Devlet Destekleri

Memur ve Emekli Zammı Belli Oldu! Memur ve Emekli Zammı 2024 Sizi Havaya Uçuracak

Memur ve emekli zammı haberleri peş peşe geldi. Yeni dönemde memur ve emeklilere verilecek zam oranları açıklandı. Eğer memursanız veya emekliyseniz bu haber sizi ilgilendiriyor. Memur ve emekli zammı için son dakika gelişmesi yaşandı…

Memur ve emekli zammı belli oldu. Devlet tarafından verilecek yeni zamlar açıklandı. Açıklanan bilgilere göre 2025 yılında verilecek zam oranları da kamuoyuyla paylaşıldı. Henüz ne kadar zam alacağınızı bilmiyorsanız son dakika emekli zammı haberimizi inceleyerek tüm detayları hızlı bir şekilde öğrenmeniz mümkün.

Memur ve emekli zammı 2023, 2024 ve 2025 yılları için açıklandı. Zam oranlarına göre harcamalarınızı ve kredi çekimlerinizi yapabilirsiniz. Memur emekli zammı hesaplama ve uygun faizli krediler için haberimizi takip edin.

Memur Emekli 2024 Ocak Zammı Ne Kadar Olacak? Memur ve Emekli Zammı 2024

Memur ve emekli zammı ile ilgili detaylar belli oldu. Yapılan açıklamalara göre yaklaşık 3 ay sonra gelecek olan zam net, resmi şekilde belli oldu. Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya göre memur emekli maaşı tablosu %15’lik artışa göre şekillenecek. Ocak ayı ile birlikte yapılan zam Haziran ayına kadar geçerli olacak.

2024 Memur ve Emekli Zammı Ne Kadar Olacak?

Memur ve emekli zammı 2024’ün ilk yarısında ve ikinci yarısında ne kadar olacak açıklandı. Yapılan resmi açıklamaya göre artık memur ve emeklilere zam oranları belli oldu. Aşağıdan verilecek zam oranlarını görebilirsiniz:

  • Memur emekli maaşı 2023 yılına kadar %15 oranında bir artış yaşayacak. Ocak ayına girişle birlikte hem memurlara, hem de emeklilere maaşlarının %15’i kadar artış yapılacak.
  • 2024’ün ikinci yarısında ise yeni bir artış daha gündeme gelecek. Haziran ayından itibaren hem memur, hem de emekliler ekstra %10’luk bir artışı maaşlarında görebilecekler.

2024 Ocak Memur Zammı Ne Kadar Olacak? Memur ve Emekli Zammı Oranları Açıklandı!

Memur ve emekli zammı oranları açıklandı. Herkesin merakla beklediği Ocak ve Haziran zamları belli oldu. 2024 yılı içerisinde memur ve emekliler toplamda %25’lik maaş artışını hesaplarında bariz şekilde görebilecekler. %25’lik artışın ilk olarak %15’i Ocak ayı itibariyle maaşlara eklenecek. Geriye kalan %10’luk artış ise Haziran 2024 döneminde hesaplara eklenerek toplamda %25’lik artış verilmiş olacak.

SSK emekli zammı konusunda bilgilendirildi. Artık Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından tüm emeklilerin maaşlarına %25’lik zam Haziran ayıyla birlikte işlemiş olacak. Gelen zamları bazı emekli ve memurlar yeterli bulurken; bazıları ise hiçbir ihtiyacı karşılamaya yeterli gelmeyecek zam oranının açıklandığını belirttiler.

Memur ve Emekli Zammı Ne Kadar 2025?

Memur ve emekli zammı 2025 yılı için de açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan resmi açıklamaya göre her zaman olduğu gibi 2025 yılı içerisinde de iki farklı zam uygulanacak. Bunlardan birisi Ocak, diğeri ise Haziran ayında maaşlara yansıtılacak. Memur zammı son dakika gelişmelerine göre; 2025 memur emekli zam oranları aşağıdaki gibidir:

  • Memur ve emeklilere 2025 zammı Ocak ayında %6 oranında gerçekleşecek.
  • Memur ve emeklilere 2025 zammı Haziran ayında ise %5 oranında yapılacak. Böylece 2025 yılı içerisinde memur ve emekliler toplamda %11’lik artış görecekler. 2025 yılı için yapılan zam oranlarının birçok memur, emekli yeterli gelmediğini ifade ederek tepkilerini duyurmak istediler.

Emekli Maaşı Olan Biri Ne Kadar Kredi Çekebilir? Memur ve Emekli Zammının Krediye Etkisi

Memur ve emekli zammı oranlarının belirlenmesinin ardından oranları yeterli bulmayanlar kredi araştırmasına girdiler. Özellikle emekli maaşıyla geçinen kesim Cumhurbaşkanı emekliye kredi müjdesi verdi mi diye merak ediyor. Şuan için emeklilere yönelik ekstra bir kredi müjdesi bulunmuyor.

  • SGK emekliye faizsiz kredi İhtiyaç ya da konut kredisi olarak kullanılan kredilere bir kereye mahsus talep edebilmektesiniz.
  • PTT emekliye faizsiz kredi Ancak düşük faiz seçenekli kredi imkanı bulunmaktadır.
  • Ziraat Bankası emekliye kredi limiti ise 250 Bin TL olarak belirlenmiştir.

Emekliye Sıfır Faizli Kredi Var Mı? Memur ve Emekli Zammı ile Sıfır Faizli Kredi Verilecek Mi?

Memur ve emekli zammının düşük gelmesinden sonra emekliler sıfır faizli kredi arayışına girdiler. SGK faizsiz konut kredisi vermektedir. Faizsiz konut kredisinden yararlanma şartları şu şekildedir:

  • Görev halindeyken harp ve vazife malulü sayılanlar,
  • 15 Temmuz Gazileri,
  • Harp ve vazife malulü yararlanmazsa ve vefat ederse eşi ile çocuğu,

Bu krediden yararlanabilmektedir.

SGK emekliye faizsiz kredi imkanından yararlanmak için ilk olarak malul, malul vefat ettiyse geride kalan dul eşi, dul eş yararlanmadıysa çocukları yararlanabilir. Çocuklardan birinin yetim aylığı alması gerekmektedir. Hiçbiri yoksa malulün anne ya da babası yararlanabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu