Devlet DestekleriEğitim

İBB Genç Üniversiteli Bursu Başvurusu Tarihi Açıklandı! İBB Genç Üniversiteli Bursu Başvurusu ile Karşılıksız 4.500 TL Alın

İBB Genç Üniversiteli Bursu başvurusu için şartlar belli oldu. Artık üniversiteli olan genç İstanbullular 4.500 TL karşılıksız burs alabilecekler. İBB Genç Üniversiteli Bursu başvuru yapabilmek için izlemeniz gereken yol ve başvuru tarihleri haberimizde.

İBB Genç Üniversiteli Bursu başvurusu için geri sayım başladı. Binlerce üniversiteyi kazanan genç İstanbullu başvuru ekranının açılmasını bekliyor. Ancak başvuru ekranından önce başvuru şartlarını bilmeniz gerekiyor. Sizler için İBB bursu ne zaman araştırdık. İşte başvuru tarihleri ve izlemeniz gereken adımların tamamı…

İBB Genç Üniversiteli Bursu başvurusu için kolları sıvayın. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbullulara büyük jest yaptı. İstanbul’da ikamet eden ve üniversiteyi kazanan gençler için büyük adım atıldı. İşte karşılıksız 4.500 TL burs almanın yolları…

İBB Öğrenci Bursu Kimlere Verilir? İBB Genç Üniversiteli Bursu Başvurusu Kimler Yapabilir?

İBB bursu başvurusu ne zaman 2023 yılı için soruluyor. Henüz başvuru süreci sona ermedi. Ancak üniversite öğrencileri kimlerin İBB bursu alabileceğini merak ediyorlar. İşte İBB Genç Üniversiteli Bursu başvurusu kimler yapabilir sorunun yanıtı:

 • Öncelikle burs başvurusu yapabilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma zorunluluğu bulunmaktadır.
 • Burs almak isteyen öğrencinin üniversite eğitimini İstanbul’da alıyor olması gerekiyor. Ancak anne ya da babası ölenler için sağ kalan yakınının İstanbul’da yaşaması durumunda yine burs alınabilmektedir.
 • Burs; önlisanstan doktoraya kadar öğrencilik yapan herkes için geçerlidir.
 • Eğitim süresini aşanlar burstan yararlanamayacaklardır. Dolayısıyla önlisans kazanan bir öğrenci 3. Senesindeyse burs başvurusu onaylanmaz.
 • Bursu devlet üniversitesinde okuyanlar alabilmektedir. Özel üniversitede kaydı olanların ise %100 bursu olması gerekmektedir.
 • Öğrenim süresinin ortasında ya da sonunda olan öğrencilerin başarı notuna bakılacaktır. 4 üzerinden 2’den daha düşük ortalamaya sahip olanlara burs verilmeyecektir.
 • Maddi desteğe ihtiyacı bulunan ve tespit edilen öğrencilere burs verilecektir.

İBB ve KYK Bursu Aynı Anda Alınabilir Mi? İBB Genç Üniversiteli Bursu Başvurusu KYK Bursuna Engel Olur Mu?

İBB Bursu 2. Başvuru, 2. Taksit gibi sorular çok soruluyor. Bunun yanı sıra öğrenciler İBB Genç Üniversiteli Bursu ile KYK bursunu aynı anda alıp alamayacaklarını merak ediyorlar. İBB Genç Üniversiteli Bursu başvurusu yapmak KYK bursunu etkilememektedir. Çünkü KYK bursu her ay alınmaktadır. Ancak İBB bursu 3 taksit halinde tek seferlik ödenmektedir. Dolayısıyla İBB bursu onayı aldıysanız KYK bursu onayınız iptal olmaz ve herhangi bir şekilde sorun yaşamazsınız.

İBB Kaç Lira Burs Veriyor? İBB Genç Üniversiteli Bursu Başvurusu Yapanlar Kaç TL Alacak?

İBB burs ne kadar diye sorular üniversite öğrencileri tarafından sorulmaktadır. İBB Genç Üniversiteli burs başvurusu yapan ve başvuruları onaylanan üniversite öğrencileri 4500 TL ödeme alacaktır.

İBB Genç Üniversiteli Bursu Aylık Ne Kadar? İBB Genç Üniversiteli Bursu Başvurusu Yapanlar Aylık Ne Kadar Ödeme Alacak?

İBB burs 2. Taksit ne zaman yatacak, 1. Taksit ne zaman diye merak ediyorsanız hemen açıklayalım. İBB Genç Üniversiteli Burs başvurusu yapanlar ve burs için onay alan öğrencilere toplamda 4500 TL yatmaktadır. 4.500 TL’lik tutar 3 eş takside bölünerek 1.500’er TL olarak hesaplara geçmektedir.

İBB Genç Üniversiteli Kaç Taksit? İBB Genç Üniversiteli Bursu Başvurusu Onaylananlara Kaç Taksitte Ödeme Yapılıyor?

İBB 3. Taksit 2023, 2. Taksit 2023 yılı için merak ediliyor. İBB Genç Üniversiteli Bursu Başvurusu Ekim ayı içerisinde başlıyor. Bursa online olarak başvurular alınıyor. Daha sonra bursu onaylananlara 3 taksit halinde ödemeler yapılıyor. Ancak taksitlerin ne zaman ödeneceği henüz belli değil.

İBB Genç Üniversiteli Bursu Başvurusu Ne Zaman Bitiyor? İBB Genç Üniversiteli Bursuna Nasıl Başvurulur?

İBB bursu ne zaman başvuruları bitiyor diye üniversite öğrencileri merak ediyorlar. Genellikle Ekim ayının ilk haftası içerisinde başvurular alınıyor. 2023 yılı için de İBB burs sonuçları açıklanacağını düşünüyoruz. Net tarihler açıklandıktan sonra sizlere bilgiyi vereceğiz. Peki İBB Genç Üniversiteli Burs başvurusu nasıl yapılır?

 • Burs başvurusu yapabilmek için öncelikle İBB İstanbul Senin Uygulamasını indirmeniz gerekiyor.
 • Uygulamayı Google Play ya da App Store üzerinden indirmeniz mümkündür.
 • Burslar başladığında İBB Genç Üniversiteli bursu için ilgili butona tıklayarak başvuru formuna ulaşmalısınız.
 • Başvuru formunda sizden istenen bilgileri ekleyerek formu onaya göndermeniz gerekiyor.

İBB Genç Üniversiteli bursu yerine YÖK destek bursu almak istiyorsanız hemen ilgili haberimizi ziyaret edebilirsiniz. YÖK destek bursu almak isteyenler ve şartları tutanlar İBB bursu da almasında herhangi bir şekilde sakınca yoktur..

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu