Genel Bilgi

İPARD 2 Çağrı İlanları Nasıl Takip Edebilir? 2023 Güncel Bilgi

İPARD 2 Çağrı İlanları Nasıl Takip Edebilir? - KOSGEB Kredi

İPARD 2 Çağrı İlanları Nasıl Takip Edebilir TKDK tarafından 2023 senesinde de devam edecek olan IPARD-2 Programlarını başvuru yapmadan önce mutlaka çağrı ilanlarının yapılması gerekmektedir. Çağrı ilanları takip etmeniz ve tam vaktinde başvuru da bulunmanız son derece önem arz etmektedir. Başvuru yapacağınız TEDBİR koduna ait peki IPARD 2 çağrı ilanlarını nasıl takip edebilirsiniz?

Çağrı İlan Başvuruları Ne Zaman Yapılır?

Tarımsal ve hayvansal alanda desteklenen illerde yapacağınız yatırımlar için %70 oranında devlet desteği imkanı sağlayan TKDK başvurularında çağrı ilanları çok önemlidir. Zira çağrı ilanları yapılmadı sürece hiç bir destek programı için başvuruda bulunamazsınız. Çağrı ilanları için belli bir tarih daha önceden belirlenmemiştir. Bu yüzden size hiç kimse şu ayda bu yılda bu destek programı için çağrı yapılacak diyemez. Peki programın aktif olup olmadığını belirleyen bu çağrı ilanlarını nasıl en sağlık şekilde takip edebiliriz.

TKDK Resmi Sitesinden Çağrı Programlarını Takip Edebilirsiniz

Kurum tarafından oluşturulan destek programlarının faal olup olmadığını anlamanın bir yolu resmi sitesi üzerinden geçmektedir. Kurumun resmi İnternet sitesinde tüm destek programları detaylı bir şekilde olduğu gibi bu programların aktif olup olmadığı da belirtilmektedir. Buna bir örnek vermek gerekir ise şayet ilk olarak lütfen http://www.tkdk.gov.tr/ bu adrese giriş yapalım. Daha sonrasında ise açılan İnternet sitesi üzerindeki menüden ” PROJE ” sekmesinde yer alan herhangi bir programa tıklayan. Şayet yaptığınız bu işlemlerde karşınıza şu yada ona benzer ”IPARD 2 Kapsamında Bu Proje İçin Başvur” alınmayacak yazıyor ise hiç heveslenmeyin 🙂 Ama direk programlar sıralanıp yanında da detay sekmesi var ise şansınızı deneyin derim.

Elektronik Posta Kaydı Oluşturarak IPARD Çağrı Taki Yapabilirsiniz

Hem hayvancılık hemde tarımsal alandaki yatırımlar için sunulacak olan tüm çağrı ilanlarının yanı sıra kurum tarafından yapılan tüm değişikleri almanın bana kalır ise en iyi yolu sisteme çalışan bir elektronik posta adresinin kayıt edilmesinden geçmektedir. Sadece 2 dakika içinde sisteme üye olup tüm yeniliklerden anında haberdar olmak için tek yapmanız gereken ilk olarak http://www.tkdk.gov.tr/ bu sayfaya giriş yapmanız daha sonra ise açılan formu doru bir şekilde doldurmanız olacaktır.

Şayet gelen bildirimleri almak istemiyorsanız elektronik postaların gelmesi ile size sistemden çıkmanız için işte şunu tıklayınız denilecektir. Oldu ki şayet yanlışlık ile sistemden çıktıysanız da tekrardan sisteme dahil olmak için o zaman http://www.tkdk.gov.tr/Uye/Etkinlestir adresine giriş yapmanız, posta adresinizi doğru bir şekilde girdikten sonra güvenlik kodundan sonra gönder demelisiniz.

Yerel TV ve Gazeteleri Takip Ediniz

IPARD 2 çağrıların takip edilmesi için izlenecek olan diğer bir yol da yerel Televizyon ve gazeteleri takip etmekten geçer. Kurum bir çağrı ilanı başlattığı zaman tüm TKDK tarafından desteklenen iller deki birimleri tarafından yerel televizyon ve gazetelere program başvurusunun başladığının bildirilmesi için talimat verilir. Yerel Müdürlüklerde tüm yerel TV. ve gazetelere bu bildiriyi yayınlarlar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu