Bireysel Kredi Kartı

Kredi Kartı Kaç Günde Çıkar?

Kredi Kartı Kaç Günde Çıkar? Kredi kartı başvurusu gerçekleştirmelerinin ardından başvuru süreçleri olumlu geçen ve başvuruları onaylanmış olan tüketici kimseler, kredi kartlarının kaç günde çıkacağını ve ne zaman gönderileceğini sürekli olarak merak etmektedirler. Genel olarak karşı karşıya gelinen bir durum olmasa bile bazı zamanlar dahilinde onaylanan kredi kartlarının tüketicilerine ulaşması epey zamanlar alabilmektedir.

Kredi Kartı Kaç Günde Çıkar ? Kaç Günde Teslim Edilir?

 Kredi kartı başvurusu yapmış olduğunuz banka tarafından onaylanmış olan bir kredi kartı ortalama olarak on gün içerisinde basılarak piyasaya çıkar ve kargoya verilmesinin ardından yaklaşık olarak on beş gün içerisinde kredi kartı müşterisi olan kimsenin adresine ulaştırılır. Dikkat etmeniz gereken başlıca hususlardan bir tanesi de kredi kartınızın banka tarafından kesinlikle onay almış olmasıdır.

Eğer kredi kartınız onaylamış durumda ise kısa mesaj yoluyla ya da çağrı merkezlerinin size ulaşması neticesinde bu konuda bilgilendirme alabilirsiniz. Gerçekleşen onaylama süreci kısa bir değerlendirme aşamasının ardından gerek fiziki olarak gerekse de sanat internet ortamında tüketici tarafından kabul edilen sözleşmenin sonrasında hızla tamamlanmaktadır ve bunun ardından da bankalar kredi kartlarını derhal basıma hazırlamaktadır. Söz konusu olan bu süreç ortalama on gün içerisinde tamamlanabileceği gibi daha kısa süre içerisinde de tamamlanabilir.

Dikkat etmenizi gerektirecek olan bir diğer hususta bankanızın hali hazırda basmış olduğu kredi kartınızı anlaşmalı olduğu kuryeye göndermesidir. Anlaşmalı olan kuryenin kredi kartınızı sizlere ulaştırma süreci ise ortalama on gün içerisinde gerçekleştirilmektedir. Genel olarak banka tarafından onaylanmasının ardından bir kredi kartının müşterisine ulaşma süreci hafta sonu ve resmi tatillerin haricinde on beş günü bulabilmektedir.

Kredi Kartınızın Teslimat Durumunu Nasıl Öğrenirim?

 Kredi kartı başvuru işlemi gerçekleştirmiş olduğunuz bankanın müşterisi iseniz ilgili bankanın internet şubesini kullanmak yoluyla kredi kartınızın teslimat durumunu takip etme şansına da sahip olacaksınız. Bir banka müşterisi değilseniz eğer kredi kartınızın teslimat durumu hakkında bankaların müşteri hizmetleri servisi ile bağlantı kurmak yoluyla kartınızın durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu