Genel Bilgi

KOSGEB Bolu

KOSGEB Bolu GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ BAŞVURU ADRESLERİ

KOSGEB Bolu da 1 tane Müdürlük ile hizmet vermiş olsa da İŞKUR gibi destekçileri sayesinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini ilçeleri olan Dörtdivan, Gerede, Göynük, Kıbrıscık, Mengen, Mudurnu, Seben ve Yeniçağa da dahil vermektedir. Yerel belediye TSO‘larının da sağlamış olduğu destekler sayesinde girişimcilik kursları aksatılmadan kurumca belirlenen tarihlerde verilmektedir. Hangi tarihler de hangi birimler tarafından Bolu ile ilçelerinde bu eğitimlerinin verildiğini öğrenmek isteyenler, güncel tarih ve iletişim bilgilerini siz değerli yeni girişimci ve KOBİ’ler için yer verdik.

KOSGEB Bolu girişimcilik eğitimleri ne zaman başlamaktadır ?

Bolu ilimizde bir tane KOSGEB Müdürlüğü olmasına rağmen İŞKUR başta olmak üzere bir çok devlet kurumunun sayesinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri aksatılmadan yeni girişimcilere verilmektedir. Yeni iş yer kurmak isteyen ve kurdukları işletme giderlerini devletimizin aracı kurumu sayesinde hibe imkanları ile karşılamak isteyen yeni girişimcilerin girmesi şart olan bu eğitimlerin Bolu’da başlangıç tarihleri https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=14 bu adresimiz üzerinden duyurulmaktadır. KOSGEB dahil tüm Bolu ili ve ile bağlı ilçelerinde düzenlenecek girişimcilik kursları bu bağlantıda açılan sayfada yer almaktadır. Dolayısı ile başka herhangi bir adresi kontrol etmenize lüzum yoktur. Peki Bolu’daki bu eğitimlere başvuruları nasıl yapabilirsiniz ?

KOSGEB Bolu kurslarına başvurular nasıl yapılmaktadır ?

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini Bolu ilimizde bir çok kurum vermek yükünü üstlenmiştir. Bu kurumların içinde en çok bu yükü üstlenen kurum İŞKUR’dur. Diğer kamu kurumlarından bu kurumun vermiş olduğu girişimcilik eğitimlerin deki şart, yeni girişimcinin kurslara katıla bilmesi için mutlak suret ile işsiz olması gerekir. Onun haricinde tüm diğer kurumlar tarafından düzenlene eğitimler de 18 yaşından büyük olmanız katılım hakkını kazana bilmeniz için yeterlidir.

Bolu’da düzenlenen eğitimlere katıla bilmeniz için 2 yol sizlere sunulmaktadır. Birinci yol kursların düzenlendiği tarihte yer alan sorumlu kuruma şahsen olarak başvuruda bulunmanız. Bir diğer yol ise https://edevlet.kosgeb.gov.tr/ adresi üzerinden e-Devlet şifreniz ile başvuruda bulunmanız dır. e-Devlet üzerinden başvuruda bulunacak olan Bolu’lu yeni girişimciler mutlaka başvuru formuna ulaşmadan önce iletişim bilgilerindeki alanı doğru ve eksiksiz olarak doldurması gerekmektedir. Aksi taktirde girişimcilik eğitimi başvuru formalarına erişim sağlayamaya bilirler.

KOSGEB Bolu Müdürlük Adresler bilgileri

Bolu’daki tüm ESNAF & KOBİ işletme sahipleri birim tarafından sizlere sunulan destek programlarından aşağıdaki adreslerden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca yeni girişimciler ‘de tüm bu anlattıklarıma rağmen akıllarında takılan soruları yine bu adreslere iletişim kurarak cevap bula bilirler. Arzu etmeniz durumunda sayfamızdan bizlere yorum ile ulaşarak da soru sora bilirsiniz.

Adres: Tabaklar mahallesi izzet baysal caddesi numara 75 BOLU

  • Telefon: 0374-243-86-35
  • Faks: 0374-243-86-34
  • E-mail: Bolu@kosgeb.gov.tr

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu