Devlet DestekleriKonut Kredisi

Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankalar Açıklandı! Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankaların Faizleri Çok Düşük 2023!

Prefabrik ev kredisi veren bankalar açıklamalarını yaptılar. Eğer bir prefabrik ev almak ya da yaptırmak istiyorsanız devlet desteği alabilmektesiniz. İşte prefabrik ev kredisi veren bankalar ve bankaların şartları… Hemen kredi desteğine başvurun!

Prefabrik ev kredisi veren bankalar günümüzde fazlasıyla araştırılıyor. Bunun en temel sebebinin başında artık insanların apartman dairelerinde değil; müstakil evlerde oturma isteğidir. Deprem, hayat pahalılığı, hava kirliliği ve daha birçok etken insanları prefabrik ev arayışına itiyor. Peki prefabrik ev için devlet destek veriyor mu?

Prefabrik ev kredisi veren bankalar bulunuyor. Sıradan ev kredisi veren bankaların sayısı daha fazla. Ancak yine de prefabrik ev için devlet destek veriyor mu sorusuna evet yanıtını verebilmekteyiz.

Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankalar Var Mı?

Devlet destekli prefabrik ev nasıl alınır ya da prefabrik ev kredisi veren bankalar sıklıkla araştırılıyor. Öncelikle devlet bu konuda ev sahibi olmak isteyenlere çeşitli kolaylıklar veriyor. Ayrıca birkaç banka prefabrik ev yaptırmak isteyenler için kredi desteği sunuyor. Bu destekleri ve şartları öğrenmek için haberimizin devamını inceleyebilirsiniz.

Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankalar 2023

Prefabrik ev kredisi veren bankalar 2023 listemizi sizler için paylaşıyoruz. Aşağıdan devlet destekli prefabrik ev nasıl alınır yanıtını bulabilirsiniz:

 • Ziraat Bankası Prefabrik Ev Kredisi Kredinin şartlarını haberimizin devamından öğrenebilirsiniz.
 • Halkbank Evim projesi sayesinde devlet bankaları arasındaki bu bankadan kredinizi alabilirsiniz. Halkbank Prefabrik ev kredisi için şartları sizler için araştırdık.
 • Vakıfbank Prefabrik ev kredisi sayesinde hem beton evlere, hem de prefabrik evlere önemli kredi destekleri sunuyor.
 • Albaraka Türk prefabrik ev kredisi sunan bankalar arasında kendisini gösteriyor. Banka 60 aylık taksit sayısıyla ev alma hayalinizi gerçekleştiriyor.

Bunun dışında beton evlerden daha ekonomik olduğundan dolayı prefabrik ev kredisi veren bankalar bulunamadığında ihtiyaç kredisi talep edilebilmektedir. Böylece yine evinizi yaptırabilirsiniz.

Prefabrik Eve Ne Kadar Kredi Çıkar?

Prefabrik ev kredisi veren bankalar arasında en çok Albaraka Türk Bankası ön plana çıkıyor. Ancak diğer bankalardan da ihtiyaç kredisi kapsamında eviniz için kredi talebinde bulunabilirsiniz. Eğer kredinizi prefabrik ev kredisi olarak çekebilirseniz en fazla %2 faiz ödeme şansına sahip olursunuz. Evler için verilen vade sayısı ise 60 aya kadar uzatılabiliyor. Hatta Albaraka Türk Bankası prefabrik ev kredisi daha fazla vade seçeneği de sunabiliyor. Albaraka Türk prefabrik ev kredisi için detaylı bilgiyi bir sonraki haberimizden öğrenebilirsiniz. 150.000 TL’ye kadar kredi talebinde bulunacağınızı da belirtebilirsiniz.

Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankaların Şartları

Prefabrik ev kredisi veren bankalar sizlere çok fazla şart sunmuyor. Çünkü evlerin bedelleri beton evlere nazaran oldukça düşük seviyeden gittiğinden dolayı kredi çıkarması kolay oluyor. Ancak yine de prefabrik ev kredisi veren bankaların şartları şu şekildedir:

 • Kredi notunuz yüksek olmalı,
 • Prefabrik evler beton evlerle karşılaştırıldığı zaman daha dayanıksız özelliklere sahiptir. Bu nedenle banka kendisini korumaya almak için ipotekli bir taşınmaz talep edebiliyor.
 • Prefabrik eviniz için istediğiniz tutar ve sigorta şartlarınızın uygun olması gerekmektedir.

Prefabrik Ev için Devlet Destek Veriyor Mu?

Prefabrik ev kredisi veren bankalar haricinde bu evlere devlet desteği de bulunuyor. Prefabrik ev devlet desteği ne kadar ya da şartları nelerdir diye soranlara haberimizin ilerleyen noktalarında açıklamaları yaptık. Ancak Prefabrik ev için devlet desteği almak için Alo 144 Sosyal Yardım Hattını arayarak durumunuzu izah etmeniz gerekiyor. Ayrıca ilinizde ya da ilçenizde yer alan Sosyal Yardım Dayanışma Vakıflarına başvuruda bulunmanız önem arz ediyor.

Devlet Destekli Prefabrik Ev Şartları Nelerdir?

Devlet destekli prefabrik ev şartları özellikle müşkül durumda olanlar için geçerlidir. Devlet destekli prefabrik ev nasıl alınır işte şartları:

 • 65 yaş üzeri olarak yoksul durumda olmak,
 • Engellilik durumunun söz konusu olması,
 • Anne, baba ya da her ikisinin de hayatta olmaması,
 • Haneye giren net gelirin asgari ücretten az olması.

Prefabrik Ev Devlet Desteği Ne Kadar?

Prefabrik ev kredisi veren bankalar size kapısını kapattıysa ve yukarıda şartları sağlıyorsanız devlet destekli prefabrik ev nasıl alınır sorusu sorabilirsiniz. Eğer devlet desteğinden faydalanacaksanız; en az 40 Bin TL, en fazla 150.000 TL devlet desteği alabilmektesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu