Genel Bilgi

KOSGEB Kırşehir

KOSGEB Kırşehir KURS TARİHLERİ BAŞVURU ADRESLERİ

KOSGEB Kırşehir Devlet istihdamı arttırmak ve ülke ekonomisine katkı sağlayan esnafları desteklediği gibi esnaf olmak isteyen genç girişimcilerimizi de desteklemektedir. KOSGEB aracılığı ile sağlamış olduğu bu destekleri eğitim sürecinde de bir çok kurum tarafından kurs imkanları sağlanmaktadır. Kendi işinin sahibi olmak isteyen Kırşehirli girişimciler bedava olarak sizler için belirtmiş olduğumuz adresler verilen bu kurslara ne zaman nasıl başvuracağınızı da bizden öğrene bilirsiniz.

Kırşehir girişimcilik kursları başlıyor!

Her ilimiz de olduğu gibi Kırşehir ilimiz içinde girişimcilik kursları planlanarak uygulanmaktadır. Her ne kadarda bu güzel ilimizde bir tane KOSGEB birimi olsa da İŞKUR başta olmak üzere bir çok kuruluşun destekleri ile ilçelerinde de sürekli olarak eğitimler verilmektedir.

Bedava olarak tamamen bedelsiz verilen eğitimlere Kırşehir de devlet destekleri ile esnaf olmak isteyenlerin katılması aranan ilk şarttır. Bu sebep ile başlayacak olan eğitimlere yoğun talep olmasından ötürü ilk olarak girişimciler kurs katılma hakkını kazan bilmeleri için ön sınavlara tabi tutulurlar. Sınavlar sonrasında ise kursiyer olmaya hak kazananlara eğitimler daha önce https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=40 burada duyurulan adresler de verilmektedir.

Kırşehir’deki girişimcilik eğitim başvuruları nasıl yapılır ?

Başvuruların yapılması artık çok basit bir hal almıştır. Öyle ki isteyen girişimciler adreslerin yer aldığı eğitimi düzenleyen kurumlara doğrudan isteyenler ise İnternet üzerinden sadece 5 dakikada ön kayıtlarını oluştura bilmektedirler. Başvuru seçeneği e-Devlet olarak tercih de bulunan girişimcilerin mutlaka e-Devlet şifreleri olması gerekir. Şifresi olanlar ise başvuru işlemlerine başlamadan önce iletişim bilgilerini girmeleri gerekmektedir.

Şayet daha önce iletişim bilgilerinizi girdiyseniz dahi güncellemeniz de ve kontrol etmeniz de çok fayda olacaktır. Şifresi ve iletişim bilgisi güncel olan Kırşehirli girişimciler e-devlet üzerinden kurs başvurusunu https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler adresine girerek, oradan da ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” menüsünü tıklayarak yapabilirler.

KOSGEB Kırşehir birim adres bilgileri

KOSGEB Kırşehir de sadece bir Müdürlüğü ile hizmet vermektedir. Talebin çok fazla olmamasından ötürü diğer illerdeki gibi ne yazık ki temsilciliği bu ilimizde yoktur. Bu neden den dolayı il ve ilçedeki tüm KOBİ & ESNAF & YENİ GİRİŞİMCİLER destek imkanları hakkında bilgi ve başvuru yapmak için bu adrese müracaat etmesi gerekir.

Adres: Medrese mahallesi Atatürk caddesi Yusuf yapıcı iş merkezi numara 9/2-3

  • Telefon: 0-386-214-20-26
  • Faks: 0-386-214-20-02

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu