Genel Bilgi

Kosgeb Osmaniye

Kosgeb Osmaniye Kurs Tarihleri Ve Başvuru Adresleri

Devlet destekleri ile artık Osmaniye de iş yeri açmak çok daha kolay bir hal aldı. Yeni girişimcilere sağlanan hibe teşviki sayesinde artık her Osmaniyeli iş fikrini kolaylık ile hayata geçire bilecek. Bu hayalin gerçeğe dönebilmesi için ilk olarak katılmaları gereken Girişimcilik Kursları Kadir ‘li dahil bir çok ilçelerinde dahi ücretsiz olarak verilmektedir. Osmaniye ve sınırlarında düzenlenecek tüm eğitim tarihlerini güncel bir şekilde genç girişimciler için paylaştık. Ayrıca İnternet üzerinden müracaatta bulunacak olanlar için de başvuru formunun bağlantısını da yine sizler için yer verdik.

Osmaniye KOSGEB girişimcilik eğitim başlama tarihi ne zaman ?

Osmaniye ilimizde ve ilçelerinde KOSGEB tarafından organize edilen girişimcilik eğitimlerine İŞKUR, Halk Eğitim Merkezlerinin yanı sıra DOĞU AKDENİZ KALKINMA AJANSI (DOĞAKA) da destek sağlamaktadır. Bir çok ilimizde ve bölgemizde mevcut olmayan kalkınma ajanslarının bu dev avantajını Osmaniyeli yeni girişimciler fazlası ile yaşamaktadır. Her ne kadarda ilimizde bir tane KOSGEB Müdürlüğü yer alsa da bir çok kamu kurum ile kalkınma ajanslarının destekleri sayesinde Osmaniye de ne KOBİ’ler ne de yeni esnaf olmaya aday genç girişimciler mağduriyet kesinlik ile yaşamamaktadırlar.

Osmaniye de tüm bu kurumlar dahil olmak üzere bulunduğunuz ay ve bir sonraki aylar için planlanmış olan girişimcilik kurslarının başlama tarihleri ===> https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=80 burada yer almaktadır. Bağlantı sonrasında açılan sayfada bütün Osmaniye ve sınırları dahilindeki ilçelerinde düzenlenmesi planlanan kursların adreslerini göre bilirsiniz. Ayrıca başvuru yapmak içinde ilgili adrese şahsen giderek ön başvuru formunuzu doldura bilirsiniz. Ama! artık günümüzde arzu eden girişimciler için başvuru formlarına erişim de artık oldukça kolaylaşarak e-devlet üzerinden sağlanmaya başlanmıştır.

KOBİ Kredisi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

e-Devlet üzerinden Osmaniye girişimcilik eğitimlerine nasıl başvura bilirsiniz ?

Eğitim takvimde yer alan birime şahsen olarak gitmek istemeyenler İnternet üzerinden de Osmaniye kursları için ön başvurularını yapabilmektedirler. Sadece e-devlet üzerinden bu ön başvuruların yapılacağı kurslara müracaat işlemine başlamadan önce mutlaka yeni girişimcinin daha önce e-devlet sistemine girerek iletişim bilgilerini kontrol edip güncellemesi gerekmektedir. Aksi taktirde başvuru işlemleri sağlıklı bir şekilde başlamayacaktır. e-devlet şifresi olan ve iletişim bilgilerini güncelleyen yeni girişimci https://bit.ly/2Tg7502 giriş yaparak ilgili menüden ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi menüsünden Osmaniye için girişimcilik başvuru formuna erişim sağlaya bilmektedir. Girişimci ön başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra şayet yoğun bir başvuru olmaması durumunda eğitimlere doğrudan alınır, 25 kişinin üzerinde bir talep bulunması durumunda ise mutlaka sözlü ve yazılı sınava dahil edilir.

Osmaniye Birimleri Adres, Telefon İletişim Bilgileri

Nüfus ve başvuru yoğunluğuna göre KOSGEB illerde Müdürlük ilçelerde ise temsilcilikleri ile hizmet vermektedir. KOSGEB Osmaniye ilimiz için bir adet Müdürlük ile halka hizmet vermektedir. Hizmet binasının açık adresi aşağıdaki gibidir.

Adres: Adnan menderes mahallesi 2 K.S.S. KOSGEB hizmet binası OSMANİYE

  • Tel: 0-328-826-10-51
  • Faks: 0-328-826-10-54
  • E-mail: Osmaniye@Kosgeb.gov.tr

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu