Hayvancılık Kredileri

Şekerbank Hayvancılık Kredisi

Şekerbank Hayvancılık Kredisi (Faiz Oranları Başvuru Koşulları)

Şekerbank Hayvancılık Kredisi Büyük veya küçükbaş yada kanatlı hayvan (Bıldırcın, Hindi, Tavuk) veyahutta arıcılık ve deniz ürünleri (balık ve kabuklu hayvanlar) için ülkemiz de Ziraat bankasından sonra kredi ile destekleyen en büyük banka hiç şüphesiz ki Şakerbank’ tır. Sadece cinslerini saydığımız bu hayvanlar için kredi ile vermek ile yetinmeyen Şekerbank ihtiyaç duyacağınız hayvancılık ile her türlü alet ve edevat hatta iş gücü için yaptığınız harcamaları dahil kredilendirme imkanları sunmaktadır. Tarımsal yatırım kredileri adı altında sunmuş olduğu bu imkanlara ait faiz oranları ve başvurusu için gerekli evrakları sayfamızda bulabilirsiniz.

Şekerbank Hayvan Alım Kredileri

Ülkemizde faaliyet gösteren özel şahsa ait banka olan Şekerbank hayvancılık yapanları destekleyen Ziraat bankasından sonraki en iyi bankalar arasında yer almaktadır. Her ne kadar da Ziraat bankası gibi alınması planlanan havanın değerinin % 100 desteklemez ise de %75 varan oranlarında değerini kredilendirmekte 60 ay vade ile geri ödeme imkanı sağlamaktadır. Kredi vadeleri alınması ve yapılması planlan hayvana göre değişiklik gösterse de bir çoğu için yılda bir ödeme olanakları çiftçilere sunulmaktadır. Şimdi gelin isterseniz hayvanın cinsine göre Şekerbank’ ın çiftçilerden talep ettiği şartları beraber inceleyelim..

Damızlık Süt Sığırcılığı ve Büyükbaş Besicilik Kredisi

Süt sığırcılığı ve besicilik kredisi paketi aynı şartlarda çiftçilere verilmektedir. Sadece alınacak olan canlı büyükbaş besi ve süt hayvanına kredi olanağı sunmak ile kalmayan Şekerbank başta barınak yapımından tutunda çiftçinin hayvancılık da ihtiyaç duyacağı tüm demirbaş malzemeleri için kredi olanağı sunmaktadır. Bunların içinde süt hayvancılığı yapmak isteyenler için süt saklama tankları ve sağmaları makineleri de dahildir. Şekerbank alınan bu ihtiyaçların faturasına göre kredi imkanı sunmakta olup, krediler ürünün fatura bedelinin %75 kadar yapılmaktadır. Canlı damızlık veya büyükbaş hayvan alımları için ise 60 aya varan vadeler ve senede bir kez geri ödeme olanakları sunulmaktadır.

Alınan canlı hayvanda ise mutlaka tarım ilçe müdürlüğüne küpe numaraları kayıtlı olması süt hayvan alımlarında en az 5 baş besicilik için ise en az 10 baş alınması şarttır. Kredi faiz oranları başvuru yapan çiftçinin kredi skoruna göre değişiklik göster ise bile yıllık ortalama %12 civarlarındadır. Bu aylık 0,90 civarlarına tekabül etmektedir. Yani 30000 TL krediyi 12 ay vadeler ile kullanırsanız toplam ödeyeceğiniz rakam 33,600 TL aylık ise 2800 TL bir ödemeniz olacaktır. (Bu hesaplama ay içinde değişilik gösterebilmektedir.) Bu krediden yararlanmak isteyen vatandaş ya kendisinin yada üzerinden kredi almak istediği vatandaşın mutlaka çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olması gerekmektedir.

Küçükbaş Süt Hayvancılığı ve Besicilik Kredisi

Küçükbaş koyun, keçi veya kuzu alacak olan çiftçilere de uygun faiz oranları ve geri ödeme vadeleri ile kredi imkanını Şekerbank sunmaktadır. Canlı küçükbaş hayvan alacaklara en faz 12 ihtiyaç duydukları malzeme alımlı ve ahır gibi barınak yapımları için harcamalarına 60 ay yani 5 yıl vade imkanı sunan Şekerbank yine fatura bedelinin %75 oranına kredi imkanı sunmaktadır. Şekerbank alınacak olan hayvanda ve çiftçide bazı gerekli belgeleri ve şartları aramaktadır.

Hayvanda aranan en büyük özellik ise yine küpelerin Tarım İlçe Müdürlüklerince kayıt altına alınmış olması gerekmektedir. Koyunda en az 50 keçide ise en az 25 küçükbaş alınması gerekmektedir. Şekerbank çiftçinin de kıdemine önem vermekte ve en az 2 sene çiftçilik ile meşgul olmasını aramaktadır. ÇKS belgeli çiftçilere sadece verilen bu imkandan yararlanacak olan vatandaşlar, kullanacakları kredi için yıllık %11 ile %12 oranlarında kredi faizi ödemek zorundadırlar.

Kanatlı Hayvancılık Kredileri

Üzülerek söylemek gerekirse BDDK lisanslı bankamız olan Şekerbank kanatlı hayvan olarak tavuk, hindi veya ördek yada herhangi bir canlı kanatlı hayvan alımları için kredi olanağı sunmamaktadır. Lakin bu tür hayvancılık ile uğraşıyorsanız ve ekipman yada barınağımızı büyütmek yada tadilat ettirmeyi planlıyorsanız, Şekerbank dan uygun faizler de yapılan harcamanın %75 oranına 60 ay sene geri ödeme imkanları ile kredi alabilirsiniz.

  • Şerkerbank aracılık alanında faaliyet gösteren (TAB)’ a bağlı veya arıcılık alanında faaliyet gösteren tüzel kişilere 36 aya varan vade ve senede 1 defa ödeme olanakları ile kredi imkanları sunulmaktadır.

Su ürünleri yetiştiriciliği ve avcılık

Su ürünü balık avcıları ve denizlere kafes kurarak veya su boylarında tatlı su tesisleri kuran balıkçılara da Şekerbank ihtiyaç duydukları olta veya tekne, kafes alımları ve havuz yapımları için kredi olanakları sunulmaktadır. Bankanın bu imkanlar dahilinde sunmuş olduğu balık ve kabuklu deniz hayvanları için yapılacak olan ihtiyaç kredileri için fatura bedelinin %75 desteklenmekte ve en fazla 5 sene vade uygulanmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu