Kredi Hesaplama

Mesajla Kredi Notu Öğrenme Nasıl Yapılır? Mesajla Kredi Notu Öğrenme 2023 Adımları

Mesajla kredi notu öğrenme talebinde bulunanlar artık çok fazla zorluk yaşamayacaklar. Hemen kredi notunuzu öğrenerek kredi başvurunuzu bankalara iletebileceksiniz. İşte mesajla kredi notu öğrenme adımları ve kolay yoldan kredi notu öğrenme süreci…

Mesajla kredi notu öğrenme talebi bulunanlar olabiliyor. Sadece kısa bir mesaj atma yoluyla kredi notu öğrenmek isteyenlere notlarını nasıl öğrenebileceklerine dair ipuçları verdik. Mesajla findeks kredi notu öğrenme ve daha fazlası için haberimizi okumaya başlayabilirsiniz.

Mesajla kredi notu öğrenme nasıl yapılır merak ediyorsanız hemen sizler için araştırdık. Mesajla findeks kredi notu öğrenme nasıl yapılır, kredi notuna göre kredi çekme adımları ya da daha fazlası için haberimizde sizleri bekliyoruz.

Findeks Kredi Notu Öğrenme Nasıl Yapılır? Mesajla Kredi Notu Öğrenme Mümkün Mü?

Findeks kredi notu öğrenme adımlarını sizlere açıklamadan önce Findeks kredi notunun ne olduğundan söz etmek istiyoruz. Bankaların, finans kuruluşların ve köklü pek çok şirketin baktığı borç ve ödeme durumu karnesi Findeks olarak ifade edilmektedir. Findeks aracılığıyla tüm geçmiş borçlarınız, halihazırda bulunan borçlarınız ve ödeme süreçleriniz ortaya dökülür. Ortaya dökülen karne eşliğinde bankalar size koşulsuz güvenebilir, size güvenmeyebilir ya da size karşı tereddütlü davranabilir. İşte bankalara kredi başvurusunda bulunmadan önce mesajla kredi notu öğrenme adımlarını takip etmek bu nedenle önem taşımaktadır.

Findeks mesajla sorgulama yöntemini kullanarak mesajla kredi notu sorgulama ve öğrenme yapılabilmektedir.

Findex Kredi Notu Mesajla Öğrenme Adımları… Mesajla Kredi Notu Öğrenme 2023

Kredi notu öğrenme mesajla mümkün olmaktadır. Ancak kredi notunuzu öğrenmek için bazı adımları takip etmeniz gerekmektedir. İsterseniz öncelikle kredi notuna etki eden etmenleri sizlerle paylaşalım. Aşağıda mesajla kredi notu öğrenme yöntemini kullanmadan önce kredi puanınızı etkileyen faktörleri görebilirsiniz:

 • Halihazırda ödemenizi bekleyen banka ve finans kuruluşlarına ait borçlarınız,
 • Güncel zaman zarfı içerisinde çektiğiniz krediler ve bu kredileri ödeme durumunuz,
 • Bankalarla yaptığınız işlem sürecindeki kredi kullanım oranınız,
 • Bireysel krediler, kullandığınız kredi kartlarınız, kredi kartı ve kredi borçlarınızı ödeme durumunuz.

Findeks notu öğrenme mesajla mümkün. Ancak borçlarınızı düzenli ödemiyorsanız kredi puanınızı sorgulamamanızı tavsiye ederiz. Çünkü her yapılan sorgulama kredi puanınızda az da olsa güven zedelenmesine yol açmaktadır.

Kredi Notu Sorgulama Mesajla Nasıl Yapılır? Mesajla Kredi Notu Öğrenme Adımları

Mesajla kredi puanı öğrenme adımlarını haberimizin bu kısmında sizlerle paylaşıyoruz. Aşağıdan takip ederek mesajla kredi notu öğrenme yapabilirsiniz:

 • Findeks Turkcell mesaj atarken telefonunuzun SMS bölümüne giriş yapmalısınız. Sonrasında TC kimlik numaranızı ve doğum yılınızı mesaj bölümüne yazınız. Mesajınızı 1122’ye gönderiniz. Kredi puanınız SMS olarak size geri gönderilecektir.
 • Findex notu öğrenme mesajla Vodafone için yine 1122’ye SMS gönderme şeklinde yapılabilmektedir. Mesaj bölümüne ise; aynı şekilde TC Kimlik numaranızla beraber doğum yılınızı girmeniz yeterli olacaktır.
 • Findeks kredi notu sorgulama mesaj bölümüne Türk Telekom için TC Kimlik numarasının yazılması yeterli olmaktadır. Sonrasında mesajınızı yine 1122’ye gönderebilirsiniz.

Kredi Notu Mesajla Öğrenme Süreci – Mesajla Kredi Notu Öğrenme Kredi Onayı Alma

Mesajla kredi puanı öğrenme adımlarını tamamladıktan sonra bankalara giderek ya da yine SMS yoluyla kredi başvurusu yapabilirsiniz. Mesajla kredi notu öğrenme adımından sonra puanınıza uygun bir kredi başvurusu yollayabilirsiniz.

Mesaj ile Findeks Notu Öğrenme 2023 – Mesajla Kredi Notu Öğrenme ve Kredi Puanına Göre Kredi Hesaplama

Findeks kredi notu öğrenme mesaj atımını gerçekleştirdiyseniz kredi puanınızın durumunu aşağıdaki listemizden görebilirsiniz. İşte mesajla kredi notu öğrenme adımından sonra puana göre kredi çıkma durumu:

 • Mesajla kkb sorgulama sonrasında puanınız 0 ile 699 puan aralığında geldiyse en riskli konumda bulunuyorsunuz. Büyük ihtimal düşük oranlarda bile kredi onayı alamazsınız.
 • 699 ile 1099 puan aralığındaki tüketiciler orta riskli grupta bulunuyorlar. Ancak kredi puanı yükseltme adımlarını takip ederlerse kredi onayı alabilirler.
 • 1099 ile 1499 puan aralığında bulunanlar ise az riskli grupta yer alıyorlar. Özellikle düşük vadeli ve düşük tutarlı kredileri onaylatabilirler.
 • 1499 ile 1699 puan aralığındakiler iyi kredi puanına sahiptirler. Genellikle ihtiyaç kredisi onayı alabilmektedirler.
 • 1699 ile 1900 puan aralığındakiler ise çok iyi puana sahiplerdir. Bu kişiler istedikleri krediyi, istedikleri zaman ve istedikleri vade sayısıyla çekebilme şansına sahiptirler.

Findeks Mesajla Kredi Notu Öğrenme Adımından Sonra Yapılması Gerekenler – Mesajla Kredi Notu Öğrenme ve Sonrası

Mesajla kredi notu öğrenme adımında yukarı kredi puanları grubundan hangisine sahipsiniz? Eğer en riskli, orta riskli ve az riskli grupta yer alıyorsanız hemen kredi puanımı nasıl yükseltebilirim? Sorusuna yanıt aramanız gerekiyor. İşte kredi puanı yükseltme adımları…

 • Adınıza kredi kartı çıkartmalısınız. Kredi kartlarınızın sayısını ve limitlerini arttırmayı tercih edin.
 • Kredi kartlarınızı zamanında ödeyin.
 • Bankalardan nakit blokaj karşılığı kredi ya da nakit blokaj karşılığı kredi kartı almayı deneyin. Eğer bu konu hakkında net bir bilgiye sahip değilseniz ilgili haberimize giderek tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu