Bireysel Kredi Kartı

Kredi Kartlarını İnternet Alışverişine Açma İşlemi Nasıl Yapılır

Kredi Kartlarını İnternet Alışverişine Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kredi Kartlarını İnternet Alışverişine Açma İşlemi Nasıl Yapılır? BDDK tarafından Şubat 2017 tarihinde alınan karar doğrultusunda bugün yani 2022 tarihine kadar tüm kredi kartları ile ek kartların İnternet alış verişine açılması için kart kullanıcılarının onayı alınması şartı getirilmiştir.

Bankalara verilen 6 aylık süre zarfında tüm müşterilerine SMS ile erişim sağlanmış ve kredi kartları ile ek kartlarının tekrar dan İnternet üzerinden alış verişe açılması için yapılması gereken adımlar tebliğ edilmiştir. Bu süre zarfında bankaların belirtmiş olduğu işlemleri sağlamayan vatandaşlar Garanti Bonus, Akbank Axess İş bankası Maximum Yapı Kredi Word dahil olmak üzere tüm kart sahipleri için geçerli olan işlemleri sizler için yayımladık.

Kredi Kartlarının İnternet Alışverişine Açılması İşlemleri Nasıl Sağlanır?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ülkemiz de nüfus eden vatandaşlarımızın menfaatleri doğrultusunda özellik ile kredi kartları üstünde bir çok düzenleme işlemleri yapmaktadır. Daha önceki zamanlarda da özellik ile bilinçsiz kart kullanıcıların zor durumda kalmamaları için cep telefonu alımlarındaki taksit olanaklarının kalkması, bazı elektronik aletler için taksit sayılarının düşürülmesi bunların kuşkusuz en somut örneğidir.

Şubat 2017 tarihinde alınan karar da tıp ki bu niyet ile alınmış olan bir karardır. Burada ki amaç daha çok İnternet ortamlarında ki kredi kartları ile yapılan dolandırıcılıkların önüne geçmektedir. Daha çok bilinçsiz vatandaşlarımızın daha sağlık bir platformda yer almaları için yapılan bu uygulamada arzu eden vatandaşlarımız yine kredi kartlarını KENDİLERİ İSTEMELERİ durumunda İnternet alış verişine tekrardan açabilirler. BDDK tarafından yapılan basın duyurusunda bankalar için tanınan 6 aylık süre zarfında müşterilerinin tekrardan İnternet alış verişi için kartlarının kullandırılması için aşağıdaki şanslar sağlanmıştır.

 1. Banka toplu mesaj olarak kendi müşterilerine erişebilir ve kartlarını İnternet alışverişine açtırmak için onay mesajı alabilirler.
 2. İnternet bankacılığı olan finansmanlar açma işlemelerini buralarda sağlayabilir.
 3. Son olarak ise kart sahibi ilgili bankaya müracaat ederek bir form doldurup imzalaması ile kartlarını tekrar aktif hale getirebilirler.

Garanti BBVA Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır? 2023 Güncel Garanti Bankası Faiz Oranları Nedir?

Denizbank Bonus Kredi Kartının İnternet Alışverişine Açtırma

Denizbank hem ek kart hemde kredi kartını tek seferde İnternet alış verişine açık hale getire bilmek için tek bir SMS uygulamasını devreye sokmuştur. Ayrıca isterseniz diğer bahsedeceğimiz yöntemler ile de yine kartınızı açtırabilirsiniz.

 • SMS üzerinden kartların açılabilmesi için büyük harfler ile HEPSİ yazıp 3280 kısa mesaj atmanız yeterlidir. Şayet belli bir kart için açılım işlemi yapmak ister iseniz de bu kes SMS kısmına SANAL yazıp açtırmak istediğiniz kartın son 6 hanesini yazıp 3280 göndermelisiniz.
 • Diğer bir yöntem ise müşteri hizmetlerini aramaktan geçmektedir. Denizbank müşteri hizmetleri telefon numarası ise 0-850-222-0-800 dür.
 • Bu iki işlemini de yapmak istemeyen Denizbank müşterileri ise bankanın şubelerine şahsen gitmelidir. Size ait en yakın banka şubesi adresleri https://mobil.denizbank.com/atm-ve-subeler-detay.aspx bu bağlantıda yer almaktadır.

Vakıfbank Wordcard İnternet Açtırma İşlemleri

Kamu bankaları içinde yer alan Vakıfbank Wordcard kredi kartını İnternet alış verişine açtırmak için aşağıdaki adımlar dan herhangi bir tanesini uygulayabilirsiniz.

 1. Cep telefonlarınız ile yerinizden dahi kalkamadan büyük harfler ile ONAY yazarak kartınızın son 6 hanesini 6635 numaralarına gönderebilirsiniz, yada..
 2. Bankanın müşteri hizmetlerine 0-850-222-07-24 arayarak erişebilir, işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.
 3. İsterseniz de banka şubesine şahsen baş vurarak sözleşme metini imzalayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. ATM ve Şubelerin adresleri https://www.vakifbank.com.tr/atm-sube-arama.aspx?pageID=548

ING Bankası Kredi Kartı İnternet’e Açtırma Numarası

ING bonus kredi kartını kullanana vatandaşlarımız ise aşağıdaki 3 işlemden herhangi birini seçebilirler.

 1. SMS kısmına ONAY yazıp daha sonra kartın son 4 hanesini yazıp 2205 göndermeniz yeterli olacaktır. Şayet sistemde telefon numaranız mevcut değil ise o zaman.
 2. Müşteri hizmetleri numarası olan 0-850-222-0-600 numaraları arayabilir.
 3. Yada hiç bilmiyor iseniz size en yakın ING şubesine şahsen gidebilirsiniz. Türkiye genelindeki tüm ING şubeleri ise https://www.ingbank.com.tr/tr/bilgi-destek/sube-ve-atm-bulucu adreste mevcuttur.

Ziraat Bankası Maximum Kartları İnternet Alış Veriş Açtırma

T.C. Ziraat bankası Maximum kredi kartlarının İnternet alış verişine açtırmak için ne yazık ki SMS uygulamasını aktif etmemiştir. Ama ister iseniz aşağıdaki 2 seçenekten bir tanesini uygulayabilirsiniz.

 1. 0-850-220-00-00 yada 444-00-00 müşteri numaralarını arayabilir.
 2. Size en yakın T.C. Ziraat bankası şubelerine gidebilirsiniz. Adresler http://www.ziraat.com.tr/tr/Bankamiz/Hakkimizda/Pages/EnYakinZiraat.aspx

PTT Emekli Kredisi Şartları 2023! Başvuru ve Hesaplama

Halkbank Kart Sahiplerinin Yapması Gerekenler

 1. Cep telefonu ile bu işlemi sağlamak isteyenler büyük harfler ile ONAY yazarak bu mesajı 3404 numarasına gönderebilir.
 2. Müşteri hizmetleri numarası olan 0-850-222-0-400 arayabilir.
 3. Son olarak ise banka şubelerine şahsen başvurabilirler.

Akbank Axxess Kredi Kartı Açma İşlemleri

Türkiye’nin belkide en çok tercih edilen kredi kartlarının başında kuşkusuz Akbank tarafından kullanıma sunulan Axxes kredi kartı gelmektedir. Banka müşterilerini İnternet alış verişleri işlemleri sırasın da mağdur olmamaları için aşağıdaki adımları sağlamaları için olanak sunmuştur.

 1. Kısa mesaj ile INTERNET yazıp 8885 numaralara SMS atmak
 2. Müşteri hizmetleri numarası olan 444-25-25 numarasını aramak
 3. Son olarak ise size en yakın banka şubesine gitmek

Türkiye İş Bankası Kart Sahipleri

 1. Sms kısmına SANALONAY yazıp açtırmak istediğiniz kartın son 6 hanesine girip 4402 göndermek
 2. Müşteri hizmetleri olan 0850-724-0-724 numaraları arayarak
 3. Son olarak ise banka şubelerine şahsen giderek.

Garanti Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırmak İçin Yapılması Gerekenler

Garanti bankası ek kart ile kredi kartı İnternet açılımı için iki yola ayrılmaktadır. Bu yollar şu şekildedir.

 1. Kredi kartınızı alış verişe açtırmak için cep telefonunuz ile ONAY yazıp kartınızın son 6 hanesini girerek 3340 gönderebilirsiniz.
 2. Ek kartlarınız için ise SMS kısmına AÇIK yazıp kartın son 6 hanesine girip 3340 göndere bilirsiniz.
 3. Müşteri hizmetleri ile açtırmak için 444-0-333 araya bilirsiniz.
 4. Son olarak ise Garanti bankasının şubelerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Kredi Kartı Aidatını e-Devlet Üzerinden Geri Alma Başvurusu işlemlerini de yine herhangi bir banka şubesine gitmeden gerçekleştire bilirsiniz.!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu