Genel Bilgi

KOSGEB Bursa

KOSGEB Bursa ( İletişim Bilgileri ve Girişimcilik KURS)

KOSGEB Bursa ilimizde 1 il müdürlüğü ve 7 adet ilçe temsilcilikleri ile hem yeni girişimcilere hem de esnaflarımıza hizmet vermektedir. Kurumun sağlamış olduğu bu hizmetlerin içerisinde yeni girişimcilerin oldukça yoğun olarak rağbet gösterdiği ”Yeni Girişimcilik Destek Programı” başvuruların ön ayağı olan ”Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri” de mevcuttur. Büyük bir sanayi şehri olan Bursa ilimizde KOSGEB kurslarının başvuru tarihleri en başta olmak üzere kuruma ait tüm birimlerine ait iletişim bilgilerini telefon numaraları ile güncel olarak siz değerli Bursa’lılar için paylaştık.

KOSGEB Bursa Girişimcilik Kursu başvuru tarihleri

Bilindiği gibi yeni girişimciler için oluşturulmuş olan ” Girişimcilik Destek Programı ” başvuru için mutlaka işletmenizi kurmadan önce elinizde bir kurum tarafından imzalanmış ve onaylanmış ” Girişimcilik Belgesi ” olması gerekmektedir. Bu belgeyi alabilmenizin de tek yolu Bursa yada ilçelerinde düzenlenmiş veya Türkiye genelinde başlatılmış olan herhangi bir KOSGEB kurslarına katılım göstermeniz, sonrasında ise başarılı ile tamamlamanız gerekir. Eğitim başvurularını Bursa yada çevre ilçelerinde katılmak isteyen tüm yeni girişimciler için başlama tarihlerini en güncel ve DOĞRU şekilde görebilecekleri tek adres  ⇒https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=16 burasıdır. Ayrıca başvuru işlemlerini e-devlet üzerinden başlatmak isteyenler de bu adres üzerinden ” E-devlet Üzerinden Başvur ” demeleri kaydı ile başlata bilirler. Tabi daha önceden PTT’den bir e-devlet şifresi almış ve sisteme giriş yaparak iletişim bilgilerini güncellemiş girişimciler bunu yapabilmektedir. Yeni girişimcilerin haricinde tüm esnaflarımızın da ihtiyaç duydukları bilgileri alacağı bir çok birim Bursa ilimizde ve ilçelerimizde bulunmaktadır. Hafta içi mesai saatleri içerisinde faaliyet gösteren bu birimlere ” Girişimcilik Eğitimleri ” dahil olmak üzere aklınıza gelecek tüm mevcut destek programları hakkında sorularınızı sora bilirsiniz.

KOSGEB Batı Müdürlüğü İletişim Bilgileri

Bursa’da genç girişimcilere ve KOBİ’lere desteklemek amacı ile kurulan Bursa hizmet merkezi müdürlüğü iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

İletişim Adres : 3 Evler Mahallesi 2’nci Sokak Numara 12 16120 / NİLÜFER / BURSA

İletişim Telefon : 0-312-595-25-16

E-Mail : Bursa@kosgeb.gov.tr

KOSGEB Bursa Doğu Temsilciliklerinin Adresi

KOSGEB batı müdürlüğü’ne ilaveten bir de doğu müdürlüğü ile faaliyet göstermektedir. Yıldırım ilçesinde yer alan bu müdürlüğün iletişim bilgileri ise şu şekildedir.

  • Adres: Millet mahallesi 11 eylül bulvarı numara: 16 Yıldırım/Bursa
  • Tel: 0-312-595-25-86

Bursa ilimizde yer alan iki müdürlük binasının iletişim bilgileri bu şekildedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu