Genel Bilgi

Ücretsiz Para Transferi Nasıl Yapılır?

Ücretsiz Havale EFT İle Para Transferi Nasıl Yapılır?

Ücretsiz Para Transferi Nasıl Yapılır? Bazen askerde yada şehir dışında okul hayatını sürdüren sevdiğimize, bazen de işiniz gereği için para transferleri hepimiz yıllardır yapmaktayız. Bunun için genelik ile ya bankamatikleri yada mevduat hesabımızın bulunduğu bankanın İnternet bankacılığı etkin olarak kullanmaktayız.

Lakin Havale ve EFT ismini vermiş olduğumuz bu para gönderme işlemleri için bankaların çoğunluğu şayet bir anlaşmanız yok ise sizden yüzde olarak belli bir işlem ücreti kesmektedir. Hatta bazı bankalar ise bu ücreti kesmek ile kalmayıp gün için de bu para akışını kısıtlayıcı tedbirler bile kendilerince almaktadırlar. Her neyse, bu durumdan muzdarip olan bir kişi olarak ben tamamen ücretsiz olarak bir çok bankacılık işlemlerinin en kolay yolunu buldum ve bu çözümü sizler ile de paylaşma gerekiğini hissettim.

Can Sıkıcı Havale İle EFT Ücretleri

Hadi diyelim ki başka banka hesabına para göndereceksiniz (EFT) ondan işlem ücreti için para kestiniz anladım, peki ya kendi banka içinde para transferleri (havale) için neden para kesersin ey insansız banka! Hadi onuda geçelim, her iki şekilde de yaptığım işlemler için benden ücret alıyorsun, peki neden bana para transferi için kısıtlama koyuyorsun ki ? kimin parasını kime göndermek için sen kısıtlama koya bilirsiniz?

Bun senin ne hakkın var ? İnanın arkadaşlar sizler gibi bende artık bu konulardan iyice gına gelmiş biri olarak düştüm çözüm yolunu aramaya. Bardağı taşıran son olay ise yapacağım para transferi için bana konulan kısıtlama oldu. Bu son olaydan sonra ise hani derler ya kötü komşu insana ev sahibi eder diye, kötü bankada beni çok güzel bir sisteme dahil etti. Üstelik tüm para transferleri ister HAVALE OLSUN İSTER EFT tamamen ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Dijital Bankacılık Sistemi İle Tanışın

Daha çok benim gibi banka müşterisi olmayanların en çok dert yandığı konulardan bir tanesi de yapılan işlemlerden bankaların almış olduğu ücretler tir. Bu ücretlerden genellik ile şunlardır.

  1. Mevduat hesabına erişim için kullanılan ek kart aidatları
  2. Para transferleri için alınan ücretler.
  3. Günlük para çekme limitinin arttırılması için kesinle ücretler
  4. Yine gün içinde İnternet yada bankamatik aracılığı ile yapılan para transferi (HAVALE/EFT) üst limit arttırma ücretleri
  5. Kira, Elektrik gibi fatura ödemeleri için verilen otomatik ödemeler için alınan masraflar
  6. Başka bankalardaki kredi kartı ödemelerin için yapılacak olan transferlerdeki kesintiler

gibi bir çok ne yazık ki bankalar sizden işlem ücretleri alırlar. Bu ücretler kimi zaman 1 TL iken kimi zaman ise % oranlara göre 90 TL kadar ne yazık ki çıkmaktadır. Bu gereksiz işlem ücretleri ile kısıtlamalardan iyice bıkmış biri olarak sizlere önereceğim tek yol ise EN PARA İLE SENİN BANKAN gibi dijital bankacılık sistemine dahil olmanızdır. Ben bu seçeneklerden EN PARA olanını tercih ettim. Yerim den bile kalkmadan yapmış olduğum başvuru ile yukarıda saydığım ve sayamadığım bir çok sıkıntılarımdan çok şükür kurtuldum. Nasıl mı ? işte cevabı..

EN PARA Başvurusu Ücretsiz Ve Üstelik Evinize Kadar Hizmetler İle Yapılmaktadır

Tüm bankacılık işlemlerinden ücretsiz olarak yararlanmanın diğer adı EN PARA’dır. QNB Finans bank tarafından kurulan ve dijital bankacılık olarak bilinen EN PARA ile bedavaya para transferleri yapabilirsiniz. Ayrıca hesabınızdaki paranızı Finans bank ATM noktalarından tam 7.000 TL kadar olanı çekebilir, 100.000 TL kadar da gün içinde para transferini gerçekleştirebilirsiniz. Tabi bu limitler gün içi para çekmek için 15.000 TL yine aynı gün de para gönderme üst limiti ise 150.000 TL kadar çıkmaktadır.

Sizlere sunulan bu harika imkanlardan üstelik gelir belgesiz olarak da yararlanabilmekte siniz. Başvuru işlemleri için üstelik sıra bekleme yada herhangi bir şubeye gitmenize de gerek yoktur. Tek yapmanız gereken şey https://www.qnbfinansbank.enpara.com/bireysel-basvuru/yeni-basvuru-1-1.aspx?ref=G_G bu adrese girip gerekli alanları sizin kendi iletişim ve kimlik belgelerinize göre doldurmanız olacaktır.

4 Gün İçinde Kartınız ve Hesabınız Aktif!

Başvuru işlemlerini İnternet üzerinden yaptıktan sonra ortalama 4 iş günü içinde sizi banka yetkilisi arayacaktır. Arama esnasında yarın kartınızı ve şifreleriniz oluşturmak için müsait olup olmadığınız sorulacaktır. Şayet müsait iseniz banka yetkilisi evinize kadar gelip hem ek kartınızı teslim edecektir. Hemde EN PARA uygulamasını cep telefonunuza kurup gerekli olan şifrelerin oluşturulması için yardımcı olacaktır.

Ayağınıza kadar gelen bu hizmet yine tamamen ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Ayrıca kafanıza takılan varsa tüm soruları evinize kadar gelen banka yetkilisine sorabilirsiniz. Sadece bu soruları işlemler sırasında değil, işlemler bittikten sonrada size mutlaka bir iletişim için kartvizit verecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu