Bireysel Kredi Kartı

Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir?

Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir? Öyle bir an geliyor ki her ne kadarda kredi kartınızın limiti yetiyor gibi gözükse de öyle bir an geliyor ki sizin ihtiyacınızı karşılamaz bir hal alıyor. Benim de ne yazık ki yıllardır bana yeterli gelen Axxess kartımın limiti acil bir ihtiyaç sonrasında yetmez oldu ve yükseltme işlemleri için Akbank’ a başvuruda bulunanlardan oldum. Bu süre zarfında sizin de merak ettiğiniz bazı soruları bireysel deki memur hanım efendiye sorma şansını yakaladım. Bu sorularım başında ise limit arttırma işlemlerinin neye göre yapılıyor olduğu ve tüm bu işlemlerin ne kadar sürede sağlanacağıydı. İşte kredi kartı limit yükseltme işlemlerinin nasıl yapılıyor olduğundan tutunda tüm bahsi geçen konularda merak ettiğiniz soruların cevapları.

Kredi Kartı Limit Yükseltme İşlemleri Neye Göre Yapılıyor?

Ben dahil olmak üzere eminim ki bir çoğumuzun kredi kartı limit arttırma işlemlerinin aylık gelire göre yapıldığını düşünmekteyiz. Bunun yanlış olduğunu bugün bizzat ihtiyacım olduğundan dolayı yaptığım başvuruda doğru olmadığına şahit oldum. Şayet aylık gelire göre limit arttırma işlemleri sağlanmış olsaydı emin olun benim Akbank ‘a ait kredi kartımın 7.000 TL olan limiti 10.000 TL çıkmazdı. Çünkü benim herhangi bir gelir belgem ne yazık ki yok.! Peki kredi kartlarındaki limit yükseltme işlemleri neye göre yapılmaktadır.?

Senelerdir bana ve ailemin temel ihtiyaçları için yeterli gelen kredi kartımın limiti yüklü miktardaki bir mobilya alış verişi için ne yazık ki o an için yeterli gelmedi. Cebimde birikmiş nakit parayı mobilyacıya kaptırmak istemediğim için yaklaşık olarak 6.000 TL kadarlık ödemesini kartım ile sağlamak istedim. Ama ne yazık ki bu işlemler için kartımın limiti yeterli gelmedi. Akbank’a limit arttırma işlemleri için Bilecik şubesine başvurduğumda biraz çekinerek gittiğimi itiraf edebilirim.

Çünkü bende sizin gibi limit arttırma işlemleri için aylık gelirime göre hesaplanma yapıldığı düşünüyor ve benim ne bir işim nede bir doğal olarak gelir belgem vardı. Çalıştığım zaman almış olduğum kartın limit arttırma işlemleri için ilgili memura bu durumu itiraf ettiğimde aldığım cevap aslında beni çok da şaşırtmadı. Arkadaşlar kredi kartı limit yükseltme işlemleri sizin en son güncellenen KREDİ NOTU değerine göre yapılmaktadır. Şayet notunuz yüksek ise büyük ihtimal istediğiniz limiti bankadan alabilirsiniz. Benim memur hanım efendiye notumu sorduğumda 1740 olduğunu öğrendim. Bu not ile 7.000 TL limiti olan kartım şuan 10.000 TL oldu. Kredi notu nedir? normal de kaç olmalıdır? gibi sorularınızın cevabını daha önce verdiğim için konu ile alakalı diğer sorularınız yanıtını vermeye devam etmek istiyorum.

Limit Yükseltme İşlemleri Ne Kadar Sürer?

Kartımın limit yükseltme işlemleri tahminim den çok daha sürdü. Ben bu işlemler için şubeye başvurdum. Kesintisiz olarak yaşanan süreçte harcadığım zamanı sizler ile paylaşır isem.

  1. İlgili bankanın şubesine gitmem 5 dakika.
  2. Sıra alıp sıramın gelmesi 4 dakika kadar.
  3. Bireyseldeki hanım efendiye derdimi anlatım işlemlerin sağlanması ortalama 6 dakika.
  4. İşlemin onaylanması ve kartımın güncellenmesi 1 dakika

toplamda ise 16 dakikalık bir zaman kaybı ile limit yükseltme işlemlerini sağlıklı bir şekilde sağladım.

Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

 

Kredi kartınızın limitini bir çok yol ile yapabilirsiniz. Bu size gelen bir mesaja onay vererek olabilir yada karta ait bankanın İnternet bankacılığına giriş yaparak da olabilmektedir. Ama ben işimi şansa bırakmamak için maxximum kartım için en yakın şubeye gitme seçeneğini kullandım. Bu süreç aynen şu şekilde başladı ve mutlu bir şekilde tamamlandı.

Bireysel müşteri departmanına sıra aldım. Sıram geldiği zaman memur hanım efendiye kartımın limitinin yetmediğini ve yükseltmek istediğimi belirttim. Bana ne kadara ihtiyacım olduğu soruldu. Ben 10.000 TL olmasını istedim. Formaliteden nerede çalıştığım ve aylık gelirim soruldu. Eski çalıştığım iş yerini ve aylık gelirimin 4.500 TL olduğunu salladım. Sistemden bir sözleşme metni çıkardı ve imzalattı. Daha sonra bir dakikalık bir bekleme süresinde cep telefonuma sağdaki görselde ki gibi bir onay mesajı geldi. Siz bu işlemi Garanti yada Ziraat veya Vakıfbank gibi bankalar için de uygulayabilirsiniz. Emin olun ki son güncelleme sonrasındaki KKB notunuz yüksek ise belirttiğim süre zarfında sizde benim gibi mutlu sonra erişeceksiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu