Genel Bilgi

Kosgeb Mardin

KOSGEB Mardin BAŞVURU ADRESLERİ KURS TARİHLERİ

Kosgeb Mardin Bir çok tarihe ev sahipli yapmış olan Mardin ilimiz yeni girişimcileri ile de son günlerde gündem yer almaktadır. Devlet teşvikleri ile sürekli il ve ilçelerine esnaf kazanan Mardin’ de ticaret bir hayli yoğundur. Halkın ticarete ilgisi yeni girişimcilik faaliyetlerin hızlı bir şekilde ilerlemesine vesile olmaktadır. Bir çok değişik iş fikri ile KOSGEB kurumlarının kapısını çalan yöre halkı değişik illerde de faklı işler kurmaktadır. Tüm bunları girişimcilik sertifikası almak için katıldıkları kurslar da görmüş oldukları 4 günlük eğitim ile birleştirince de ileri dönük güçlü işletme projeleri gün yüzüne çıkmaktadır.

KOSGEB Mardin girişimcilik kursları ne zaman ?

Geçen yıla göre bir hayli nüfusu aratan Mardin’de Kızıltepe ile Artuklu en fazla girişimcinin ikametgah ettiği ilçelere sahiptir. Midyat ve Nusabin de ilçeleri de 100 binden fazla nüfusu ile gelişen ilçeleri arasında yer alır. Nüfus bakımından bu saydığımız ilçelerin de daha sıklık ile başlatılan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=47 bu adreste yer alır. Dicle kalkınma ajansını dahi vermiş olduğu tüm girişimcilik kurslarını sadece bu adreste görebilirsiniz.

Başvurular e-Devlet üzerinden yada!

Mardin ilimizde yada ilçelerinde çeşitli kurumlar tarafından düzenlenen girişimcilik kurslarına başvuruları ister ilgili birime şahsen giderek isterseniz de e-Devlet üzerinden rahatlık ile yapa bilirsiniz. Kurs başvuru tercihi olarak e-devlet kullanmayı tercih eden girişimciler https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler bu adrese girerek  menüsünden başvuru formunu doldurmaları gerekir. Başvurusu alınan vatandaşımız daha sonra asil kursiyer olabilmek adına ön mülakata tabi tutulur. Mülakatlarda başarı gösterenler ise kursiyer olarak isimlerini yazdırıp, eğitim tarihlerinde dersliklere kabul edilirler.

KOSGEB Mardin iletişim bilgileri

Daha önceki senelerde sadece Mardin merkezde bir müdürlüğe sahip olan kurum artan nüfusa cevap vere bilmek adına bir tanede Organize Sanayi Bölgesinde ilave temsilcilik kurmuştur. Bu her iki biriminde iletişim bilgileri şu şekilde yer alır.

Merkez Müdürlüğü iletişim bilgileri

Adres: Organize sanayi bölgesi birinci bulvar  – MARDİN –

  • Tel: 0-482-215-30-20
  • Faks: 0-482-215-30-22

Organize Sanayi Bölgesi temsilcilik adres bilgileri

Adres: 1 Bulvar Organize Sanayi Bölgesi – MARDİN

  • Telefon: 0-482-215-30-20
  • Faks: 0-482-215-30-22

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu