Devlet Destekleri

TOKİ 85 milyonu ilgilendiren karar! Konut sahiplerine yeni duyuru

TOKİ tarafından adaylara yeni duyuru paylaşıldı!

TOKİ tarafından bugünlerde başlatılan kampanya ile Türkiye genelinde 250 bin konut ve çekiliş ile 15 bin arsa hizmeti sunulacağı açıklanmıştı. Başvurular, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından bu sabah itibariyle alınmaya başladı. Başvuruların biteceği tarih olarak Ekim sonu belirtildi. Kura çekimleri ise tam net olmamakla birlikte Kasım veya Aralık aylarında başlayacak. Bugün kura sonuçları sonrası TOKİ’den ev sahibi olma fırsatını yakalayacak adaylar için önemli bir gelişme paylaşıldı. Duyurunun içeriğinde çekiliş sonucu konu sahibi olacak adayların konut borçlarının bitimine kadar konutlarını satamayacak veya devredemeyecekleri bilgileri verildi.

TOKİ

TOKİ, konut başvurusu sonucu ev sahibi olmak isteyen adayları ilgilendiren yeni bir duyuru paylaştı. TOKİ tarafından yürütülen bu kampanya vasıtasıyla ilk kez ev sahibi olanlar için ilgi çekici detaylar her geçen gün netleşiyor ve haberkredi.com olarak bu detayları aktarıyoruz. 250 bin konutla başlayacak olan bu projenin 2028 yılına kadar toplamda 500 bin konuta kadar artış göstereceği açıklandı. Öte yandan TOKİ bir başka kampanya ile arsa satışı da yapmayı planlıyor. Kura çekilişleri sonucunda konut sahibi olacaklar için önemli bir haber paylaşıldı ve devir konusuyla ilgili net bir bilgi verildi.

Konut Sahibi Olacaklara Devir Hakkında Duyuru

TOKİ tarafından yeni yapılan “Devir İşlemleri” başlıklı duyuru içerisinde konut sahibi olmak adaylara “Hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.” şeklinde net bir bilgi verildi.

İl İl Daire Sayısı Belli Oldu

81 ilde gerçekleşecek olan proje için hangi ilde kaç konut olacağı ve diğer detaylar kapsamlı bir şekilde paylaşıldı.

50% Konut Ayırıldı

Emekliler için yüzde 20, gençler için yüzde 20, şehit yakınları veya gaziler için yüzde 5, engelliler için yüzde 5 ve diğer tüm vatandaşlar için yüzde 50 konut ayrılmıştır.

İstanbul’a 50 Bin Ankara’ya ise 18 Bin Konut

Paylaşılan bilgiler içerisinde İstanbul’a 50 bin konut, Ankara’ya 18 bin konut, İzmir’e 12 bin 400 konut, Gaziantep’e 10 bin konut ve Bursa’ya ise 8 bin 650 konut yapılacağı paylaşıldı.

Tam 250 Bin Adet Satılacak,Bunu Yapan Herkes Ev Sahibi Olacak, Başvurular Açıldı, E-Devlet Başvuru Ekrani2+1 608.00 TL yazımızı okumak için buraya tıklayın…

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu