Genel Bilgi

KOSGEB Isparta

KOSGEB Isparta KURSLARI BAŞLAMA TARİH VE ADRESLERİ

KOSGEB Isparta ve ilçelerinde (Aksu, Atabey, Eğirdir, Gelendost, Gönen, Keçiborlu, Senirkent, Sütçüler, Şarkikaraağaç, Uluborlu, Yalvaç, Yenişarbademli) Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri KOSGEB öncülüğünde bu yılda devam etmektedir. Birim Isparta ikimizde 1 Müdürlüğünün yanı sıra yoğun taleplere anında cevap vere bilmek için 2 tanede temsilcilik kurmuştur. Bu 3 şubesinin yanı sıra Isparta Ticaret Sanayi Odası ile İŞKUR gibi bir çok devlet kamu kurumun katkıları ile KOSGEB kursları aralıksız olarak yeni işletme kuracak olan Ispartalı genç girişimcilere için düzenlenmektedir. Tüm bu kurumların düzenlemiş olduğu eğitimlere ait tarihlerinin yanı sıra başvuru formlarını adresleri ile birlikte Ispartalı girişimcileri ile yer veriyoruz.

KOSGEB Isparta merkez ve ilçelerindeki girişimcilik kurs tarihleri

Isparta ilimiz de ve ona bağlı ilçelerinde bir çok belli tarihlerde kurslar düzenlenmektedir. Şayet Isparta İŞGEM sahasında bir işletme kurmayacaksanız ve açılış giderlerinizi devletten hibe olarak almak istiyorsanız Isparta’daki bu kurslara katılmanız şarttır. Katılım sonrasında işletmenizi kura bilir, e-KOBİ kaydı sonrasında program başvurusu yaparak hazırladığınız iş planı projesi ile açılış giderlerinizin nerede ise tamamına yakını geri alabilirsiniz.

Bu dev avantaj ile esnaflığa atılmak için mutlak Isparta da düzenlenecek olan girişimcilik eğitimlerine katılım göstermeniz gerekir. Hangi kurum ( resmi kamu ) düzenler ise düzenlesin alacağınız sertifika sayesinde ileriki dönemlerde de yine devletten destek almaya devam edebilirsiniz. Böyle harika imkanlardan yararlanmak için https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=32 bu sayfadaki eğitim tarihlerini takip edebilir, aşağıdaki şekilde başvuru formunu oluştura bilirsiniz.

Isparta KOSGEB kurslarına başvuru nasıl yapılır ?

Isparta tüm girişimcilik kurslarına başvuru yolu 2 tanedir. Bunlardan ilki ilk zamanlardan beri kabul edilen eğitime verilen kuruma şahsen olarak başvuru yapmak. Bir diğeri de e-devlet üzerinden başvuru formu doldurarak müracaatta bulunmaktadır. Bu her iki başvuru da ön başvuru olarak kabul edilip, özellik ile yoğun talep görmesi halinde ( 25 kişiden fazla katılımcı olursa ) asil kursiyerleri belirlemek için sözlü ve test usulü sınava yapılmaktadır. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları daha önce sizler ile bir çok örnekleri ile paylaşmıştık. İşinizi şansa bırakmak istemiyorsanız https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler bölümünden başvuru formunu doldurduktan sonra bir göz atmanızı tavsiye ederim. Ayrıca, kursların nasıl başvurulacağını bir de videolu anlatım ile dinlemeniz de yarar olacağını kanısındayım.

Isparta Merkez Müdürlük Adres iletişim bilgileri

Adres: Sanayi mahallesi 153 cadde numara 32 – ISPARTA

  • Tel: 0-246-237-11-04
  • Faks: 0-246-237-11-09

Isparta TSO Temsilcilik Adres iletişim bilgileri

Adres: TSO Mimar Sinan caddesi numara 29 / A 32100 –  ISPARTA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu