Bireysel Kredi KartıEsnaf KredileriKosgeb Kredileri

KOSGEB Destekli Esnafa Faizsiz Kredi 500 Bin TL

KOSGEB Destekli Esnafa Faizsiz Kredi 500 Bin TL

KOSGEB Destekli Esnafa Faizsiz Kredi 500 Bin TL KOSGEB işletme sahiplerini desteklemek amacıyla da bir çok program oluşturmuştur. Bu programların içlerinden bir tanesi de KOBİ Finansman Destek Programı olmaktadır. Bu program sayesinde böylece işletme sahiplerimiz 500 bin TL kadar kullanacakları kredilerinin faiz yada kar paylarını ödemek zorunda kalmazlar. Dolayısıyla işletme yada acil kredi ihtiyaçları ve makine teçhizat alımları için anlaşmalı bankalardan çekecekleri krediye faizsiz bir şekilde erişim sağlarlar.

Bu desteği alabilmeniz için aranan en büyük şartların bazıları ise şunlardır. KOSGEB veri tabanına kayıtlı olarak KOBİ beyannamesi güncel, program için tanımlanmış olan işletme türlerinden herhangi birinde olmanız tır. Diğer aranan şartlar ve HALKBANK başta olmak üzere diğer anlaşma sağlanan bankalar aracılığıyla verilen faizsiz kredi başvurusu ise aşağıda yer vermiş olduğumuz şekilde yapılır.

KOGEB Tarafından Esnafa Verilen Faizsiz Krediler Nelerdir?

KOSGEB esnafları destekleyen kurumların en başında gelmektedir. Kurum esnafların her türlü ekonomik krizler de doğal afetler de yada terör saldırıların da bugüne hep yanlarında durmuştur. Eminiz ki! bundan sonrada yanlarından sürekli olarak yer alacaktır. Ekonomin lokomotifi olan esnaflarımızı sağladığı destekler ise çoğunlukla faizsiz olarak sağladığı kredi desteklerinden oluşmaktadır. Bu kapsamda bugüne tüm kadar esnaflarımıza 50.000 TL kadar faizsiz kredi desteği sağlamıştır. Geçtiğimiz senelerde verilen 50 bin TL faizsiz kredi yeniden esnafa verilir mi bilemeyiz. Şayet verilecek olursa bunun şartlarıyla birlikte detaylarını sizler için 50.000 TL Faizsiz Esnaf Kredisi Başvurusu (Kayıt Sayfası) paylaşacağımızdan hiç kuşkunuz olmasın. Bunun yanı sıra KOBİ statüsünde yer alan işletme olması halinde ise şuan için tam 500.000 TL kadar kullanacakların kredinin faiz/kar payı tutarlarını geri ödemesiz olarak karşılamaktadır.

KOSGEB Desteklenen Nace Kodları içeriğinde vasfa uygun olup olmadığınızı sorgulama yapabilirsiniz.

KOBİ Finansman Destek Programı kapsamında sağlamış olduğu bu desteği ise anlaşmalı bankalar aracılığıyla tedarik etmektedir. Peki, tam olarak KOBİ Destek Programı nedir? kimler bu programdan yararlanarak 500 bin TL kadar faizsiz kredi kullana bilir?

KOBİ Finans Destek Programı Nedir? Kimlere Verilir?

KOBİ Finansman Destek Programın kurulması amacı kırsa şudur. İşletmelerin bankalardan ihtiyaç duydukları kredinin faiz veya kar paylarının ödenerek KOBİ’nin faizsiz olarak kredi kullana bilmesidir. Girişimci ve stratejik öneme sahip olan işletmeler için program kapsamında oluşturulan kredinin üst limiti 500.000 TL olmaktadır. Geri ödeme vadeleri ise başvuru yapılacak olan kredi türüne göre 18 ile 36 ay arasında değişiklik göstermektedir. Bu olanaklara sahip olan kurulan program 3 kredi paketinden oluşmaktadır. Bunlar;

  1. İşletme Kredisi
  2. Acil Destek Kredisi
  3. Makine ve Teçhizat Kredisi

Faizsiz olarak oluşturulan bu 3 kredi paketi kimlere verilir? diye sorarsanız ilk olarak KOBİ olmanı şattır. Daha sonra ise;

  1. KOSGEB veri tabanına kayıtlı olmanız gerekir. KOSGEB Giriş (VERİ TABANINA KAYIT OLMA İŞLEMİ) de nasıl kayıt olacağını göre bilirsiniz.
  2. Aktif olarak faaliyette olan işletme olmanız gerekir.
  3. KOBİ beyannamesi doldurmanız yada var ise güncel olması gerekir.  de yine bu işlemlerin nasıl yapılacağını göre bilirsiniz.
  4. KOBİ Finansman Destek Programı da tanımlanmış olan işletme türlerinden birinde olmanız gerekir.
  5. Vergi borcunun olmaması

KOBİ Finansman Destek Programı 3 yıl sürmektedir. İşletme daha önce yada şuan için bu programdan yararlanıyorsa 3 yıl sonrasında program bitince yeniden başvuru yapabilir. Program kapsamında yer alan ‘ACİL DESTEK KREDİSİ’ doğal afet, yangın ve terör saldırılarında sağlandığı için işletmenin program kapsamında yer almasına bakılmaksızın sağlanır. Bu durumlara maruz kalan işletme sahibi KOBİ’lerin başvuru yapmadan önce ilgili durumlardan etkilendiği Valilik yada Kaymakamlıkça belgelendirilmesi yeterlidir.

Sıfır Faizli Kredinin Geri Ödeme Vadesi ve Destek Unsurları

KOBİ Finansman Destek Programı kapsamında işletmesini KOSGEB üzerinden kurmuş olan girişimciler ile KOBİ işletmelere sıfır faizli kredi verilir. İşletmesini Girişimcilik Destek Programı kapsamında kuranlara en alt limit olarak 50.000 TL faizsiz kredi sağlanır. Şayet girişimci engelli, Gazi, 1. derece şehit yakını yada 30 yaş altı genç girişimci ile 18 yaşında büyük herhangi yaşta kadın girişimci ise kredi limiti 70 bin TL kadar çıkmaktadır. Sağlanan bu kredi İşletme kredisi olması durumunda 18 makine alımları için ise 36 ay geri ödemeli olarak verilir.

 

Tabloda yer aldığı gibi işletme türü ‘Stratejik ve Öncelikli Sektörlerdeki İşletme Türleri’ içerisinde yer alırsa kredi üst limiti 500.000 TL kadar çıkar.  Yine aynı şekilde işletme kredisi olması durumunda geri ödeme vadesi en fazla 18 olurken makine teçhizat alımı için kullanılacak kredi olması halinde ise 36 ay vadeli olur. Acil kredi paketinde ise kredinin geri ödeme vadesi 36 ay olurken kullandırılacak olan limiti ise oluşturulan komisyon belirlemektedir. Tüm kullanılan kredinin geri ödeme vadesi işletme sahibinin hesabına geçmesiyle başlamaktadır. Evet, KOSGEB üzerinden girişimci ve KOBİ için verilen sıfır faizli kredilerin detayları bu şekildedir. Başvuru yapmak isteyen nereye nasıl müracaat edecek? diye soruyorsanız, cevabı hemen aşağıdadır.

HALBANK Faizsiz KOBİ Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

KOSGEB KOBİ Finansman Destek Programı kapsamında sağladığı faizsiz krediyi anlaşmalı bankalar aracılığıyla tedarik eder. Daha doğrusu kullanacak olduğunuz kredinin ana parasını anlaşmalı bankaya siz öderken faiz farkını sizin yerinize KOSGEB öder. Kurum çoğunlukla bu tür anlaşmaları kamuya ait olan bankalarla yapar. Bunların içlerinde esnafa ve KOBİ işletmelere en yakın olanı ise hepimizin de bildiği gibi HALKBANK tır. HALKBANK Esnaf Kredisi Başvuruları Başladı! sizin de şahit olacağınız gibi bankamız bir çok işletme kredilerini ve kredi kartlarını sizler için çok iyi imkanlarla sağlamaktadır.

Bu nedenle işletmesini KOSGEB geleneksel yada ileri girişimcilik programlarıyla kuran yeni girişimcilerimizle, KOBİ Finansman Destek Programında tanımlı işletmeler, faizsiz 50 bin TL ile 500.000 TL kadar olan kredilerinin başvurularını doğrudan Türkiye Halk Bankasına yapmaları gerekir. Banka görevlisi yapılan başvuru işlemini değerlendirir, uygun görülmesi durumunda ise onaylanır. Birim tarafından ise desteklenebilir olduğuna, doğru işletme türünde yer aldığına ve işletmenin yüklediği belgelerin doğru olduğuna onay verilmesiyle KOBİ yada girişimcimiz faizsiz kredisini kullanabilir.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz faizsiz kredi şartlarına uygun değilseniz siz esnaflarımıza en uygun faizlerle kredi veren bu ayki bankamızı tanıtmak isteriz. Böylece nakit ihtiyacınızı en düşük faizlerle tedarik edebilirsiniz.

  • 12 aylık kısa vadeli ihtiyacınız için en düşük faizli ticari kredi veren bankamız %1.18 faiz oranıyla QNB Finansbank olmaktadır.
12 Ay Aylık Eşit Taksit QNB Finansbank Ticari Kredi Geri Ödemeli Plan
Miktar Aylık Ödeme Toplam Maliyet
30.000 TL 2.736 TL 32.832 TL
40.000 TL 3.648 TL 43.776 TL
50.000 TL 4.560 TL 54.720 TL
60.000 TL 5.472 TL 65.664 TL
70.000 TL 6.384 TL 76.608 TL

3 ay ödemesiz en fazla 36 ay vadeli olarak verilen bu kredinin başvurularını buradaki https://bit.ly/2Vzocg0 formu doldurarak sağlaya bilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu