Konut Kredisi

MORTGAGE Ziraat Bankası Gurbetçi Kredisi Nasıl Alınır

MORTGAGE Ziraat Bankası Gurbetçi Kredisi Nasıl Alınır?

MORTGAGE Ziraat Bankası Gurbetçi Kredisi Nasıl Alınır? Türkiye’nin en düşük faizli bankası namına sahip Ziraat bankası gurbetçi vatandaşlarımıza da hizmet sağlamaktadır.! Yurt dışında Almanya, Hollanda gibi ülkelerde çalışmak zorunda olup, Türkiye’den gayrimenkul sahibi olmak isteyenler için ev kredisi imkanlarını 120 ay vadeli olarak bankamız vermektedir! Gurbetçi Mortgage olarak da bilinen sistemden şartlara uygun tüm yurt dışındaki vatandaşlarımız istife edebilmektedirler. Nasıl mı? işte tüm adımları ile Ziraat bankası üzerinden konut kredisi kullanımı.

Gurbetçiler Türkiye’de Ziraat Bankasından Kredi Kullanabilir Mi?

Ülkemize yapacağınız yatırımlar için kredi ihtiyacınızı Ziraat bankasından uygun faizler ile karşılama hakkında sahipsiniz. Türkiye’de en düşük faiz imkanları ile kredi veren bankaların başında olan Ziraat bankası bu konuda sizlere hizmet sağlamaktadır. İnternet üzerinden dahil olmak üzere bir çok yol ile siz gurbetçilerimize kredi başvurusu yapma imkanlarını bu yılda vermekte devam etmektedir. Sizden banka tarafından sadece gurbetçi vatandaşlarımız için aranan şart olmayan bazı gerekli ve önemli şartları sağlamanız yeterli olacaktır.

Ziraat Bankası’nda Konut Kredisi Kullanacak Gurbetçilerden Aranan Şartlar

Mortgage sistemi dahilinde Ziraat bankasından konut kredisi kullanacak olan gurbetçilerimizden aranan belki de en önemli şart kredi notudur. Türkiye’deki vatandaşlarımızdan olduğu gibi yurt dışındaki vatandaşlarımızdan da bu not istenilmektedir. Kredi notu nedir normalde kaç olmalıdır? diye soruyorsanız lütfen ilgili makalemize bir göz atınız. Ziraat bankasından gurbetçi mortgage kredisi kullana bilmek için ilk temin edeceğiniz doküman kesinlik ile Almanya, yada Hollanda hiç fark etmez herhangi bir finansman kuruluşuna giderek bu notu öğrenmek olmalıdır. Örneğin bunu Almanya’dan SCHUFA, Hollanda’da ise BKR sisteminden bu değeri öğrene bilirsiniz.! Kredi notu değerinizi yine aynı şekilde Türkiye üzerinden KKB Kredi Kayıt Bürosu üzerinden de öğrenebilirsiniz. Ancak, Türkiye’de kredi notunuzu öğrene bilmeniz için Türkiye’de daha önce finansman hareketliliğin olması gerekmektedir.! Aranan bu en büyük kriteri geçtikten sonra ise, aşağıdaki belgeleri sağlamanız durumunda Ziraat bankasından konut kredisi kullana bilirsiniz.

Mortgage Kredisi Kullanacak Gurbetçilerden İstenilen Belgeler

Kredi notu ihtiyacını çözdükten sonra Mortgage Ziraat bankası kredisinden istifade edebilmeniz için banka sizden bazı evraklar isteyecektir. Bu evraklar ise şunlardır.

  1. Banka tarafından verilen ve doldurulması gerekilen konut kredisi başvuru formu
  2. Alınacak olan eve ait ekspertiz raporu (banka kendi bilir kişi tarafından bu belgeyi çıkartacaktır.)
  3. Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu yada nüfus cüzdanı fotokopisi
  4. Yaşamakta olduğunuz ülkeye ait gelirinizi gösteren belge
  5. Yurt dışında ikametgah ettiğiniz malikanenin adres bilgisi (ödenmiş fatura)
  6. Satın alacağınız eve ait tapu belgesi

Bu belgelerin yanı sıra banka sizden kefilde istemektedir. Kefil şartı normalde Türkiye’de konut kredisi kullanacaklar için talep edilmez. Ama gurbetçilerden bu şart istenilir. Kefilin ise mutlaka Türkiye’de ikametgah ediyor olması gerekmektedir.

Mortage Gurbetçi Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şayet banka tarafından istenilen kredi notu şartına uygun iseniz ve gerekli başvuru belgelerini tanzim ederseniz konut kredisi başvurusunu iki şekilde sağlaya bilirsiniz.

  1. Ziraat bankası İnternet bankacılığı yada sitesi üzerinden BURADAN başvuruda bulunarak
  2. Türkiye’de yaşayan ve daha önce noter ‘den vekaletname vermiş olduğunuz kişilerce

Noterden vekalet verip ”adıma konut alabilir” olan yakınlarınız ‘da Ziraat bankası konut kredisi başvurularını yine banka şubelerine giderek sağlaya bilirler.

Ziraat Bankası Gurbetçi Mortgage Konut Kredisinin Faiz Oranı

Ziraat bankası gurbetçilere Türkiye’de alacakları ev için kredi cinsini Türk lirası üzerinden vermektedir. Kredinin faiz oranları Türkiye’deki vatandaşlara uygulan ile bire bir aynıdır. Geri ödeme vadeleri ise ülke genelindeki ekonomik duruma göre 180 aya çıkabilmektedir. Ama çoğunlukla en fazla Mortgage geri ödeme vadeleri 120 ay ile sınırlıdır. Aylık taksit ödemeleri ise sabit ve ayda bir olacak şekilde planlanmamaktadır. Buna göre bankamızın bu ay siz gurbetçilerimize uygulamış olduğu faiz ve geri ödemeleri ise şu şekilde yer almaktadır.

  • Mart ayı için Ziraat bankasının konut kredisinin faiz oranı 120 aya %1.47 olmaktadır.
Ziraat Bankası MORTGAGE Faiz Oran Hesaplaması
Miktar (TL) Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
150.000 120 3.015,93 TL 361.912,08 TL
200.000 4.021,24 TL 482.549,82 TLL
250.000 5.026,55 TL 603.187,08 TL
300.000 6.031,86 TL 723.824,67 TL
350.000 7.037,17 TL 844.461,49 TL
400.000 8.042,48 TL 965.099,46 TL
450.000 9.047,79 TL 1.085.736,52 TL
475.000 9.550,45 TL 1.146.053,99 TL
500.000 10.053,10 TL 1.206.373,86 TL

Aylık taksit ödemelerinizi IBAN hesabınıza EFT yada Havale olarak Dünya genelinde istediğiniz her yerden yapa bilirsiniz. Bugün yani 08.06.2020 tarihinden sizler için eşime ait olan Ziraat bankası İnternet bankacılığına giriş yaparak güncel konumuz ile alakalı müşteri hizmetlerine sorular sordum. Sorularımın yanıtı için de bir de video çektim. Lütfen videomuzu izleyiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu