Genel Bilgi

Koyplex Nedir? Koyplex Yeni Dolandırıcılık Sistemine Dikkat…

Koyplex Nedir? Koyplex Yeni Dolandırıcılık Sistemine Dikkat… Son zamanalar da artan dolandırıcılık yöntemlerine eklenen bir diğer sistem ise Koyplex adı altında açılan söz kripto borsası adı altında yayına çıktı…

Bizler de bir çok kişinin bu tuzağa düşmemesi için Koyplex nedir? Koyplex Dolandırıcılığı Nasıl Yapıyor ve Sistem işleyişi nedir detaylı anlatmaya çalışacağız.

Koyplex Nedir?

Koyplex çok yakın bir süre önce yayına alınmış ve aynı sistemle bir çok site açarak insanlara yüksek bonus vaadi ile para yatırmaya zorlanan bir sistemdir. Bu siteler Kripto Stating , Borsa olarak uzun yıllar faaliyet gösterdiğini  söyleyen  ama 1 yada 2 günlük yeni dolandırıcılık sistemidir.

Sistem sosyal medya platformların da yüksek bonus aldım şeklinde reklamlar ile baş göstermekte ve buna inanan kişilerin üye olarak para yatırmaları sağlanmaktadır.

Koyplex Dolandırıcılığı Nasıl İşliyor?

Öncelikle sosyal medya hesapların da Elon Musk öneriyor şeklinde videolar paylaşarak 0.30 BTC Bonus verildiğini iddia ediyorlar. Bu videolar ve paylaşımlar oldukça gerçekçi olmakla birlikte aynı sistem ile farklı farklı siteler olduğunu söylemeliyim.

Siz üye olduktan sonra videoda gördüğünüz REFERANS kodunu girmenizi istiyorlar ve 0.30 BTC Bonus hesabınıza yatırılıyor ve dolandırma işlemleri burada başlıyor.

Bu işlemlerin ardından sizden hesabınızı ve kimlik doğrulamanızın yapılması isteniliyor. Tabi bi işlemler mantıklı geliyor bir çok kullanıcıya zira genelde diğer borsalarda da bu şekilde hem borsa olması hem de genel bir işlem olması adına bir çok kişi bu işlemi yapıyor.

Koyplex

İlk hesap doğrulaması için sizlere bir ödeme ekranına yönlendiriyorlar.

Bu sayfada ilk oyun başlıyor sizin göremeyeceğiniz başka sayfada kimlik doğrulama için minimum yatırım tutarı 0.005 BTC olmalı şeklinde bir uyarı yazıyorlar, fakat siz asıl hesap doğrulama ekranına geldiğiniz de minimum ödeme miktarı şu şeklide yazılı oluyor.

Siz bu rakamı yatırıp müşteri hizmetlerine yazdığınız zaman aldığınız cevap efendim hesap doğrulaması için yatırmanız gereken minimum ve tek seferlik tutar 0.005 BTC’dir bu işlemin ardından hesabınızı aktif edip kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kullanıcı bu rakamı yatırmak zorunda kalıyor çünkü sistem kullanıcıyı içine çekmeye ve dolandırıcılık başladı.

Koyplex 2. Aşama Dolandırıcılığı

Bu aşama da mağdur kullanıcı ikinci tekrarlanan ödemeyi yapmakta ve yatırdıktan sonra para çekeceğini düşünmekte bu sürede müşteri temsilcisi üye olan kişiyi yalnız bırakmıyor. Hesabınıza ikinci yatırımı yaptıktan sonra para çekme işlemi gerçekleştiriyorsunuz. Bu işlemi yapmak istediğiniz zaman sizlere şöyle bir uyarı veriyor.

HESABINIZ DA YÜKSEK BİR MİKTARDA PARA OLMASI SEBEBİ İLE HESAP SEVİYENİZİ YÜKSELTMENİZ GEREKMEKTEDİR.

bu uyarının ardından müşteri temsilcisine yazdığınız zaman ise size verdiği cevap şu şeklide olmaktadır. Görselde Çeviri Kullanılmıştır.

 

Bu yazıdan sonra ne kadar da dolandırıldığınızı anlasanız bile yine birçok borsa da hesap çekim limitlerinizi yükseltmek için bazı işlemler talep ediliyor. Burada ki fark diğer borsaların güvenilir olması, bu sistemlerdeki mantık işleyiş ve borsa olması kullanıcıya güven vermeye çalışıyor ve borsa olduğunu iddia ediyor.

Kullanıcıdan 0.10 BTC tutarın da ödeme yapmasını hesap seviyesini premium yapmasını ardından hiç bir problem olmadan artık para çekebileceğinizi söyleyen müşteri temsilcisi size başka çare bırakmayan düşünceler ile baş başa bırakıyor.

Koyplex 3.Aşama Dolandırıcılığı

Koyplex ile artık sadece yatırdığınız parayı almaya çalışmaya başlıyorsunuz. Son yatırdığınız 0.10 BTC tutarı sonrasın da hesabınız açılıyor ve çekme işlemini yapıyorsunuz. Para çekme işlem ekranı şu şekilde olmaktadır.

İşlemi yaptıktan sonra sizlere ilk para çekme işlemi 6 saate kadar sürmekte olup, bundan sonraki çekim talepleri 10 dakika da yapılmaktadır diye söylüyorlar ve beklemeye başlıyorsunuz.

Bu işlemin ardından sizler beklemeye devam ediyorsunuz. Bekleme süreniz söylediği 6 saati geçtikten sonra artık gelmeyeceğini anlıyorsunuz fakat müşteri temsilcisine ödememin gelmediğini söylediğiniz de size Para Çekme ve Para Yatırma işlemlerinde bir sorun olduğunu bunun ile ilgili teknik ekibin çalıştığını sabırlı olmanız söylese de artık sonra aşamaya ve dolandırıcılığın son noktasına konuyu getiriyorlar.

Tüm bu işlemler ve yoğun bekleyişin ardından Koyplex Dolandırıcılığı müşteri hizmetlerine yazdığınız da sizlere şu bilgiyi veriyorlar.

Sizden son olarak ödeme kimliğinizi doğrulama için yatırmanız gereken bir para olduğunu en başından beri söylediği gibi bu işlemin ardından ödemenizi rahatlıkla alabileceğinizi iletiyor.

Sizler bu ödemeyi yapsanız da yapmasanız da hiç bir ödeme alamadığınız gibi tüm irtibat ve iletişimi kesiyorlar.

 

Yazımızda yaşanmış bir dolandırıcılık olayından bahsettik ve hiç bir şekilde başkasının zarar görmesini istemiyoruz. Dolaylı bile olsa bu tarz uygulamalara denk geldiğiniz zaman bu yazımızın size faydalı olacağını düşünüyoruz. Bu konuda Koyplex sitesi işlemiş olup, aynı sistem ile farklı isim kullanan bir çok site bulunmakta ve işleyişlerinin tamamı aynıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu