İhtiyaç Kredisi

Hat Üzerinden Kredi Nasıl Çekilir?

Faturalı Hatta Kredi Çekme Yöntemleri

Hat Üzerinden Kredi Nasıl Çekilir? Günümüzde bir çok insan ihtiyaç kredisi çekme gereksinimi duymasıyla beraber bankalara başvurmak da ve nakit ihtiyaçlarını bu şekilde karşılamaktadır. Bankalara yapılan başvurular sonucunda olumsuz yanıt alan bireyler acil para bulmak için başka yollar arayışı içerisine girmektedir. Bu durumlar karşısında para bulabileceğiniz bir yöntem bulunmakta olup, kredi notu düşük ya da kredi çekemeyenler için tercih edilebilecek bir alternatif ise hat üzerinde kredi çekme yöntemidir. Peki hatta kredi nasıl çekilir? yada faturalı hattıma ne kadar kredi çekilir? sorunuzun cevabını yazımız da bulabilirsiniz.

Hat Üzerinden Kredi Nasıl Çekilir?

Nakit ihtiyacınızı kullanmış olduğunuz hat üzerinden kredi çekerek karşılamak isteyen kişiler için olması gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bunlardan ilk olanı adınıza kayıtlı faturalı hattınızın olması gerekmesidir. Ayrıca kredi çekmek isteyen kişilerin minimum 2 yıl ev yada iş telefonu kullanıyor ve ödemelerini düzenli yapmaları yada yapmış olmaları gerekmektedir. Bu şartları karşılayan hat kullanıcıları Turkcell , Vodafone yada Türk Telekom operatör firmaları üzerinden kredi çekebilmektedir.

PTT 1500 TL Kredi Veriyor Mu? PTT KREDİ Açıklaması

Hat üstünden kredi çekme yöntemi nelerdir?

Hat üstünden kredi çekebilmek için;

  • Adınıza kayıtlı fatura hattına sahip olunması,
  • Minimum 6 ay ve düzenli ödemeli kullanımınızın olması
  • 2 yıl ev veya iş telefon aboneliğe sahip olması,

 

Faturalı hat sahiplerinin kredi çekebilmesi başvuruyla başlar. Reklamlarla faturalı hatlar tarafından sağlanan kredi olanağı birçok kez kişinin karşısına çıkabiliyor. Başvuruda bulunulan operatör firmasından alınabilecek meblağlarda telefonu faturalı hat müşterisi olan operatörden alınmaktadır. İhtiyacınız olan tutarı karşılamak için öneğin 8000 TL tutarında bir akıllı telefon alır ve telefon karşılığında operatör tarafından kişiye 7500 TL gibi bir ödeme yapılır. Gerideki 500 TL ise sigorta ve masraf kesintilere uğrar. Bu noktada tek fark, aracı bir banka olmaması olmaktadır.

Hattan kredi çekmeye aracı operatör, kişiden daha düşük ücrete telefon alır ve aradaki ücret hizmet bedeli veya komisyon olarak gösterilmektedir. Faturalı hattan kredi kullanacak bireyler aracı olan operatörle sözleşme imzalar. Düzenlenen sözleşmede taraflar detaylı olarak gözden geçirilir. İlerleyen aşamalarda herhangi bir sorun yaşanmaması için sözleşmede uygun şartlar bulunmazsa sözleşmeyi imzalamamalısınız.

Faturasız hatta kredi çekme yöntemleri

Faturasız hat kullanıcıları için kredi çekme söz konusu olmayacaktır. Faturasız hat kullanıcıları hattan kredi çekme olanağından faydalanamazlar. Bunun sebebiyse operatörlerin kendilerine belli sürelerde düzenli ödeme yapmakta olan faturalı hat kullanıcılarına kredi olanağı sunmaktadır.

Cihaz alabilmeniz için kredi notu kaç olmalı?

Kullanılmakta olan GSM operatörleri içerisinden bir akıllı telefon satın alınmak istendiğinde kişinin tarifesine bağlı olarak ek ücretlendirme seçeneğinin uygulanması noktasında faturalı hat kullanılmalıdır. GSM operatörlerinde Turkcell, Vodafone ve Turk Telekom gibi operatörlerde birden çok akıllı telefon bulunur. Bu cihazlar içerisinden herhangi birinin satın alınabilmesinde aylık ödeme planlaması yapılır. Fakat ortalama olarak cihaz satın almak isteyen bir kişinin kredi notunun 1300’den daha yüksek olması gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu