Bireysel Kredi Kartı

Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekir

Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekir Kredi çekebilmeniz için sigortalı olduğunuz süre ve bunun yanında aylık sabit gelirinizin başvurunuzun değerlendirme aşaması sırasında dikkate alınmakta olan en kilit faktörlerden birisi olduğunu unutmamanız gerekmektedir. Çünkü sigorta süreniz ve buna bağlı olan zaman zarfı içerisinde elde etmiş olduğunuz gelirler sizin ödeme gücünüzün bir simgesi olacaktır. Kredi çekmek adına bir başvuru işlemi gerçekleştirdiğiniz zaman bankalar tarafından kaç ay sigorta sahibi olup bu şekilde çalışmış olduğunuz öğrenilmek istenecektir. Zira sigortalılık süreniz ödeme gücünüzün bir temsili olmasından ziyade istikrar sahibi olan çalışma geçmişinizin de bir kanıtı niteliği taşımaktadır.

Kredi Kartı Asgarisini Ödemesem Ne Olur?

Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor?

 Bankalar vermiş oldukları kredi ürünlerinin müşteriler tarafından geri ödeneceğinden emin olmak isteyeceklerdir. Sigorta süresi, istikrarlı çalışma ve bunun yanı sıra gelir geçmişinizi yansıtan bir simge olduğundan kredi başvurunuzun değerlendirme sürecine olumlu bir etki katacağı hiç şüphesizdir. Uzun yıllara dayanmakta olan sigortalılık süresi kredinizin onaylanma şansını arttıran faktörler arasında yer alacaktır.

Kredi sağlamak için bankaların belirlemiş olduğu sigortalılık süresi olsa da bir kredi ürünü sahibi olabilmeniz için en az üç ila atlı ay arasında bir dönemde sigortalı olmanız istenecektir. Kısa olan sigortalılık süresi kredi başvurunuzun değerlendirme aşamasında onaylanmamasına ve veya talep etmiş olduğunuz tutardan daha düşük oranda bir kredi almanıza neden olabilmektedir. Sigortalılık süreniz kısa yahut daha çok yeni ise kredi başvurunuzu biraz ertelemeyi ve böylelikle de sigortalı olma sürenizi uzatma fikrini dikkate alabilirsiniz.

Uzun Sigortalılık Süresi Mi Yoksa Gelir Mi Daha Önemli?

Bankalar müşterilerine sağladıkları kredili ürün olanaklarının geri ödenebilmesi açından maddi anlamda kişinin güçlü olduğundan emin olmak istemektedir. İstikrar sahibi olan bir çalışma ve düzenli gelir elde etmiş olmanız geçmişinizi yansıtmış olmasından ötürü uzun sigortalılık süresi fazla önemsenecektir. Fakat tabi ki kredi çekmek için aranan şartlar arasında yalnız olarak sigortalılık süreniz yer almaz. Bu devrede sigortalılık sürenize kıyasla daha etkili görülen bir şart ortaya koşulur ve gelir seviyeniz ön plana çıkar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu