Bireysel Kredi Kartı

Kredi Kartı Asgarisini Ödemesem Ne Olur?

Kredi Kartı Asgarisini Ödemesem Ne Olur?  Kredi kartı sahibi olan kimseler kredi kartlarının asgari dönem borcunu ödediklerinde ne olacağı hakkında tam ve kesin bir bilgi sahibi değildir. Kredi kartı dönem borcu eğer ödenme imkanı bulunmuyorsa asgari ödemesinin gerçekleştirilmesi çeşitli avantajları beraberinde getirmektedir.

Başka bir bakışla da asgari ödeme yapmama durumu ciddi sorunlar oluşturmaktadır. Dönem borcunuzun asgari ödeme sorumluluğunu yerine getirdiğiniz takdirde kart sahibi faiz ödemekten kurtulamıyor olsa da kredi notunun düşmesini engelleyecektir.

Kredi Kartına Asgari Ödeme Yapmak Kredi Notunun Düşmemesini Sağlamaktadır

Kredi kartı ile yaptığınız harcamalardan doğmuş olan kredi kartı dönem borcunuzun asgari ödeme tutarını ödemeniz lehinize avantajlar sağlayacaktır. Kredi kartınıza ait toplam olan dönem borcunuz ise ödenmediği takdirde son ödeme tarihi geldiği zaman bakiyenize akdi faiz işletilmektedir.

Hiçbir faiz ödemesi ile karşı karşıya gelmemek adına dönem borcu toplamını ödemeniz gerekmektedir. Dönem borcunuzun toplam miktarını düzenli olarak ödeme şansınız olduğu zaman akdi ya da gecikme faizi gibi hiçbir faiz çeşidinden sorumlu tutulmazsınız.

Asgari Ödeme Yapmak Kredi Notunuzun İyi Bir Seviyede Kalmasına Yardımcı Olur

Aylık olarak kredi kartınızdan yaptığınız harcama tutarının ay sonunda size yansıtılan dönem borcu üzerinden asgari tutarda ödemeyi gerçekleştirmiş olmanız kredi notunuzun düşmesini önlediği gibi kredi puanınızın da iyi bir seviyede kalmasına yardım edecektir.

Dönem borcu üzerinden asgari ödemeleri hiçbir şekilde gerçekleştirmiyor olmak ya da asgari ödeme tutarını gerçekleştirmeniz gereken son ödeme tarihinden sonra bir ödeme gerçekleştirmiş olmanız kredi notunuzu olumsuz yönde etkileyecektir. Kredi notunuzu gerçekten iyi bir seviyede düzenli olarak tutmak adına kredi kartı dönem borcunuza yansıtılmış olan asgari ödemeleri düzenli bir şekilde sorumluluk alıp yerine getirmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu