Genel Bilgi

KOSGEB Tokat

KOSGEB Tokat KURS BAŞVURU FORMU VE ADRESLERİ

KOSGEB Tokat Tokat’da yada Almus, Artova, Başçiftlik, Erbaa, Niksar, Pazar, Reşadiye gibi ilçelerin de iş yeri kuracaksanız bunu KOSGEB ile yapmamak sizin için çok büyük bir kayıp olur. Sizlerde bu büyük kaybı yaşamamak için ilk olarak girişimcilik sertifikası almanız gerekir. Bu sertifikanın alına bilmesi içinde Tokat ili yada Türkiye sınırlarında düzenlenen herhangi bir girişimcilik eğitimlerine katılmanız gerekmektedir. Katılmanızın şart olan bu eğitimleri her kim ( İŞKUR, TSO, Belediyeler, Halk Eğitim Merkezleri ) verecek olursa ise olsun başvuru adresleri sadece tek bir sayfadan doğru bir şekilde duyurulmaktadır. İşte o sayfanın ve Tokattaki KOSGEB birimlerinin adres bilgileri ile tüm kurs başlama tarihleri.

KOSGEB Tokat girişimcilik kursları ne hangi tarihler de verilmektedir. ?

Tokat ilimizde diğer bir çok ile göre çok daha fazla sayıda KOSGEB birimi konuşlanmıştır. Tokat Merkez Müdürlüğünün yanı sıra Zile, Erbaa ve Niksar’da kuruma ait birimler KOBİ ve yeni esnaf olmaya aday girişimciler için görev yapmaktadır.

Tüm bu 4 birimine rağmen KOSGEB Tokat ilimizde TSO ve Halk Eğitim Merkez Müdürlükleri ile bir çok yerel belediyeler ile de Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini devlet destekleri ile iş yeri açmak isteyen yeni girişimciler için vermektedir. Tokat ilimizin ve sınırlarındaki ilçelerinin de bütün bu ve daha başka resmi kurumlar tarafından düzenlenen yada önümüzdeki bir kaç ay içinde düzenlenmesi planlanan girişimcilik kurslarının başlama tarihleri https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=60 buradaki adreste duyurulmaktadır.

Tokat girişimcilik kurs başvuruları nasıl yapılır ?

Tokat yada ilçelerinde veya Türkiye’de herhangi bir ilde girişimcilik kursu başvurusunda bulunmak istiyorsanız bunu en kolay yoldan e-devlet üzerinden sağlaya bilirsiniz. Ama arzu eden ve eğitim tarihlerinin üzerinde yer alan AÇIKLAMA hanesinde kurs başvuruları için birime yönlendirme yapılıyorsa müracaatlarınızı doğrudan o adreslere de yapabilmektesiniz. Başvuru yapma yöntemi olarak e-devlet uygulamasını tercih eden kursiyer adaylarımızın mutlaka kendilerine ait bir e-devlet şifresi iletişim bilgileri güncellenmiş bir şekilde olması gerekir. Şifresi olan yeni girişimciler ise doğrudan Tokat girişimcilik başvuru formlarına İnternet üzerinden https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler adresine girerek erişebilirler. Açılan sayfada Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi menüsüne girerek karşınıza çıkan başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

Özellik ile hatırlatmam gerekirse her iki şekilde kurslar için yapılan tüm başvurular ön başvuru olarak kabul görülür. Şayet kurum tarafından belirtilen sayı ( bu genelde en az 25 en fazla 30 ) dahilinden fazla bir talep olursa mutlaka ilk 25 kursiyeri belirlemek amacı ile test yada sözlü mülakatlar düzenlenmektedir.

KOSGEB Tokat birimleri

Tokat ilimizde Müdürlük Zile ilçesinden temsilcilik ile devlet desteklerini vatandaşlarımıza ileten KOSGEB adresleri ve telefon iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

Tokat Merkez Müdürlük adres bilgileri

Adres: 26 haziran Atatürk kültür sarayı C blok kat: 1 – MERKEZ / TOKAT

  • Tel: 0-356-228-01-02
  • Faks: 0-356-229-03-04
  • e-mail: Tokat@kosgeb.gov.tr

Zile temsilcilik adres bilgileri

Adres: İstasyon caddesi numara 42 – Zile

  • Tel: 0-356-317-10-86
  • Faks: 0-356-317-11-78

Erbaa ticaret sanayi odası temsilciliği

Adres: İsmet Paşa Mahallesi, Hükumet Caddesi Numara: 180 60500 ERBA

  • Tel:0-356-715-13-60
  • Tele Faks: 0-356-715-61-57

Niksar TSO temsilciliği iletişim bilgileri

Cepnibey Mahallesi, Eski Toptancı Sebze Hali Kümesi, Numara: 28 NİKSAR

  • Telefon: 0-356-527-11-04
  • Faks Numarası: 0-356-528-3151

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu