Esnaf Kredileri

TEB Girişimci Kredileri

TEB Girişimci Kredileri (Teminat Mektubu, Kadın Destekleri)

TEB Girişimci Kredileri TEB Girişimci Kredileri Türkiye Ekonomi Bankası kısa adı ile TEB bir çok alanda faaliyet gösteren veya göstermek isteyen erkek kadın girişimcilere kredi olanakları sunmaktadır. Tarımdan, Franchise (bayilik) teknolojik yatırımlardan tutunda küçük işletmelerin tamamına uygun faizli ve geri ödeme seçenekli olarak yanında yer almaktadır. Sizler için tüm TEB girişimci kredileri ayrıntılarını ve başvurularını sayfamızda yer verdik.

TEB Küçük İşletme Girişimci Kredileri

Ülkemizde maalesef ki yeni bir ticari hayata atılacaklara teminat nedeninden ötürü kredi olanakları pekte sunulmamaktadır. Ticari ve esnaf kredilerinden yararlanabilmek için ise en basitinden en az 6 veya 12 aylık ticari bir geçmişe sahip olmanız gerekmektedir. Bu kadar esnaflık bir faaliyetiniz yok ise bankalardan inanının teminat mektubu bile alamazsınız (nakit para yatırarak alınması haricinde) Bu durumda olanların yaralarına merhem olmayı hedefleyen TEB bankası hizmet, imalat ve ticaret gibi üç ana başlık altında işletme kuracak olanlara iş yeri açma kredisi imkanı sunmaktadır.

Yeni ticarete başlayacak olan girişimciler için sağlamış olduğu imkanlar doğrultusunda isteyene kefilsiz olarak 50.000 TL bu bara bana yetmez diyene ise göstereceği ipotek karşılığında 100.000 TL kredi imkanı sağlanmaktadır. Taksitli ticari kredisi ve Kredi Garanti Fonu (KGF) tarafından teminat mektuplu olmak üzere iki şekilde sunulan kredi imkanları 36 aydan 60 aya kadar geri ödeme seçenekli ve isteyene 1 yıl geri ödemesiz kredi şeklinde verilmektedir. Mal / ürün veya ham madde alımlarında ihtiyaç duyacağınız teminat mektubuna kadar girişimcinin belini doğrultmasına kadar bir çok alanda yer alan TEB işletme destekleri hakkında detaylı bilgiyi BURADAN alabilirsiniz.

Teknolojik Yatırım Destekleri Nelerdir?

2021 yılının son çeyreklerinde teknolojiye olan desteklerin arttıran KOSGEB diğer bankalar içinde ilham kaynağı olmuştur. TEB de bundan ilham alan bankalar arasına yer almaktadır. Dünya genelinin teknolojiye olan merakı özellik ile Türkiye’ deki genç nüfusun bu sektöre olan ilgisi TEB bankasını harekete geçirerek kredi paketleri hazırlamaya itmiştir. Yazılımdan, Online projelere kadar bir çok alanda teknolojik faaliyet göstermek isteyenleri destekleyen TEB 150.000 TL den 350.000 TL kadar kredi imkanı sunmaktadır. Yine arzu edene 1 yıl geri ödemesiz kredi şeklinde verilen destekler sonrasında ise esnek ödeme olanakları ile rahat bir ödeme kolaylığı sunmaktadır. Büyük hedefleri olanlar için KGF den alacakları teminat mektupları ile 500.000 TL kadar sunulan destek kredilerinin ayrıntıları BURADA yer almaktadır.

TEB Tarım Girişimciler Kredileri

Kısal alanda faaliyet gösteren çiftçilerimizi de unutmayan TEB, tarımsal kredileri ile ülke ekonomisinin canlanmasına vesile olamakta dır. Çiftçinin hasat zamanında eline sadece toplu olarak para geçtiğinin farkında olan banka çiftçilerimize 1 yıl geri ödemesiz kredi imkanı sunmaktadır. İşin durumuna ve türüne göre teminatsız yani ipoteksiz ve kefilsiz kredi sunan banka 50 bin TL den 100 bin TL kadar teminat karşılığında kredi imkanı sunmaktadır. 36 ay (3 yıl) vadeli olarak verilen bu kredi imkanlarından yararlanmak için size en yakın TEB bankasına başvuru yapmanız yeterli olacaktır. TEB çiftçi destekleri hakkında detaylı bilgi BURADA yer almaktadır.

Franchising Destekleri Nelerdir?

Her hangi bir sektörde yer almak için franchise almak isteyenlerin yanında yer alan TEB kredi vermek ile yetinmeyip teminat mektubu da vermektedir. Teminat mektubunu özellik ile ticari geçmişi olamayana hiç bir bankanın vermediği bu zamanda TEB bankasının bu girişimci taktire şayen dir. Teknolojik alanda ihtiyaç duyacağınız franchise ve kredi için işin durumuna ve niteliği göz önünde bulundurularak en az 125.000 TL teminat yani ipotek karşılığında ise 350.000 TL kadar sunulan desteklerden 36 ay veya 60 ay geri ödemeli ve isterseniz 1 yıl geri ödemesiz olarak kredileri taksitlerine geri dönüş yapabilirsiniz. Teminat mektupları da yine aynı meblağ üzerinden sunulmakta ve yıllık olarak zamanlı bir şekilde verilmektedir. TEB franchise hakkında detaylı bilgi BURADA dır.

TEB Kadın Girişimci Destekleri Var Mıdır?

Yine son zamanlarda KOSGEB’ inde kadınların daha çok ticari hayatta yer almaları için teşvik imkanlarının erkeklere göre daha ılımlı olması TEB içinde bir örnek olmuştur. Kadınları iş hayatına teşvik etmek adına Avrupa Birliği, EBRD, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı öncülüğü ile sunulan bu olanaklar ile tam 75.000 TL 36 ay geri ödemeli olarak verilmektedir. Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasından iş hayatına teşvik etmek için bu imkanı belkide hiç bir finansal gurup sağlamamaktadır! Bu olanaklar hem yeni iş yeri kuracak olan hemde işletmesi çalışır vaziyette olan kadınlar için sağlanmaktadır. TEB ve destekçileri aracılığı ile sunulan bu olanaklar hakkında deyatlı bilgiyi BURADAN alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu