Genel Bilgi

Kosgeb Gaziantep

Kosgeb Gaziantep Kurs Tarihleri Ve Başvuru Adresleri

KOSGEB Gaziantep Merkez Müdürlüğü ve  Nizip temsilciliği ile KOBİ ile esnaf olmak isteyen yeni tüm girişimcilere hizmet vermektedir. Bu iki birimin sağladığı koordinasyonlarla diğer ilçeleri olan Araban, İlahiye, Karkamış,Nizip, Nurdağı gibi yerlerde de Ticaret Odaları ve ilçenin belediyeleri ile yine bedava kurslar vermektedir. Nüfus bakımında bir hayli kalabalık olduğu için Gaziantep’de İŞKUR ‘unda devreye girmesi ile ayda en az değişik ilçelerde olmak kaydı ile 10 KOSGEB kursları düzenlenmektedir. Değişik kamu kurumları tarafından başlatılan bu kurslardan istediğinize aşağıdaki adresler üzerinde başvur da buluna bilirsiniz.

KOSGEB Gaziantep girişimcilik eğitimleri ne zaman başlamaktadır ?

Kalabalık bir şehir olmanı avantajı sayesinde sürekli olarak eğitimlerin düzenlendiği Gaziantep de yeni girişimciler gerçekten çok şanslılar. Devletin hibe teşvikleri ile iş kurmak isteyenlerin mutlaka ilk olarak almaları şart oldukları girişimcilik sertifikası için katılım gösterme zorunluluğu olan bu eğitimleri Gaziantep de bir çok kamu kurumu vermektedir. Bunların içinde İŞKUR ‘da yer almaktadır.

Tüm bu kamu kurumları işletme konuları ile oluşan eğitimlere katılacak olanlardan sadece 18 yaş sınırı aramaktadır. Ancak Gaziantep İŞKUR birimi bu şarta ilave olarak düzenlediği kursa katılmak isteyenlerden işsiz ve kendine kayıtlı olmasını aramaktadır. Gaziantep sınırları içinde düzenlenecek eğitimi hangi kurum düzenleyecek olur ise olsun başlama tarihleri sadece en doğru şekilde https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=27 buradaki adreste duyurulur. Ayrıca açılan pencerede eğitimi veren kurumun nerede bu kursları düzenleyeceği adres bilgilerini de bulabilirsiniz.

Pastane, Fırın Unlu Mamuller KOSGEB Destekleri Nelerdir

Gaziantep girişimcilik kursları başvuruları nasıl yapılmaktadır ?

Gaziantep’de hangi kurum girişimcilik eğitimi düzenler ise düzenlesin başvuruları e-devlet üzerinden kabul etmektedir. Ayrıca, bazı kurumlar bu imkanlara ilaveten girişimcilik eğitimi alacaklara kendi birimlerinde de başvuru formu sağlamaktadır. Her iki şekilde yapılacak olan başvurular çoğu zaman ön başvuru olarak kabul edilir. Bunun nedeni eğitimlerin verileceği derslikler en fazla 30 kişi olarak ayarlandığı için bu sayının üzerinde bir talep olaması durumunda test uygulaması yapılacak olmasıdır.

Dolayısı ile e-devlet üzerinden https://bit.ly/2Tg7502 buradan yapacağın başvurular dahil olmak üzere tüm müracaatlar ön başvurudur. Asıl kursiyer seçimleri ise sizlere ufak bir yapılacak olan sözlü ve test usulü yazılı mülakatlar sonrasında belirlenmektedir.

Ön mülakatlar da yapılacak olan test ve yazılar da sorulacak sorulara değinirsek, buradaki amaç;

  1. İş fikrinin hazır olana öncelik vermek
  2. Sermayesi olana ve işletmesini ilk önce kuracak olan girişimcilere ilk hakkı tanımak
  3. Kurulacak olan işte deneyimi olanlara daha fazla avantaj sağlamaktır.

Bize kalırsa bu kapsamda öncelik hakkı tanınacak olanlar için sorulan sorular oldukça mantıklı.

KOSGEB Gaziantep birimlerinin adresleri

Katılama göre Müdürlük ve ilaveten temsilcilikleri bulunan KOSGEB Gaziantep merkezde Müdürlüğü ile hizmet sağlamaktadır. Ayrıca bu Müdürlüğünün yanı sıra özellik ile esnaflara daha hızlı bir hizmet vere bilmek adına Nizip ilçesinde temsilcilik ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu her iki birimin de iletişim adres bilgileri şöyledir.

Adres: KÜSGET Sanayi sitesi Anafartalar bulvarı numara 16-18  ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

  • Tel: 0-342-235-01-15
  • Faks: 0-342-235-18-55
  • E-mail: Gaziantep@kosgeb.gov.tr

Nizip temsilcilik irtibat bilgileri

Adres: İstasyon Mah. İstasyon Cad. Numara: 2 – NİZİP

  • Tel: 0-342-517-10-11
  • Faks: 0-342-512-10-36

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu