Genel Bilgi

İŞKUR Evlere İş Veriyor Mu? İŞKUR Evde İş İlanları

İŞKUR Evlere İş Veriyor Mu? (10 FARKLI İŞ İMKANI)

İŞKUR Evlere İş Veriyor Mu? İŞKUR Evde İş İlanları Düşük maliyetler ile üretim yapmak isteyen firmalar tarafından tercih edilen en etkili yöntem evlere iş vermektir. Paketleme ve katlama gibi işler başta olmak üzere bir çok iş modelini İŞKUR üzerinden firmalar ile irtibata geçerek alabilirsiniz. İŞ-KUR 2023 ilanlarında bu firmaları nasıl bulacağınızı sizler için adımladım. Göreceksiniz ki bu adımlar sonrasında en az 10 şirket ile irtibata geçerek evinize toplu olarak iş alabileceksiniz.

İŞKUR Evlere İş Veriyor Mu? İşte Net Olarak Cevabı!

Bilindiği gibi İŞKUR devlet tarafından kontrol edilen bir kurumdur. Bu kurum üzerinden iş veren işçi ihtiyacını sağlarken, işsiz olan işçi ‘de kendine iş olanağı bula bilmektedir. Nerede ise vasıflı ve vasıfsız olarak tüm kitleye bu sayfada iş imkanları mevcuttur. Ancak, öyle bir kitle ülkemiz de mevcuttur ki bu kitle bazı nedenlerden ötürü sayfada yer alan işler için müsait değildir. Evet, hepimizin ‘de tahmin ettiği gibi bu kitleyi çocuklu ev hanımları oluşturmaktadır.! Her ne kadarda ev hanımları için sayfada vasıflarına uygun işler olsa ‘da evlerini terk edemedikleri için bu işlerden istifade edemezler.

Buna ‘da aslında bir çözüm bulunmuştur. Bulunan çözüm ile ‘de yol, sigorta ve yiyecek gibi giderlerin önüne geçen iş verenler için bu sistem harika bir alternatif olarak gözükmektedir. En hanımları yada ek işe ihtiyacı olanlar için de oldukça avantaj sağlan bu olanaklar evlere gönderilen işler ile sağlanmaktadır. Peki, Türkiye’nin en büyük iş arama motoru olan İŞKUR evlere iş veriyor mu ? cevap: HAYIR hemde EVET.. Hayır, yanıtı şunun içindir, kurumun sayfasına girdiğiniz vakit arama motoruna ” evlere iş ” diye yazdığınız vakit anlamsız bir çok iş modeli görürsünüz. Evet, olan kısmı ise aşağıdaki bahsedeceğimiz adım altında gizlidir.!

İŞKUR’dan Evlerinize Nasıl İş Alabilirsiniz?

İŞKUR üzerinden firmalardan evinize iş alabilirsiniz.! Biraz önce de bahsettiğimiz gibi firmalar kesinlik ile İŞKUR sayfasına ”evlere iş verilir” diyemez. Bu onlar için SGK prim ödememe anlamına geldiği için oldukça sakıncalı bir durumdur. Ancak, siz doğru firmaya erişimi bahsettiğimiz şekilde sağlar iseniz emin olun ki evinize bir çok iş imkanını sağlarsınız bu iş imkanları neler derseniz.

İŞKUR üzerinden alınabilecek iş modelleri
Kuru yemiş paketleme Tuz, Şeker, Kuru bakliyat paketlenmesi Battaniye, Yorgan katlaması
Triko paketleme Parça ütüleme Davetiye zarflama
Unlu mamuller paketleme Kağıt mendil, peçete katlama El işlemeleri, boncuk dizme

Bunlar sadece sizlere önereceğimiz genel olarak İŞKUR aracılığı ile sahip olabileceğiniz 10 iş modeli. Bunların çok daha fazlasını kurum üzerinden evinize alabilirsiniz.

İŞKUR’dan Evinize İş Almak İçin İzlemeniz Gereken Yol

İŞKUR üzerinden evinize iş alabilmeniz için ilk olarak bahsetmiş olduğumuz nedenler ‘den ötürü firmalar ile sizin irtibata geçmeniz gerekir. Daha önce ‘de belirmiş olduğumuz gibi firmalar İŞKUR’un sayfasına SGK pirim ödemesinden ötürü evlere iş verilir ilanı veremez. Bu nedenden ötürü bu firmaları sizin bulup iletişim bilgileri üzerinden sizin irtibata geçmeniz şarttır. Bunu sağlaya bilmeniz için ise ilk olarak sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş 2 şekilde olmaktadır.

  1. E-devlet şifreniz üzerinden
  2. İŞKUR sayfasına üye olarak

Şayet PTT ‘den 2 TL almış olduğunuz bir e-devlet şifreniz var ise https://esube.iskur.gov.tr/ sayfasına girdiğiniz vakit ” İş Arayanlar ” bölümünden giriş dediğiniz zaman karşınıza aşağıdaki görselde gibi açılan sayfaya ” e-Devlet Giriş ” demeniz yeterli olacaktır.

Bu botun sonrası sistem sizi otomatik olarak e-devlet şifre giriş bölümüne yönlendirip doğru e-Devlet şifrenizi girmeniz ile birlikte yeniden İŞKUR iş ilanları sayfasına yönlendirecektir.!

İŞKUR Kaydı Oluşturarak Evlere İş Veren Firmalara Başvuru Yapma

e-Devlet şifreniz yok ise şayet ikinci sisteme giriş yolu olarak İŞKUR kaydını oluşturmanız yeterlidir. Bunun için size en yakın İŞKUR ‘a gitmenize hiç lüzum yoktur. Evinizde rahatlık ile bu kaydı aşağıdaki adımları sağlayarak gerçekleştire bilirsiniz.

  1. Yeni üye sözleşme formunu buradan giriş sağlayınız.
  2. Karşınıza çıkan başvuru formunu doğru bir şekilde doldurunuz.

Hepsi bu kadar. Şimdi 2 şekilde ‘de İŞKUR firmaları tarafından evlere verilecek olan iş modellerini sisteme giriş yaparak araştıra biliriz.

İŞ-KUR Evlere Paketleme İş Veren Firmaların Bulunması

İŞKUR ana sayfasına girişi yaptıktan sonra artık evlere iş veren firmaları bulmak için yol alabiliriz. Login yani giriş yaptıktan sonra karşımıza aşağıdaki resim ‘de olduğu gibi bir ana menü bizleri karşılayacak. Bu menüden ”iş İlanları” kısmına giriş yapalım. Giriş yaptıktan sonra ise yine kaşımıza bir iş arama formu çıkacak. Bu forma sadece ”Meslek” bölümüne  ”Paketleme” yada ”Katlama” gibi evde yapılacak olan iş modellerinden herhangi birini yazalım.

Sonra sağ alt köşede yer alan butonuna bir kere tıklayın. İşte karşınızda İŞKUR tarafından tüm size uygun iş veren firmalar. Artık iş bu firmaların iletişim bilgilerine arayarak evde bu iş için çalışa bileceğinizi belirtmeye kaldı.!

Değerli ek iş arayan başta ev kadınları ve beyler. İŞKUR evlere iş veriyor mu ? sorusunu net ve doğru bir şekilde yanıtladık. Bunun haricinde ise sadece evinize iş almak için sayfamızdaki yorumlara iletişim bilgilerinizi girerek iş bekleye bilirsiniz.!

Örnek: İstanbul / Avcılar ‘da yaşıyorum. 5 kişilik bir ekibe sahibiz, iletişim bilgilerim:

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu