Genel Bilgi

KOSGEB Hatay

KOSGEB Hatay KURS BAŞVURU TARİHLERİ ADRESLERİ

KOSGEB Hatay’daki genç girişimcilere de devletimiz esnaf olmaya düşünmeleri halinde KOSGEB aracılığı ile destek vermektedir. Hatay Merkez ve İskenderun ilçesindeki temsilciliği ile KOBİ’lere de bu desteklerini sağlayan KOSGEB bir çok yerel belediyeler ile de yeni girişimcilere ücretsiz girişimcilik kursları düzenlemektedir. Reyhanlı, Kırıkhan ve Antakya Ticaret Odaları tarafından da sıklık ile başlatılan bu eğitimlerin tarihleri, adresleri ve başvuru formunu buradan temin edebilirsiniz.

KOSGEB Hatay girişimcilik eğitim başvuru ne zaman başlamaktadır ?

Sürekli olarak Hayat ilimiz ve ilçelerinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri düzenlenmektedir. Dolayısı ile Hatay ‘daki girişimcilik eğitimleri ne zaman başlıyor sorusunun yerine hangi tarihler de bu eğitimler var diye sormamız çok daha doğru olacaktır. Sizinde burada https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=31 yer alan tüm Hatay’daki girişimcilik eğitimi listesinde gördüğünüz gibi bir ayda 1 den fazla girişimcilik kursları düzenlenmektedir. Belediyeler, ticaret odaları ve bir çok resmi kurum tarafından bu kurslar itina ile ilimize ve ilçemize yeni esnaflar kazandırmak için başlatılmaktadır.

Tüm Hatay ilinde yada sınırları içinde yer alan ilçelerindeki eğitimlere katılmak için ya kursu veren kuruma şahsen olarak başvuru yapmanız gerekir, yada e-devlet üzerinden başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Zaten eğitim takvimine baktığınız vakit açıklama hanesinde başvurular belediyemize gibi ibareler göreceksinizdir. Bu ibareyi görmezseniz şayet sadece ön başvuruları e-devlet üzerinden şu şekilde oluşturunuz.

e-Devlet üzerinden Hatay girişimcilik kurslarına nasıl başvura bilirsiniz ?

Sizin de göreceğiniz gibi kurs tarihlerinin yer aldığı bölümdeki açıklama kısmında kurs başvurusunun nereye yapılması gerektiği yazmaktadır. Burada hep birlikte gördüğümüz gibi başvurular Samandağ belediyesine yapılması gerektiği yazıyor. Ancak, özellik ile bu iletinin olmadı durumlarda Hatay ili dahil tüm ülke deki girişimcilik kurslarının ön başvurularını e-devlet üzerinden rahatlık ile oluştura bilirsiniz. Bunun yapabilmeniz için ihtiyacınız olan tek şey iletişim bilgileri güncellenmiş olan bir e-devlet hesabıdır. Bu hesaba sahip iseniz https://bit.ly/2Tg7502 buradaki adresten ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” bölümünü bularak formu doldura bilirsiniz.⇐

Her iki şekilde de yapılan başvurular ön başvuru olarak kabul görmektedir. Şayet açıklama kısmında da yer aldığı gibi 25 yada 30 olarak alınacak olan kursiyer sayısından fazla bir müracaat olursa mutlaka eğitimi düzenleye birim tarafından bir test yapılmaktadır.

KOSGEB Hatay birimleri

Türkiye de il ve ilçelerde birimleri olan KOSGEB nüfus ve başvuru yoğunluğuna göre birden çok noktada hizmet vermektedir. Hatay ilimiz de bu illerimiz içinde yer almaktadır. Bu durumdan dolayı bir Müdürlük ve birde temsilcilik ile hizmetler verilmektedir. Adres ve iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

Hatay Merkez Müdürlük irtibat bilgileri

Hara parası mahallesi hacılar caddesi bina no 1 bayır iş hanı b blok kat 2 – HATAY

  • Tel: 0-326-225-36-22
  • Faks: 0-326-225-36 23
  • E-mail: hatay@kosgeb.gov.tr

İskenderun temsilcilik adres bilgileri

İskenderun T.S.O Atatürk Bulvarı Numara: 51  – İSKENDERUN

  • Tel: 0-326-614-52-25
  • Faks: 0-326-614-57-52

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu