Genel Bilgi

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir

İnternet'ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir. Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz mutlaka günün birinde ben gibi sizlerde trafik cezası yiyecek sinizdir. Daha önceleri trafik hatalarımızdan ötürü EGM tarafından kesilen ceza miktarı kadar bir o kadarda vergi dairelerinde yemiş olduğumuz cezayı ödemek için beklenen sıralar canımızı sıkmakta idi.

Bereket şimdi İnternet’ten hiç sıra beklemeden çok hızlı bir şekilde bu cezaları ödeme imkanları mevcutta biraz olsun bozulan moralimiz yerine geliyor. Ayrıca kolay ve hızlı bir şekilde trafik cezalarını ödeme imkanı olduğu için üşengeçliğe vurmayıp toplam ceza tutarının 4/1 daha ucuz ödenmesi de yine bizi mutlu eden bir diğer faktörler arasında yer almaktadır. Şimdi gelin isterseniz hiç zaman kaybetmeden İnternet’ten plakamıza kesilen trafik cezası nasıl ödenir, resimli hatta videolu olarak bir görelim.

İnternet Üzerinden Plakaya Kesilen Trafik Cezası Nasıl ödenir?

Artık çağımızda fatura tahsilatlarının da bir çoğu İnternet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Aynı şekilde trafik cezalarından da tutunda vergi borç ödemeleri dahil artık İnternet aracılığı ile bir çok değişik yöntem ile tahsil edilmektedir. Bu tahsilatı belirlenen ödeme noktaları da aslına bakarsınız İnternet ağı üzerinden sağlamaktadır.

Bireysellerin de bu imkana hızlı bir şekilde erişebilmesi için bir çok yöntem ile ceza ödeme olanakları sunulmuştur. Sunulan bu imkanlardan kesinlik ile işlem ücretinin alınmaması ve evimizden hatta herhangi bir yerde cep telefonumuz ile anında gerçekleştiriyor olmamız biraz İnternet kullanımına sahip vatandaşlarımızın yüzlerini güldürmektedir. Şimdi sizlere İnternet’ten plakamıza kesilen trafik cezalarının en kolay şekilde nasıl ödeneceğinden bahsedeceğim. Ama! bu işlemin sağlana bilmesi için şunların hazır olması gerekmektedir.

  1. Trafik idari para ceza karar tutanağı (seri ve sıra numaraları lazım olacaktır.)
  2. Herhangi bir bankaya ait mevduat hesabınızda para olan bir İnternet bankacılığı hesabı. (Ben Akbank İnternet bankacılığı ile bu işlemi yapacağım için tercihen Akbank olabilir)

İnternet Üzerinden Trafik Cezası Nasıl Ödenir?

 

İnternet üzerinden hızlı ve güvenilir bir şekilde trafik borcunuzu ödemek istiyorsanız ilk ihtiyacınız olan şey herhangi bir bankaya ait İnternet bankacılığı ve sonrasında ise kesilen bir ceza tutanağıdır. Bu ikisi mevcut ve mevduat hesabınız da şayet ceza karşılığını ödeyebilecek bir de nakit paranız varsa trafik cezalarınızı hiç sıra beklemeden anında işlem ücretsiz bir şekilde ödeye bilirsiniz. Ceza ödeme işlemine başlamadan önce lütfen yanınıza ” TRAFİK İDARİ PARA CEZA KARAR TUTANAĞI ” belgenizi alınız. Sonrasında ise sırası ile şu işlemleri sağlayınız.

  1. İnternet bankacılığına giriş yapınız.
  2. Sisteme giriş yaptığınız vakit ana menüde ” ÖDEMELER ” hanesini bulunuz.
  3. Bu hanenin altında ” TRAFİK CEZASI ÖDEME ” sekmesini bulun.
  4. Daha sonra ilk olarak araç plakanız sorulacaktır. Ceza yiyen araca ait planı numarasını lütfen giriniz.
  5. Arkasından ise ” CEZA PUSULASI ” da yer alan SERİ VE SIRA NUMARALARI sizlere sorulacaktır. Bu alanlara yandaki resim de altlarını kırmızı ile özellik ile çizdiğim alanda yer alan karakterleri doğru bir şekilde giriniz.
  6. İşlemi ilerlettiğimiz vakit sizden İnternet bankacılığına göre faklı bilgiler de isteye bilir (ceza tutarı ve işlem tarihi gibi) şayet bu tür bilgiler istenilir ise lütfen tutanakta yer alan bilgileri giriniz.
  7. Son olarak cezanızı şayet benim gibi erken ödeyecekseniz 4/1 oranında indirimli halini göreceksiniz. Bu alanda işleme onay vererek cezanızı İnternet üzerinden güvenilir bir şekilde ödemiş olursunuz.

İnternet bankacılığı üzerinden trafik cezası ödeme işlemini sizler için yapıp bir de video çektim, umarım faydasını görmüşsünüzdür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu