İhtiyaç Kredisi

Neden Kredi Alamıyorum? 10 Sebebi

Kredi Kullanamamanın 10 Sebebi?

Neden Kredi Alamıyorum? 10 Sebebi Kredi neden alamıyorum derseniz belli başlı nedenleri bir göz gezdirmenizde fayda vardır. Bu nedenler toplam 10 başlıkta yer almaktadır. Mutlaka neden kredi alamıyorum diyorsanız bu 10 sebepten birine takılıyorsunuz dur. Bu nedenleri bertaraf etmeniz halinde kredi kullanamamak için herhangi bir neden ve sebep ortada kalmayacaktır. Ayrıca kredi çekememe nedenlerin den belirtmiş olduğumuz en önemi nedenin şayet düzeltirseniz diğer sebeplerin de bir önemi kalmayacaktır.

Neden Kredi Kullanamıyorum? Alamama Sebepleri Nelerdir?

Bankalar kredi kullandırır iken bir şart talep eder. Talep etmiş olduğu belgeleri Sigortasız kredi veren bankalar’dan en önemli 4 tanesi de aşabilirsiniz ama diğer aradıkları nedenleri kesinlik ile aşamazsınız. Bu nedenler ve kredi kullanamıyorum sebepleri inanın ki bütün bankalar için geçerlidir. Kredi neden alamıyorum diyorsanız mutlaka bu sebeplerin en az bir tanesine takılmanız’dan ötürüdür. Ayrıca bu nedenlerin içinde neden istediğiniz kadar kredi kullanamıyorsunuz sorusunun da yanıtı bulacaksınız. Toplam 10 ana sebebi sizler için bir araya getirdik. Şayet bu nedenlerin hiç birine takılmadı iseniz ve hala kredi kullanamıyorum diyorsanız bizim ile iletişime lütfen geçiniz.

Kredi Kullanama En Önemli Nedeni Nedir?

Bankalardan sadece kredi değil, kredi kartı dahi alamamanızın en büyük nedeni kesinlik ile kredi notu değeridir. Daha önceki içeriklerim’ de kredi notu ile bir çok konu ele almıştım. Tüm bunları kategori olarak kredi notu bölümünden rahatlık ile bulabilirsiniz. Ama ben yinede kısa ve öz olarak kredi notu nedir? normalde kaç olmalıdır? konusunu sizler için ele alacağım.

Değerli arkadaşlar bankalar kredi başvurusunu ister İnternet üzerinden isterse banka şubeleri kanalları ile neden T.C. kimlik numaranızı ilk olarak istediğini hiç düşündünüz mü. ? Ben bu nedeni kısaca açıklayayım. Bunun sebebi sizin kredi notu değerinizi KKB ( Kredi Kayıt Bürosu ) sistemine sorgulamaktır. Bu sorgu ile sizin geçmiş dönemlerde olan kullanmış olduğunuz kredi ve kredi kartı taksitlerinizin zamanında ödeyip ödemediğinizi gösteren puana ulaşırlar. Bu puanlama cetvelinde şayet kredi notu değeriniz düşük ise ağzınız ile kuş tutsanız bankalardan kredi alamazsınız.

Ancak kredi alabilmek için Senetle para veren yerler komisyonsuz ! gibi yerler ile irtibata geçmeniz gerekir. Yada son günlerde popüler para bulma yöntemi olan Vodafone faturalı hatlara nakit 15 bin TL kredi imkanı gibi olanaklar ile nakit paraya kavuşursunuz. Kredi notunuzun normalde kaç olması gerektiğini yandaki cetvelde’de göre bilirsiniz. Buna göre puanınız en az 1500 ve üzeri olması tercihen istenilir. Ayrıca bu puanlarda değil iseniz lütfen 800 Puana kredi veren bankalar 5 dakika ‘da içeriğine bir göz atın derim.

Üst ve Alt Yaş Sınırına Takılmış Olmayınız?

Bankalardan kredi alamıyorum yada kullanamıyorum nedenlerinden bir tanesi’ alt yaş sınırı olduğu gibi üst yaş sınırıdır. Bankaların alt sınırı kanun gereği 18 tir. Bunu sanırım bilmeyeniz yoktur. Ama bir de kredi kullana bilmeniz için üst yaş sınırı vardır. Bu ise bankalara göre değişmektedir. Bu bankalara göre en az 63 en fazla ise 81 yaşına kadar çıkmaktadır. Alt yaş sınırına takılanlar için yapacak bir şey olmasa’da üst yaş sınırına takılanlar için ben 84 Yaşa PTT emekli kredisi 5 bankayla veriyor ‘da bir çözüm daha önceleri buldum. Şayet üst yaşa takıldığınız için bankalardan kredi alamıyorum diyorsanız mutlaka bu içeriğime ‘de bir göz atınız.

Kredi Alamamak İçin Sigortalık Süresine Takılmış Olmayın!

Özellik ile banka şubelerinden kredi başvurusu yapanların takılma ihtimalinin büyük olduğu bir diğer konuda sigortalık süresidir. Şubelerden yapılan kredi başvurularında sigorta süreniz mutlaka dikkate alınmaktadır. Kimi bankalar 3 ay arar iken bir çok banka ise kredi vermek için sigortalık süresini 6 aya kadar aramaktadır. Kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor 1 2 aylık yeterlimi ? diyorsanız şayet bu kez başvurunuzu İnternet bankacılığı üzerinden yapmanızı tavsiye ederim.

Kredi Kullanma Limiti Takıldığınızı İçin Kredi Alamıyor Olabilirsiniz!

Kredi notunuz güzel, sigortalık süreniz tam yaşınızda kredi kullanmak için müsait hatta gelir belgesine dahi sahipsiniz ama bir türlü krediniz onay mı almıyor.? Bunun nedeni o zaman çok büyük ihtimal ile başvuru yaptığınız kredi miktarının fazla olmasıdır. Buna biz ”Kredi Kullanma Üst Limiti ” demekteyiz. Banklar her ne kadarda kredi miktarı olarak hesaplama tablosunda 50.000 TL gibi rakamları gösterse ‘de bir çoğumuz bunu alamayız.

Bunun nedeni ise birinci olarak başka bir bankada olan kredimiz’tir. Aslında başka bir bankada devam eden kredimizin olması başka bir bankadan ihtiyaç kredisi kullanama anlamına gelmez. Ancak kanun gereği ihtiyaç kredilerinde başvuru yaptığımız miktarın aylık taksit ödemeleri maaşımızın en az yarısı kadar olması gerekir.! Bu neden’den dolayı kredi kullanamaya biliriz. Bu durumda olanlar başvuru yapacağı kredi miktarını düşürüp bunla birlikte kredi vadesini uzata bilirler.

Belge ve Teminat Eksikliğinden Dolayı Kredi Alamaya Bilirsiniz

Bankaların bir çoğu sizden kredi başvurunuz onay aldıktan sonra bazı belgeleri ve şartları ileri sürebilir. Talep etmiş olduğu bu şartlar bazen başvuru yapılan kredi miktarına göre değişir. Eğer ki yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi kredi kullanım limitine takılırsanız ve diğer talep edilen şartlara uygun iseniz bu şartlar.

  1. Taşınmaz ipoteği
  2. Kefil

olacaktır. Bunları eksikliği halinde yine talep edeceğiniz kredi miktarına ulaşamaya bilirsiniz. Ayrıca yine özellik ile banka şubesinden yapılan başvurularda gelir belgeniz yoksa kredi alamıyor olabilirsiniz. Bu durumda olanlar için tavsiyem ise Akbank 20 Bin TL 48 Ay Vadeli Gelir Belgesiz Kredi başvurularını değerlendirmeleridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu