İhtiyaç Kredisi

Uzman Çavuşlara Özel Kredi Kampanyaları

Uzman Çavuşlara Özel Kredi Veren 2 Bankanın Kampanyası

Uzman Çavuşlara Özel Kredi Kampanyaları Türk Silahlı Kuvvetlerin her kademesinde görev alan Uzman Çavuş ve erbaş için bankalar özel kampanyalar ile kredi imkanı sağlamaktadır. Bu bankalar içerisinde özellik ile Türkiye Halk Bankası mevcut faiz oranlarına göre en az %0.4 daha düşük faiz oranları ile sizlere kredi imkanı sağlamaktadır. 100.000 liraya kadar 36 ay vadeli nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyen Uzman çavuş ve onbaşı rütbesindeki askerlerimiz için dönem içi uygulanan faiz oran ve hesaplama tablosunu özellik ile yer verdik.

Uzaman Çavuş/Onbaşı Askere Düşük Faizli Kredi

Bankaların bir çoğu çeşitli kredi paketleri düzenlemektedir. Kimi bankalar emeklilere özel finansman sağlarken kimi bankalar ise kamuya özel finansman sağlamaktadır. Yaptığımız araştırmalar neticesinde bankalar maaşlarını kendilerinden alan emeklilere en fazla %10 faiz indirimi sağlarken TSK da görevli Uzman er/erbaş için ise %0.7 varan faiz indirimi sağlamaktadır. Bu faiz indirimi ise yaptığımız hesaplamalar sonrasında yıllara vurulduğu zaman kredinin geri ödemesin de ciddi bir rakamlara tekabül etmektedir. İşte yapılan faiz hesaplaması ile Uzman Çavuşlarımız için sağlanan avantajlı ihtiyaç kredisinin detayları.

Halkbank Uzaman Çavuş Kredisi

TSK mensubu sözleşmeli ve muvazzaf Uzman Çavuşlarımız Türkiye Halk Bankasından 36 ay vadeli olarak en az mevcut ihtiyaç kredisine göre %0.7 daha düşük faizli ihtiyaç kredisi kullanmaktadır. Banka tarafından oluşturulan düşük faizli krediler de,

 • Maaşlarını Halk Bankasından alanlara
 • Emekli maaşlarını Türkiye Halk Bankasından alanlara
 • Kamu çalışanlarına
 • Özel sektör çalışanlarına

düşük faizli ihtiyaç kredisi kullandırılmaktadır. Güncel faiz oran tablosu sayfamız da yerini almaktadır. Buna göre ise;

Normal şartlarda Halk Bankasın da %1.60 seviyelerinde olan kredi faiz oranları kamuda görevli Uzman Çavuşlarımız için maaşlarını almaları durumunda %1.56 oranlarına kadar düşmektedir. Peki, bu oranlarla Uzaman Çavuşlarımız ne kadar kredi çekebilir?

Uzaman Çavuşlar Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Bankalardan kanun kapsamında bir vatandaş en fazla aylık hane gelirinin %50 oranında aylık taksiti oluşacak kadar ihtiyaç kredisi kullana bilmektedir. Ortalama olarak Uzaman çavuşlar 5.000 lira kadar bir maaş aldıklarını var sayarsak aylık ödemeleri en fazla 2.500 lirayı geçmeyecek şekilde oluşması gerekmektedir. Buna göre bütün uzman onbaşı ve çavuşlarımız aşağıdaki faiz oranları ile Türkiye Halk Bankasından ihtiyaç kredisi kullanabilirler.

 • Kredi faiz oranı %0.5 indirimli olarak: %1.56
 • Kullanılacak olan kredi miktarı: 63.000 TL
 • Geri ödeme vadesi en fazla 36
 • Aylık Taksit Miktarı: 2.421,15 TL
 • Geri Ödenecek Toplam: 87.161,19 TL

Ayrıca 10.000 liralık bir ihtiyaç kredisinden de sadece işlem ücreti olarak 52.50 lira bir kesinti uygulanmaktadır. İşlem ücreti kredi miktarının %0.5 tekabül etmektedir. Buda 65.000 lirada 325 liraya denk gelir.

Erbaş/Çavuş Kredi Çekebilir Mi? (Başvuru Yolları)

Uzman Çavuş yada Erbaş rütbesindeki TSK personelleri meslek hayatına atılmaları ile birlikte bankaların kredi vermek için aradığı en büyük şartta haiz olmuş olmaktadırlar. Daha önce hiç bir gelir hareketi olmadığından ötürü kredi notu oluşmayan Uzman Onbaşı/Çavuş rütbeli askerlerimizin birden ciddi bir şekilde kredi notları oluşmaktadır. Dolayısı ile bankalardan kredi çekebilir mi? sorusunun yanıtı kesinlik ile evet diyebiliriz. Bankalar kredi vermek için aradığı en büyük 2 şartı yerine getirmiş olan askeri personel kredi başvurularını bir kaç yöntem ile yapabilmektedir. Bu yöntemler,

 • Doğrudan banka şubelerine giderek bireysel müşteriler departmanına başvuru yapıp
 • Bankaya ait İnternet sitesi üzerinden kredi başvuru formu doldurarak
 • Mevduat hesabının olduğu bankaya ait İnternet Bankacılık Uygulaması üzerinden kredi başvurusunda bulunması

ile olanlar en fazla tercih edilenlerdir. Bize sorar iseniz bu yöntemlerden en iyi kesinlik ile mevduat hesabınıza ait bankanın İnternet bankacılığına giriş yaparak yapılan başvurulardır. Bunun nedeni ise işlemlerin hem çok daha hızlı bir şekilde olması hem ise kredi faiz oranların biraz daha düşük olmasıdır. Şayet maaşınızı Türkiye Halkbank üzerinden alıyorsanız ilk olarak Halkbank Mobil Uygulamasını cep telefonunuza indirmenizi tavsiye ederim. Halkbank şubesi yada 0-850-222-04-00 numaradan alacağınız giriş şifresi ile kredi başvurunuzu hemen kolaylık ile yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu