Genel Bilgi

KOSGEB Aksaray

KOSGEB Aksaray KURS BAŞVURU FORMU ADRESLERİ

KOSGEB Aksaray ilimizde bir tane Müdürlük ile KOSGEB Yeni Girişimcilik Kurs başvurularını kabul ederken aynı zaman da KOBİ’lerde destek programlarını sağlamaktadır. Ayrıca, İŞKUR, TSO gibi bir çok devlet kurumu da bu kursları sorunsuz bir şekilde Aksaray ilimizin yanı sıra ilçeleri de olan Ağaçören, Eskil, Gülağaç, Güzelyurt, Ortaköy, Sarıyahşi de organize ederek yeni girişimcilere sağlamaktadır. Katılıma göre belli aylarda düzenlenen girişimcilik kurs başvuruları için başvuru formuna artık 2 şekilde erişebilir, ön kayıt işlemlerini gerçekleştire bilirisiniz.

KOSGEB Aksaray girişimcilik eğitim başlama tarihleri ne zaman ?

KOSGEB iş planının yanı sıra kuracağınız işletmenin uzun soluklu olması adına sizlere kısa sürede işletme konuları ile eğitimler bu kurslarda verilmektedir. Ayrıca, işsiz ve İŞKUR kaydınız olması durumunda ise bu kurslardan cep harçlığı dahi alabilmektesiniz. Çok fazla talep Aksaray ilimiz de olmadığı için eğitim tarihlerinin yer aldığı sayfada kurs tarihlerini göremezseniz lütfen biraz sabırlı olun.

Yada vaktiniz yoksa size en yakın illere ait olan girişimcilik eğitimlerine katılın. Aksaray ilimizde verilecek olan tüm girişimcilik kursların adresleri sadece burada tam ve doğru olarak paylaşılmaktadır. https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=68 <=== Bu adreste yer alan Aksaray girişimcilik eğitimlerine ön başvuru işlemlerini 2 farklı şekilde sağlaya bilirsiniz.

Aksaray girişimcilik eğitim başvuru nasıl yapılır ?

Daha önceleri girişimcilik eğitimleri, kurs tarihlerinin yer aldığı sayfadaki eğitimi düzenleyen kuruma şahsen olarak başvurular ile sağlanmaktaydı. Ama şimdi, artık KOSGEB veri sisteminin bir çoğu kısmının e-devlet üzerine geçmesi ile birlikte başvurular İnternet üzerinden e-devlet ile de kabul görmektedir. Eğer kurs tarihlerinin yer aldığı eğitim kurumunu düzenleyen birim ” AÇIKLAMA ” kısmında özellik ile eğitim başvuruları e-devlet üzerinden yapılacak diye ibarede bulunmaz ise Aksaray kurslarına hem e-devlet hem de ilgili birime yapabilirsiniz.

e-Devlet üzerinden Aksaray girişimcilik eğitimi başvuruları için e-devlet şifrenizin yanı sıra daha önce e-devlet sistemine giriş yaparak iletişim bilgilerinizi güncellemeniz yok ise de girmeniz gerekmektedir. HİZMETLER sayfasında https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler yer alan ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” menüsüne girdiğiniz an karşınıza Aksaray için girişimcilik eğitim başvuru formu çıkacaktır. Formu doğur bir şekilde doldurarak eğitim almaya hak kazanmak için ön sınava girme şansını yakalarsınız.

  • Eğitimler sonrasında açmış olduğunuz işleme için hibe kredi almaya giden yolun kılavuz

Ön sınav dememin nedeni, aşırı talep olması durumunda öncelik hakkının verileceği kursiyerlerin belirlenmesidir. Sizlere tavsiyem başvuru formunu doldurduktan sonra mutlaka Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları hakkında bilgi sahibi olmanızdır.

KOSGEB Aksaray adresler bilgileri nedir ?

KOSGEB ülkemizde her il de Müdürlük, talebin fazla olması durumunda ise ilçelerinde temsilcilikleri ile hizmet veren bir devlet kurumudur. KOSGEB Aksaray ilimizde bir tane Müdürlük ile il ve ilçelerinde, köylerinde ikametgah eden vatandaşlarımız için hizmet vermektedir. Aksaray ilimizde yer alan Müdürlük adres, telefon iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

Küçük Bölcek Mahallesi Cumhuriyet Bulvarı Narin Sitesi A Blok Numara 26

  • Telefon: 0-382-212-63-39
  • Faks: 0-382-212-63-36
  • E-mail: aksaray@kosgeb.gov.tr

Yukarıda yer alan adres ve telefonlara mesai saatleri içerisinde ulaşarak, ücretsiz olarak hizmet alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu