirsiniz.
 3. Buradaki sayfadan parola al diyerek kredi yada para kartınıza ait bilgilerle giriş şifrenizi oluştura bilirsiniz.

Bu bahsetmiş olduğum üç yöntemden herhangi biri ile HALKBANK İnternet bankacılığı giriş şifrenizi oluşturduktan sonra kredi başvuru sonucu da aşağıdaki adımları izleyerek öğrene bilirsiniz.

 1. HALKBANK Mobil uygulamasını indiriniz.
 2. Mobil yada herhangi bir İnternete bağlı bilgisayarınızla (https://bit.ly/3nD8DzJ) giriş işlemini sağlayınız.
 3. Resimde de göstermiş olduğum gibi BAŞVURU bölümüne giriş yapalım.

BAŞVURU bölümü

 1. Buradan ‘AÇIK HESAP’ dan ‘Başvurum Ne Durumda’ bölümüne görmüş olduğunuz şekilde girelim.
 2. Buradan karşınıza çıkan ‘Açık Hesap Başvuru Sorgulama’ ekranından ‘Bireysel Kredi Başvurusu Sorgulama’ seçeneğini seçelim.

Açık Hesap Başvuru Sorgulama’

Kaşımıza şayet yapmış olduğumuz kredi başvurumuzun sonucu anında olumlu yada olumsuz bir şekilde çıkacaktır.

Müşteri Danışmanınızı Arayarak da Kredi Sonucunuzu Öğrenebilirsiniz

Genel olarak hepimiz sabit fikirli insanlarız. Ben dahil olmak üzere bir çoğumuz bankacılık işlemlerimiz için doğrudan müşteri hizmetlerini aramaktayız. Halbuki ilçemizde yer alan banka şubelerine arayarak da bir çok bankacılık işlemlerimiz hakkında bilgi kolaylıkla alabiliriz. Bunun için bankanın illa numarasını bilmenize gerek yoktur. Bankaya ait bireysel müşteriler departmanının numarasını google sayesinde sizlerde benim gibi öğrene bilirsiniz.

Örneğin; ben Bilecik/Bozüyük Türkiye Halk Bankası numarası öğrenmek için google arama motoruna HALKBANK yazmam yeterli oldu. Böylece açık olan konumumdan google bana Türkiye Halk Bankasının adres, ATM ve iletişim için telefon numaralarına kadar vermiş oldu. Sizlerde bu şekilde ilçenizde bulunan HALKBANK şubesinin telefon numarasını öğrenerek başvuru yaptığınız kredi sonucu öğrene bilirsiniz. Böylece aşağıda yer alan harika imkanlarla kullanmış olduğunuz kredinize sesli onayla anında hesabınıza paranızın geçmesini sağlayabilirsiniz.

İhtiyaç Konut (180 ay) Araç
%1.47 %1.15 %1.45

180 Ay Konut Kredisi Yapılandırma Yapan Bankalar arasında yer alan HALKBANK kredi başvuru sorgulamada 3 yöntemi bu şekildedir arkadaşlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu