Sosyal Hizmet Yardımları

Son Dakika Kira Yardımı Müjdesi! Resmen Düğmeye Basıldı! Evi Olmayana 1150 TL Kira Desteği Verilecek

Pandemi destekleri kapsamında son dakika kira yardımı desteği müjdesi verildi! Devlet evi olmayan dar gelirliler için düğmeye bastı. Son pandemi destekleri arasında müjdelenen yardıma göre dar gelirli vatandaşlara 1150 TL aylık kira yardımı yapılacağı duyuruldu. Aile Bakanlığınca yapılacak SYDC’ler arasına alınan kira yardımı desteğine başvuru ayrıntılarını sizler için haberimizde derledik.

Dar Gelirli Vatandaşlara 1150 TL Kira Yardımı Desteği Verilecek!

Pandeminin neden olduğu ekonomik zorlukla mücadele kapsamında dar gelirli vatandaşlarımız için Aile Bakanlığı düğmeye bastı! Sosyal Yardımlar kapsamında verilmesi planlanan kira desteği, aylık olarak dar gelirli ve evi olmayan vatandaşlara ödenecek. Kira yardım desteği tutarı 1150 TL olarak belirlenirken, kira borçlarını ödemekte zorlanan ailelere destek olunması hazırlanan son pandemi desteği kapsamında hedefleniyor.

Kira Yardımı Nasıl Alınır?

Kira yardımı başvurusu alınabilmesi için vatandaşların istenen şartları sağlamaları ve şartları sağladıkları kira yardım desteğine başvuruda bulunmaları gereklidir. Yardıma muhtaç dar gelirlilere yönelik olarak verilen kira yardım desteğine başvurular ise desteği sunan vakıf ve kamu kurumlarına yapılmaktadır.

Kira Yardımı Desteğine Nasıl Başvuru Yapılır?

Kira yardım başvurusu yazılı olarak elden yapılıyor. Pek çok bakanlık destekleri aksine kira yardımı için e-Devlet’ten başvuruda bulunulamıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl/İlçe Müdürlükleri üzerinden şahsen yapılan başvurular ardından değerlendirme sürecine geçiliyor. Değerlendirme sürecinde şartları sağladığı tespit edilen vatandaşlarımız aylık 1150 TL kira yardımı almaya hak kazanıyor.

Devlet Tarafından Sağlanan Tüm Kira Destekleri Nelerdir?

Devletin pek çok farklı birimi, dar gelirli vatandaşlara yönelik kira yardım desteği ödemesi gerçekleştiriyor. İhtiyacı olanlara yönelik hazırlanan kira destekleri bakanlıkla birlikte bakanlığa bağlı olan birimler ve il/ilçe belediyelerince veriliyor. Kendi evinde oturmayan ve kirasını ödemekte zorluk çeken vatandaşlarımız, herhangi bir kamu kurumu tarafından verilen kira yardım desteklerinden yararlanmak için şu noktalar üzerinden başvurularını iletebiliyor:

  • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü
  • İl/İlçe Belediyeleri
  • Kaymakamlıklar bünyesinde hizmet veren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları
  • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (Kentsel dönüşüm kira desteği)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu