İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç Kredisi Yapılandırma Nasıl Yapılır

İhtiyaç Kredisi Yapılandırma Olur Mu? (48 Ay Taksitlendirme)

İhtiyaç Kredisi Yapılandırma Nasıl Yapılır? Banka faizleri yüksekken almış olduğunuz ihtiyaç kredisini faiz oranları düştüğü zaman yapılandırma yapmak olur mu? Yada çeşitli nedenler den ötürü aylık taksitlerini ödeyemediğiniz  kredilerinizi yeniden yapılandırma yaparak ödeyebileceğiniz bir duruma getirebilir misiniz? İşte 36 aya kadar başka bankalarda mevcut tüm borçların nasıl yapılandırıldığını anlatan içeriğimiz.

Kredi Borcu Yapılandırma Ne Demek?

Kullanmış olduğunuz herhangi bir neden dolayı ihtiyaç kredisini isterseniz yapılandırma yapabilirsiniz. Bunu yaparken aynı konut kredisindeki yapılandırması gibi bazı ödemeleri göze almanız gerekmektedir. İhtiyaç kredisinde yapılandırma yapacaksanız sizlere tavsiyem gerçekten ciddi bir sebebiniz olmasıdır. Çünkü ihtiyaç kredileri genelde düşük meblağlarda çekildiği için uzun veya kısa vadede yapılan yapılandırma pek kendisini kurtarmayacaktır.

Genelde ihtiyaç kredilerindeki yapılandırmalar bireylerin taksitlerini ödemekte zorlandığı zaman veya kredi kartı borcu ve diğer bankalara olan borçların bir araya getirilmesi için yapılmaktadır. Tek bir yere borcum olsun mantığı Türk halkında oldukça yaygındır. Bankalar bu işlemleri seve seve yapmaktadırlar, bunun en büyük nedeni bu işlemi yapan memurun alacağı prim bankanın da kazanacağı işlem ücreti ve faiz getirisidir. Bu nedenlerin herhangi biri için ihtiyaç kredinizi yapılandırma yaparken lütfen aşağıdaki önerilerimizi dikkate alınız!

1- Yapılandırma Yapmak İstediğiniz Bankayı Doğru Seçin!

Herhangi bir nedenden ötürü ihtiyaç kredinizi yapılandırır iken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunlardan biri yapılandırma yapacağınız bankanın kredi faiz oranlarıdır. Hemen hemen bütün bankaların ihtiyaç kredisi vadeleri genelde aynıdır, bir çoğu 60 ay taksit ile müşterilerine ihtiyaç kredisi vermektedir. Lakin kredi faiz oranları aynı değildir.! Bunun için ilk yapmanız gereken bizce borçlarınızı bir araya toplayacağınız bankanın faiz oranlarıdır. Faiz oranlarının yanı sıra bir diğer dikkat edilmesi gereken ise daha önceleri dosya masrafı olarak bilinen şimdi ise yeni ismi işlem ücreti olarak hortlayan masraf tır. Öyledir ki! kredi faiz oranları düşük olsa bile bazı bankaların işlem ücretleri oldukça yüksektir. Kısacası bankaların rakam oyunlarına gelmeyiniz!

2- Aylık Gerçekten Ödeye Bileceğiniz Rakamları Belirleyin!

İhtiyaç kredisinin yapılandırmaya gitmenin en büyük sebebi borçların aylık taksitlerinin düzenli bir şekilde ödenememesidir. Bu yüzden tüm borçları kapatıp yeninden yapılandırma için mutlaka en iyi 6 borç kapatma kredisi veren bankalar araştırmasını dikkatli bir şekilde yapmamız gerekir. Doğru finansmanı belirledikten sonra da aylık olarak gerçekten ödeye bileceğimiz rakama göre borç yapılandırmaya gitmek ileri de tekrardan doğacak sıkıntıların yaşanmadan önüne geçmek için çok önemlidir.

3- Kredi Kartlarının Borçlarını da Kapatmayı Düşünün?

Kredi kartlarının aylık taksit ödemelerini de yapılandırma kapsamında kapatmayı düşünün. Çünkü kredi kartlarının da aylık taksit ödemeleri sizleri ciddi sıkıntılara soka bilmektedir. Hazır tüm borçları yapılandırmaya çıkmışken aynı yada farklı bankalarda bu işlemi gerçekleştirmeden önce mutlaka kredi kartlarınızın da borçlarını kapatmayı düşünün derim.!

Kredi Yapılandırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Artık ihtiyaç kredisi için yapılandırmayı iyice kafamıza koyduk ve bankamızı belirledikten sonra geri kalan yapılması gereken başvurunun yapılmasıdır. Şayet kredi notunuz yüksek ve elden tüm borçlarınızı kapatarak yapılandırma yapmak istiyorsanız İnternet üzerinden kampanyaları takip ederek bunu yapabilirsiniz. Kredi notunuz ikinci bir ihtiyaç kredisi başvurusunu kaldırmayacak ise o zaman mecburen banka şubesine gitmeniz gerekmektedir! Peki neden? Çünkü diğer bankalardaki ilk olarak borçlarınızı banka yetkilisi sistem ağı üzerinden kapatması gerekmektedir.

Bu siz olamadan yani onay imzalarınız olmadan olmayacak bir işlem olduğu için mutlaka banka şubesine gitmeniz gerekmektedir. Kredi kartı borçlarınız ise maalesef banka yetkilisi tarafından kapatılması biraz zordur. Bunu yapılandırma için çekmiş olduğunuz kredi ile elden yapmanız gerekmektedir. Bazı kredi kartların aidatları önceden ödemeye kapalı olabilir ve bazı ihtiyaç kredilerinden erken ödeme cezaları olabilmektedir. Lütfen bunları da ihtiyaç kredisi yapılandırma işlemine başlamadan önce sorgulayınız.

İhtiyaç Kredisi Yapılandırma Vakıfbank İmkanları Nedir?

İhtiyaç kredisi yapılandırma için sizlere kesinlik ile bir devlet bankası olan Vakıfbank’ı tavsiye ederim. Bunun nedeni ise şüphesiz ki bankanın cazip faiz imkanlarıdır. Yapılandırma yapacağınız kullanmış olduğunuz kredi ister Vakıfbank’tan olsun ister ise olmasın yine de bankanın yapılandırma olanaklarından yararlana bilirsiniz. Yapılandırma için tek yapmanız gereken şey başvurunuzu Vakıfbank şubesine doğrudan yapmanızdır. Banka borçlu olduğunuz krediye ait banka ile sizin yerinize irtibata geçerek aşağıdaki faiz imkanları ile ödeme koşulları ile yapılandırma işlemlerinizi sağlayacaktır. Vakıfbank 60 Ay Vadeli Kredi Yapılandırmada 1 Numara dememin nedeni sizlerde aşağıdaki faiz hesaplamasında %1.62 faiz oranı ile görünce bana hak vereceksiniz!

VAKIFBANK 100.000 TL Örnek Yapılandırma Tablosu
12 Ay 24 Ay 30 Ay 33 Ay 36 Ay
9.423 TL 5.253 TL 4.430 TL 4.133 TL 3.888 TL

Detaylı bilgiyi ücretsiz olarak Vakıfbank müşteri hizmetleri hattı olan 0-850-222-07-24 numaralardan da öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Yapılandırma (60 Ay Vadeli)

Vakıfbank gibi kredi yapılandırma işlemi için sizlere tavsiye edeceğim diğer bir bankamızda Ziraat bankasıdır. Nerede ise aynı faiz imkanları ile 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi yapılandırma işlemleri için Ziraat’tan yararlana bilirsiniz. Ziraat Bankası Esnaf Kredisinin Faiz Oranları Ne Kadar? olduğunu nasıl ise aylık olarak sizler ile paylaşıyor isek yapılandırma faiz oranlarını da yine bu başlık altında düzenli olarak yer vermeye devam ediyoruz. İşte Ziraat bankasının 12 den başlayıp 36 aya kadar %1.64 faiz oranları ile yapılandırma hesaplaması.

Ziraat Bankası 50.000 TL Örnek Yapılandırma Tablosu
12 Ay 24 Ay 30 Ay 32 Ay 36 Ay
4.718,69 TL 2.633,98 TL 2.222,69 TL 2.120,64 TL 1.951,58 TL

Ziraat bankası kredi yapılandırma için bilgi alacağınız müşteri hizmetleri telefon numarası ise; 444-00-00 yada 0850-220-00-00 ‘tır.

İhtiyaç Kredisi Yapılandırma 72 Ay Oluyor Mu?

Arkadaşlar özellik ile lütfen İnternet sitelerinde gördüğünüz her habere inanmayın. Çoğu İnternet siteleri kullanıcı çekmek adına ne yazık ki sizlere yanlış haberler vermektedir. Bu yalan ve yanlış haberlerin bir tanesi de ihtiyaç kredisi yapılandırma 72 ay olacağıdır. Bu haberin doğrusu sizin de aşağıda kullanıcı deneyim sonrası yorumlardan da anlaşılacağı gibi günü geçmiş kredi kartlarının 72 ay yapılandırılmasıdır.!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu